Як бахмутянам отримати допомогу у Вінниці?

Семаковська Тетяна 13:34, 22 Червня 2023

Центр 139dd

У Вінниці розпочав роботу Консультативно-координаційний центр підтримки населення «Бахмутський район єднає». Тут мешканці Бахмута та Бахмутського району можуть отримати різноманітні послуги та допомогу.

Спеціалісти Центру підтримки розповіли редакції «Бахмут IN.UA», як працює хаб.

Скільки бахмутян евакуювалися до Вінниці?

Під час урочистого відкриття перший заступник голови Бахмутської районої державної адміністрації, районної військової адміністрації Роман Большаков зазначив, що потреба у відкритті такого Центру назріла вже давно. За його словами, тільки у Вінниці зареєстровано більше 1500 внутрішньо переміщених осіб із Бахмутського району, які вони потребують всебічної підтримки.

«До початку повномасштабної агресії на території Бахмутського району проживало понад 220 тисяч населення. Станом на тепер, згідно з останніми списками, залишилося приблизно 18 тисяч. Тобто 80% населення виїхало у більш безпечні регіони. Тому було прийнято рішення про створення таких центрів у місцях, куди найбільш згуртовано переїхали жителі нашого району. Наразі такі діють у Дніпрі, Києві, Хмельницькому. Тепер маємо новий хаб у Вінниці», — розповів Роман Большаков.

Хаб 80c37Працівники хабу. Фото: Вінницька міська рада

Заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович розповіла, що у Вінниці проживає 46 тисяч переселенців із різних куточків України. Вона додала, що влада робить усе необхідне для створення сприятливих умов для їх адаптації у новому середовищі та гідного проживання.

«Ми вважаємо усіх переселенців вінничанами і намагаємося створити такі умови, щоб люди дійсно могли поспілкуватись, проконсультуватись, зустрітись. Ми завжди раді співпраці з громадськими нашими організаціями і міжнародними фондами. За більш як рік вони стали для нас справжніми партнерами. Вони допомагають в усіх тих питаннях, що є нагальними для людей, які перемістилися і знайшли прихисток у Вінниці.

 

Бахмутяни будуть залучені до різних проєктів міста. Це, зокрема, допомога із літнім оздоровленням дітей, туристичні ексекурсії, всебічна психологічна підтримка та гуманітарний і соціальний супровід», — зазначила Галина Якубович.

За її словами, Центр «Бахмутський район єднає» отримав приміщення зручне не лише територіально, оскільки знаходиться у центрі міста, а й через сусідство із Прозорим офісом. Тобто усі питання можна вирішити на місці: звернутися та отримати необхідні консультації та послуги.

Меморандум a8744Для надання допомоги ВПО Бахмутська районна державна адміністрація Донецької області, районна військова адміністрація (Роман Большаков) та Вінницька міська рада (Галина Якубович) підписали Меморандум про співпрацю. Фото: Вінницька міська рада

Яку допомогу можна отримати в хабі?

Осередок підтримки надаватиме:

  • консультативні та медичні послуги, 
  • юридичну та психологічну допомогу, 
  • гуманітарну допомогу, 
  • інформування щодо працевлаштування та соціалізації внутрішньо переміщених осіб (ВПО). 

Керівниця Консультативно-координаційного центру підтримки населення «Бахмутський район єднає» Лариса Герасимова переконана, що хаб стане затишним простором для дорослих та дітей.

«Найголовніше, що мешканці Бахмутського району отримали ще одне затишне місце, де вони зможуть отримати інформаційну, консультаційну, соціальну, гуманітарну, правову допомогу, медичні послуги та сприяння у вирішенні питань працевлаштування. А ще — зустрітися зі своїми земляками, поспілкуватися, поділитися проблемами, отримати поради та обмінятися контактами», — наголосила Лариса Герасимова.

Герасимова dd89bКерівниця Консультативно-координаційного центру підтримки населення «Бахмутський район єднає» Лариса Герасимова. Фото: Вінницька міська рада

Де знаходиться Центр?

Хаб розташований за адресою: вулиця Космонавтів, 30, у приміщенні Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс», 4 поверх, офіс 412.

Як отримати консультацію?

Працівники Центру підтримки повідомили редакції «Бахмут IN.UA», що приймають громадян із понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 15:00 години.

Хаб «Бахмутський район єднає» також має «гарячу лінію» для консультацій. Вона доступна за номером: +380 99 137 51 75.

Інформування жителів відбувається через Telegram-спільноту — https://t.me/SG9LKQi759c5NWI6

Читайте також: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні?

Раніше ми писали, як працюють Центри підтримки бахмутян у Дніпрі та в Києві.

Нагадаємо, нещодавно у Харкові запрацював гуманітарний центр для внутрішньо переміщених осіб із Часовоярської громади.

