Якою буде погода в Україні на вихідних?

Семаковська Тетяна 06:08, 9 Липня 2023

Дощ a80f0

Цього вікенду, 8-9 липня, по всій території України пройдуть дощі різної інтенсивності. В окремих регіонах відбудеться зниження температури повітря на 4-9 °С.

Про це повідомляє синоптик Ігор Кібальчич, пише «Meteoprog».

За його даними, нестійкий характер погоди, який спостерігається останніми днями, збережеться також і на вихідних. Виняток становитимуть західні та північні області, де під впливом антициклону погода очікується більш стійкою та комфортною.

Синоптик додав, що на сході та півдні країни очікуються грози, град та шквалисте посилення вітру. У такий спосіб відбудеться поступова зміна повітряної маси та прийде довгоочікувана прохолода з півночі.

Прогноз погоди на суботу, 8 липня:

У західних областях під впливом східної периферії антициклону очікується мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно-західний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі становитиме +10…+15 °С, вдень +21…+26 °С.

У північній частині країни місцями пройдуть грозові дощі, на Київщині без істотних опадів. Вітер північний, 9-14 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься в межах +13…+18 °С, вдень +22…+27 °С.

У центральних областях нестійка погода. Короткочасні грозові дощі, місцями град та шквали, 15 – 20 м/с. Вітер північний, 7-12 м/с, вдень місцями пориви, 15-20 м/с. Температура повітря вночі +17…+22 °С, вдень +27…+32 °С.

У південній половині країни очікуються дощі із грозами, вдень у Запорізькій, Херсонській областях та Криму сильні зливи, град та шквали 19-24 м/с. Вітер північний, 5-10 м/с, на Одещині та Миколаївщині вдень місцями пориви, 15-20 м/с. Температура повітря в нічний час становитиме +18…+23 °С, вдень +28…+33 °С.

У східних областях під впливом малорухомого фронту очікується нестійка погода. Пройдуть дощі з грозами, вдень місцями сильні зливи з градом та шквалистим посиленням вітру до 17-22 м/с. Температура повітря становитиме вночі +18…+23 °С, вдень +28…+33 °С.

Погода 8 21ce3Погода в Україні на 8 липня. Фото: Знімок екрана з сайту meteoprog.com

Читайте також: Що робити при алергії на ягоди у дитини? Поради від фахівців Бахмутської лікарні

Прогноз погоди на неділю, 9 липня:

У західних областях мінлива хмарність, без опадів; у Карпатах та на Прикарпатті вдень короткочасні дощі з грозами, місцями град. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься в межах +11…+16 °С, вдень +23…+28 °С.

У північній частині України мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно-західний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі становитиме +12…+17 °С, вдень +23…+28 °С.

У центральних областях вночі очікуються місцями грозові дощі, вдень без істотних опадів. Вітер північний, 7-12 м/с, вдень місцями пориви, 15-20 м/с. Температура повітря вночі +15…+20 °С, в денні години +24…+29 °С.

У південних областях вночі місцями пройдуть дощі з грозами; Вдень у Криму грозові дощі, на решті регіону без опадів. Вітер північний, 7-12 м/с, вдень можливі окремі пориви, 15-20 м/с. Температура повітря вночі +18…+23 °С, вдень +25…+30 °С.

У східній половині України хмарно з проясненнями. Дощі, подекуди значні. Окремі грози. Вітер північний, 7-12 м/с, місцями пориви, 15-20 м/с. Температура повітря вночі становитиме +15…+20 °С, вдень +20…+25 °С.

Погода 9 17cc9Погода в Україні на 9 липня. Фото: Знімок екрана з сайту meteoprog.com

Читайте також:

Фото: Pixabay

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як оформити декретні виплати онлайн: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 25 Грудня 2024
Вагінтість / фото ілюстративне, iStock

Кожна жінка має право на декретні виплати державні виплати у зв’язку з вагітністю та пологами. Зазвичай, підставою для такого є листок непрацездатності, який можна отримати медичному закладові. Утім, чи можна зробити все в онлайн?

