Бахмутянин виступив із концертом для пацієнтів реабілітаційного центру у Львові

Семаковська Тетяна 12:55, 2 Липня 2023

Юрій a2606

У Центрі реабілітації та протезування «Незламні» Перше медичне об’єднання Львова Юрій Гончаренко з Бахмута організував концерт для пацієнтів та працівників закладу. Чоловік проходив тут реабілітацію, а перед випискою вирішив зробити подарунок для усіх присутніх.

Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, поранений музикант-любитель із Бахмута щодня грав на піаніно в Національному реабілітаційному центрі «Незламні».

59-річний Юрій Гончаренко все життя провів у Бахмуті. Він працював у міжнародній охоронній агенції. У вільний від основної роботи час чоловік грав на урочистих заходах та в місцевому товаристві сліпих. Любов до музики виникла у Юрія з самого дитинства. Грав завжди, навіть під час строкової служби в армії.

Чоловік пригадує, що звичний та усталений роками плин життя у Бахмуті змінився, коли ворог прийшов «визволяти» місто від його сусідів і всіх мешканців.

«Постійні вибухи та ракетні атаки стали буденністю. Більшість сусідів евакуювалися і… залишили своїх домашніх улюбленців. Аби вберегти їх від смерті, забрав 11 собак і котів до себе. Та одного дня, дорогою до магазину потрапив під атаку ворожих дронів», — поділився спогадами Юрій Гончаренко.

Уламки пошматували бахмутянину тазостегнову кістку, пошкодили ноги. Чоловік, втративши свідомість, отямився вже в Дніпрі. Там його кілька разів прооперували та згодом направили до Львова — в Центр «Незламні» Перше медичне об’єднання Львова.

Юрій2 5e7dcЮрій Гончаренко під час реабілітації. Фото: Перше МО Львова

Тут пан Юрій переніс ще п’ять операцій. Розрадою для нього стало піаніно в реабілітаційному корпусі Центру. Відтоді він грає щодня. 

«Через травму багато композицій підзабув. Однак, коли починаю грати, то пальці самі знаходять потрібні клавіші і звучить мелодія. Це терапія пам’яті. Це хобі. Це дух. А коли бачу, що люди звертають увагу, це ще краще», — розповів пацієнт центру.

На завершення реабілітації, у знак подяки, він організував концерт для інших пацієнтів та медиків. Виступив разом із новими друзями, а на гітарі зіграв лікар-психолог центру ментального здоров’я Павло Дубровний.

Юрій1 140bfСпільний виступ пацієнтів та лікарів. Фото: Перше МО Львова

Після реабілітації та виписки Юрій Гончаренко планує продовжувати займатись музикою. Зараз мріє про нове власне піаніно, бо його інструмент залишився у зруйнованому будинку в Бахмуті.

Юрій3 25a00Пацієнти центру під час виступу. Фото: Перше МО Львова

Читайте також: Як Бахмутський мистецький коледж відсвяткував 120-річчя: фоторепортаж

Раніше ми писали, що звільнені з російського полону українки можуть отримати фінансову допомогу та взяти участь у реабілітаційній поїздці до Польщі. 

З вересня Бахмутська лікарня «КНП БЛІЛ м. Бахмут» надає безкоштовні реабілітаційні послуги для бахмутян у м. Бровари Київської області за адресою вулиця Київська, буд. 177.

Фото: Перше МО Львова

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни. […]

1000 гривень у руках

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]