Фото: Вінницька міська рада

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Смачні страви до Гелловіну: три рецепти з гарбузом, від яких не відірватися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 11 Жовтня 2024
Смачні рецепти з гарбуза / фото ілюстративне, Depositphotos

Осінь — це сезон гарбузів, яка також вважається одним з головних атрибутів свята Гелловіну. Він є ідеальним елементом для приготування різних страв, зокрема, вишуканого ризотто чи ситної запіканки з куркою.

Детальніше про те, що можна приготувати з гарбуза до Гелловіну та рецепти, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA

Рецепти з гарбуза

Гарбуз — це унікальний овоч, який поєднує в собі користь та універсальність. З нього можна робити не тільки кашу, а й супи, салати, випічку та навіть напої.

Споживання гарбузів може гарно відобразитися на організмі, адже в них містяться антиоксиданти, такі як альфа-каротин, бета-каротин і бета-криптоксантин. Ці органічні речовини здатні нейтралізувати вільні радикали, що знижує ризик розвитку раку, хвороб очей та інших небезпечних захворювань.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала підбірку з трьох цікавих рецептів з гарбуза, які зможуть приготувати усі.

Ризотто з гарбузом 

Ризотто з гарбузом / фото Анастасія Ворже

Ризотто з гарбузом — це вишукана страва, яка здатна чудово зігрівати в холодний осінній день. Для його приготування не потрібно багато зусиль. Лише інгредієнти та інструкція. 

Для приготування ризотто з гарбузом потрібні:

  • рис арборіо — 160 грамів;
  • пюре гарбузове — 200 грамів;
  • бульйон овочевий — 500 мілілітрів;
  • несолоне вершкове масло — 50 грамів;
  • салатна цибуля — 1/2 штуки;
  • сухе біле вино — 1/2 склянки;
  • тертий пармезан — 40 грамів.

Приготування потрібно почати з підготовки інгредієнтів. Спершу варто розморозити гарбузове пюре у маленькій каструльці та почати дрібно нарізати цибулю.

Далі сковороді з високими бортами, розігріваємо вершкове масло та на середньому вогні готуємо цибулю до м’якого стану, але не золотого. Коли цибуля буде готова, додаємо рис і даємо інгредієнтам увібрати в себе масло, постійно помішуючи протягом 2–3 хвилин.

В готову суміш поступово потрібно вливати вино. Коли воно википить, потрібно додати гарбузове пюре та перемішувати. Вже після треба починати підливати бульйон, який повинен вискіпати. Сам рис повинен постійно бути в рідині, але не плавати у ній. Такий спосіб приготування дозволить йому стати кремовим. У такий спосіб готуємо наступні 25 хвилин.

В кінці потрібно вимкнути вогонь, додати олію, сир та пів ополоника бульйону. Все перемішати. Консистенція на цьому етапі має бути трохи рідкою, а вже при подачі воно загусне та буде придатним до споживання.

Фарширований гарбуз із ковбасками та рикотою

Фарширований гарбуз / фото ілюстративне, Depositphotos

Фарширований гарбуз із ковбасками, соусом маринара та рикотою — чудова страва для буднього дня, котра буде нагадувати лазанью чи італійську пасту.

Для приготування цього рецепту знадобиться:

  • гарбуз — 2 кілограми;
  • оливкова олія першого холодного віджиму (Extra Virgin) — 2 столових ложки;
  • ковбаски — 400 грамів;
  • соус маринара — 450 мілілітрів;
  • ріпчаста цибуля — 2 штуки;
  • рикота — 250 грамів;
  • твердий сир — 250 грамів;
  • гілочка базиліку — 5 грамів;
  • сіль — 3/4 чайної ложки;
  • сушене орегано — 1 чайна ложка;
  • вода — 1 склянка.

Приготування потрібно розпочати з промивки та обсушки гарбузів, після чого його треба розрізати навпіл та вибрати насіння. Далі необхідно покласти гарбуз зрізами вниз у форму з бортиками, влити 1 склянку води та відправити у розігріту до 200 градусів духовку на 20-35 хвилин.

За цей час потрібно почистити цибулю й базилік та подрібнити їх, а ковбаски нарізати кубиками. 

У великій сковороді на середньому вогні варто розігріти олію та покласти туди ковбасу, цибулю, орегано і сіль. При приготуванні періодично варто переміщувати, поки цибуля не підрум’яниться. Далі необхідно вмішати соус маринара, після чого зняти отриману суміш з вогню та додати базилік з переміщуванням.

Суміш потрібно викласти в човники з гарбуза, зверху доповнюючи її рикотою та тертим сиром. Все це необхідно запікати у духовці розігрітій до 180 градусів протягом 15-20 хвилин, поки сир не розплавиться.

Гарбузова запіканка з куркою

Гарбузова запіканка / фото ілюстративне, Depositphotos

Ще один простий, але не менш смачний рецепт з гарбуза, який зможе приготувати кожен. 