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як отримати декретні виплати та чи можна їх оформити через “Дію”.

Декретні виплати в Україні

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами, або її ще називають декретні виплати — це обов’язкова державна виплата, яку отримує кожна жінка після отримання спеціального лікарняного статусу. Він гарантується довідкою.

Отримати виплати можуть як жінки, що працюють, так і безробітні. Перша категорія отримає допомогу у розмірі 100% середньої заробітної плати коштом ПФУ за весь період декретної відпустки, а друга — лише 25% від прожиткового мінімуму або 730 гривень на місяць.

Чи можна оформити виплати в онлайн

На жаль, в Україні немає можливості оформити декретну відпустку та виплати повністю у форматі онлайн. Для цього потрібно звертатися до органу соціального захисту населення за місцем проживання та надати туди документи.

Як оформити декретні виплати жінкам, які офіційно працевлаштовані

Для жінок, які офіційно працевлаштовані, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення із наступними документами:

  • заява із зазначенням дати початку відпустки;
  • листок непрацездатності.

Для жінок, які працюють за сумісництвом, також мають право отримати допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами від обох роботодавців. Для цього потрібні:

  • заява із зазначенням дати початку відпустки;
  • копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи;
  • довідка про доходи за основним місцем роботи.

Як оформити декретні виплати жінкам, які є ФОП

Для жінок, які зареєстровані як ФОП, процедура трошки інша, адже їх сума виплат залежить від кількості днів відпустки та розміру ЄСВ, який сплачувався вагітною.

Виплати оформлюються у Пенсійному фонді України з тимчасової непрацездатності, за місцем реєстрації ФОП. При цьому необхідно подати:

  • заява-розрахунок, у якій обчислена сума декретних;
  • листок непрацездатності;
  • довідка про сплату ЄСВ за останні 12 місяців (включно з місяцем виходу в декретну відпустку);
  • номер банківського рахунку для отримання соціальної допомоги (2604 для підприємців).

Також такій категорії знадобляться паспорт, код РНОКПП, трудова книжка (за наявності) та виписка з Єдиного державного реєстру. 

Як оформити декретні виплати жінкам, які зареєстровані в центрі зайнятості як безробітна

Для отримання виплат слід звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання.

Необхідні документи:

  • заява за встановленою формою (про призначення усіх видів соціальної допомоги) ;
  • листок непрацездатності;
  • довідка з Центру зайнятості про перебування на обліку;
  • номер банківського рахунку для отримання соціальної допомоги.

Як оформити декретні виплати жінкам, які не працюють

Для отримання виплат жінкам, які не працюють, слід звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання.

Необхідні документи:

  • заява за встановленою формою (про призначення усіх видів соціальної допомоги);
  • листок непрацездатності;
  • довідка з Центру зайнятості про те, що жінка не перебуває на обліку;
  • номер банківського рахунку для отримання соціальної допомоги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити опікунство в Україні під час війни: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 23 Грудня 2024
Опікунство в Україні / фото ілюстративне, iStock

Оформлення опікунства в Україні було складним процесом. Війна зробила це питання більш актуальним, адже багато людей втратили власних родичів. Через це українцям доводиться оформлювати документи опіки.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про процедуру оформлення опікунства в Україні та про те, як саме стати опікуном дитини чи літньої людини.

Як оформити опікунство в Україні

З питань оформлення опікунства краще звернутися до фахівця, який знає всі нюанси цього процесу. Утім, бувають ситуації, коли фінансове становище сім’ї не дозволяє зробити цього. У такому випадку потрібно діяти самостійно, звертаючись до необхідних органів зі спеціальними заявками.

Як оформити опікунство над дитиною

Стати опікуном для дитини може будь-яка повнолітня дієздатна особа. Якщо у списку є родичі, то перевагу віддаватимуть саме таким особам, при умові відповідності необхідним критеріям. 

