У Центрі реабілітації та протезування «Незламні» Перше медичне об’єднання Львова Юрій Гончаренко з Бахмута організував концерт для пацієнтів та працівників закладу. Чоловік проходив тут реабілітацію, а перед випискою вирішив зробити подарунок для усіх присутніх.
Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, поранений музикант-любитель із Бахмута щодня грав на піаніно в Національному реабілітаційному центрі «Незламні».
59-річний Юрій Гончаренко все життя провів у Бахмуті. Він працював у міжнародній охоронній агенції. У вільний від основної роботи час чоловік грав на урочистих заходах та в місцевому товаристві сліпих. Любов до музики виникла у Юрія з самого дитинства. Грав завжди, навіть під час строкової служби в армії.
Чоловік пригадує, що звичний та усталений роками плин життя у Бахмуті змінився, коли ворог прийшов «визволяти» місто від його сусідів і всіх мешканців.
«Постійні вибухи та ракетні атаки стали буденністю. Більшість сусідів евакуювалися і… залишили своїх домашніх улюбленців. Аби вберегти їх від смерті, забрав 11 собак і котів до себе. Та одного дня, дорогою до магазину потрапив під атаку ворожих дронів», — поділився спогадами Юрій Гончаренко.
Уламки пошматували бахмутянину тазостегнову кістку, пошкодили ноги. Чоловік, втративши свідомість, отямився вже в Дніпрі. Там його кілька разів прооперували та згодом направили до Львова — в Центр «Незламні» Перше медичне об’єднання Львова.
Юрій Гончаренко під час реабілітації. Фото: Перше МО Львова
Тут пан Юрій переніс ще п’ять операцій. Розрадою для нього стало піаніно в реабілітаційному корпусі Центру. Відтоді він грає щодня.
«Через травму багато композицій підзабув. Однак, коли починаю грати, то пальці самі знаходять потрібні клавіші — і звучить мелодія. Це терапія пам’яті. Це хобі. Це дух. А коли бачу, що люди звертають увагу, це ще краще», — розповів пацієнт центру.
На завершення реабілітації, у знак подяки, він організував концерт для інших пацієнтів та медиків. Виступив разом із новими друзями, а на гітарі зіграв лікар-психолог центру ментального здоров’я Павло Дубровний.
Спільний виступ пацієнтів та лікарів. Фото: Перше МО Львова
Після реабілітації та виписки Юрій Гончаренко планує продовжувати займатись музикою. Зараз мріє про нове власне піаніно, бо його інструмент залишився у зруйнованому будинку в Бахмуті.
Пацієнти центру під час виступу. Фото: Перше МО Львова
Читайте також: Як Бахмутський мистецький коледж відсвяткував 120-річчя: фоторепортаж
Раніше ми писали, що звільнені з російського полону українки можуть отримати фінансову допомогу та взяти участь у реабілітаційній поїздці до Польщі.
З вересня Бахмутська лікарня «КНП БЛІЛ м. Бахмут» надає безкоштовні реабілітаційні послуги для бахмутян у м. Бровари Київської області за адресою вулиця Київська, буд. 177.
Фото: Перше МО Львова
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!