Для його приготування потрібні:

  • куряче філе — 2 штуки;
  • гарбуз — 500 грамів;
  • ріпчаста цибуля — 1 штука;
  • сіль, перець та зелень — за смаком.

Для заливки потрібні:

  • курячі яйця — 3 штуки;
  • твердий сир — 150 грамів;
  • сметана 15% — 120 грамів;
  • сіль та перець — за смаком.

Приготування розпочинається з обсмаження курячого філе, яке до цього потрібно промити, нарізати шматочками, посолити та поперчити. Саме м’ясо обсмажувати до рум’яності.

Далі потрібно підготувати гарбуз. Його треба почистити від шкірки та насіння, а після нарізати кубиками. Цибулю ж потрібно нарізати напівкільцями.

Отримані інгредієнти необхідно викласти у форму. Знизу повинні знаходитися кубики гарбуза, а зверху — курка й цибуля.

Далі необхідно приготувати заливку. Для цього варто збити яйця, сіль, сметану та тертий твердий сир. Цією сумішшю заливайте інгредієнти в формі.

Страву запікайте 30-40 хвилин при температурі 180 градусів. Вже готову запіканку з куркою і гарбузом прикрасьте зеленню.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні консультації психологів та психотерапевтів для дітей: як отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 11 Жовтня 2024
Психологічна підтримка для дітей / фото ілюстративне, freepik

З 01 жовтня 2024 року неповнолітні мешканці України можуть отримати безоплатну психологічну допомогу в межах естонсько-українського сервісу “Спокій”. Консультації проводитимуться в онлайн форматі.

Детальніше про те, як отримати безоплатну психологічну допомогу, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Безплатна психологічна допомога дітям в Україні

Спокій” — це унікальний естонсько-український проєкт із надання безоплатної психологічної та психотерапевтичної допомоги жителям України в онлайн форматі. З 1 жовтня 2024 року допомогу почали надавати й неповнолітнім.

За словами координаторки проєкту Лесі Кондратюк, від самого початку”Спокій” мав на меті надавати психологічну допомогу лише дорослим. Проте, згодом виявилося, що аналогічний запит є й серед неповнолітніх, що вимушені проживати у реаліях війни. Це не тільки життя біля зон бойових дій, але й в умовах вимушеного переміщення, втрат у родині та інших. 

Умови отримання допомоги

Наразі отримати психологічну допомогу можуть як діти старше 14 років, так і менше цього віку. Для останніх існує важлива умова — вони мають відвідувати консультацію в супроводі одного із законних представників. Якщо дорослого не буде поруч, то дитина все одно отримає допомогу. Проте, їй не будуть надаватися жодні рекомендації із подальшого лікування без дозволу батьків.

Підлітки, старші 14 років можуть отримати допомогу самостійно.

Як записатися на консультацію

Для того, щоб отримати психологічну допомогу дітям в межах проєкту “Спокій”, необхідно пройти анонімне опитування для оцінки психологічного стану. Це можна зробити за посиланням.

Після заповнення опитувальника з’являється можливість зареєструватися на консультацію в обраний час. Тривалість одної консультації — 30–60 хвилин. Для запису на консультації користувачі мають поділитися персональними даними.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Смачні страви до Гелловіну: три рецепти з гарбузом, від яких не відірватися

Осінь — це сезон гарбузів, яка також вважається одним з головних атрибутів свята Гелловіну. Він є ідеальним елементом для приготування різних страв, зокрема, вишуканого ризотто […]

15:00, 11.10.2024 Скопіч Дмитро

Безоплатні консультації психологів та психотерапевтів для дітей: як отримати

З 01 жовтня 2024 року неповнолітні мешканці України можуть отримати безоплатну психологічну допомогу в межах естонсько-українського сервісу “Спокій”. Консультації проводитимуться в онлайн форматі. Детальніше про […]

14:00, 11.10.2024 Скопіч Дмитро

11 причин, чому вам можуть відмовити у наданні субсидії

Субсидії — важлива адресна державна допомога, що надається мешканцям домогосподарств на відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг. Втім, вона недоступна для деяких категорій населення. Детальніше […]

11:00, 11.10.2024 Скопіч Дмитро

Найстаріший вулкан та затишна екоферма з равликами: топ-7 місць відпочинку на Дніпропетровщині

Дніпропетровщина — один з наймальовничіших районів України, який має безліч цікавих місць для відпочинку подалі від гучних міст.  Редакція Бахмут IN.UA розповідає про те, куди […]

18:25, 10.10.2024 Скопіч Дмитро

До зимових свят: як дітям ВПО на Івано-Франківщині отримати подарунок від Миколая

Представники громадської організації “Карітас-Надвірна”, ставши офіційними помічниками Святого Миколая, анонсували проведення щорічної акції для дітей ВПО на Івано-Франківщині. Про це повідомили представники “Карітас-Надвірна” в Facebook. […]

16:00, 10.10.2024 Скопіч Дмитро