Для того, щоб стати опікуном для дитини, потрібно звернутися до органів опіки за місцем перебування з відповідною заявою та пакетом документів, у які входять:

Перелік документів:

  • копія паспорта;
  • копія РНОКПП;
  • копія свідоцтва про шлюб або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану;
  • копія документа з унікальним номером запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, якщо є;
  • довідка про зарплату за останні 6 місяців або декларація про доходи ФОП за попередній календарний рік;
  • документ з підтвердженням права власності або користування житлом;
  • висновок про стан здоров’я кандидата і чоловіка/дружини;
  • довідки нарколога і психіатра для всіх, хто мешкає з кандидатом;
  • витяг про наявність або відсутність судимості кандидата і чоловіка/дружини;
  • письмова згода чоловіка/дружини, засвідчена нотаріусом;
  • письмова згода всіх повнолітніх осіб, які мешкають з кандидатом (нотаріально завірена або написана в присутності ССД).

Під час воєнного стану, родичі або хрещений батько/мати, які хрестили дитину до того, як вона залишилась без батьків, разом з заявою подають:

  • копію паспорта;
  • документи з підтвердженням родинних зв’язків з дитиною;
  • довідку від нарколога і психіатра;
  • довідку про наявність/відсутність судимості.

Зазначимо, що опікунство можна оформити тільки над дітьми, позбавленими батьківського піклування або сиротами. А що робити, якщо потрібно оформити опікунство без позбавлення батьківських прав? Наприклад, коли дитина втратила рідних, але підтвердити цей факт неможливо. У такому випадку потрібно звернутися до поліції, щоб її представники провели розслідування та признали їх зниклими безвісти за особливих обставин. Вже після отримання довідки про встановлення відповідного статусу можна звертатися до органів опіки.

Як опікунство над літньою людиною

Опікунство над літньою людиною — це складніший процес, адже його можна оформити при умовах, якщо людина не є дієздатною. Відповідний статус має визнати суд.

Стати опікуном для літньої людини може будь-який родич, який має забезпечити захист прав та інтересів літньої людини, зокрема, належний догляд і гідні умови життя.

Для оформлення необхідно звернутися до органів опіки з наступними документами:

  • заява;
  • копія та оригінал паспорта;
  • медична довідка;
  • автобіографія;
  • свідоцтво про шлюб (за наявності);
  • довідка про доходи;
  • довідка про відсутність судимості;
  • документи про наявність житлоплощі;
  • згода сім’ї на спільне проживання.
  • Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.

Як оформити пільги при опікунстві 

Якщо сім’ї, на опіці яких знаходиться недієздатна літня людина, мають потребу в отриманні пільги, то їм потрібно додатково звертатися до ЦНАПу чи в районну держадміністрацію зі спеціальною заявою та наступними документами:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу, яка потребує надання соціальних послуг;
  • копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб;
  • довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (за наявності інвалідності);
  • копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, яка потребує надання соціальних послуг (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
  • копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності опікуна або піклувальника);
  • документ, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування;
  • копія паспорта опікуна або піклувальника особи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити декретні виплати онлайн: покроковий гід

Кожна жінка має право на декретні виплати державні виплати у зв’язку з вагітністю та пологами. Зазвичай, підставою для такого є листок непрацездатності, який можна отримати […]

13:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро

Як оформити опікунство в Україні під час війни: гід по процедурі

Оформлення опікунства в Україні було складним процесом. Війна зробила це питання більш актуальним, адже багато людей втратили власних родичів. Через це українцям доводиться оформлювати документи […]

12:00, 23.12.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати витяг з реєстру платників єдиного податку

Кожен зареєстрований платник єдиного податку в державному реєстрі може надіслати запит на отримання спеціального витягу. Він дозволяє підтвердити факт того, що фізична особа-підприємець (ФОП) веде […]

14:00, 22.12.2024 Скопіч Дмитро

“Невідповідність майновим критеріям”: чи можуть ВПО отримати виплати після відмови

Станом на грудень 2024 року для призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщена особа повинна відповідати майновим критеріям, інакше у виплаті їй відмовляти. Проте, навіть, якщо […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 грудня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]