Переслідування чи сталкінг: як протидіяти та де отримати допомогу

Макарович Марія 14:20, 29 Лютого 2024Сталкінг — серйозна проблема сучасності, з якою постійно зіштовхуються люди різного віку, особливо жінки. Вона виражається постійними переслідуваннями та маніакальною поведінкою, яка супроводжується погрозами.

Редакція Бахмут IN.UA спробувала розібратися в цій проблемі та дізнатися, що саме вважається переслідуванням, які докази потрібно збирати для поліції, й де можна отримати підтримку і психологічну допомогу.

Що таке сталкінг

Як повідомляють у Департаменті інформаційно-аналітичної підтримки Нацполіції України, у законодавстві України наразі відсутнє формальне тлумачення поняття “сталкінг”. Однак, його відсутність не анулює наявності проблеми.

Сталкінг (з англійської “Stalking” — переслідування) — нав’язлива увага до однієї людини з боку іншої людини в реальному житті або в онлайн-просторі. Воно вважається одним з видів психологічного насильства, головна мета якого полягає в тому, щоб домогтися уваги іншої людини без її на те згоди та бажання. Воно може проявлятись так:

  • неодноразові погрози;
  • небажане спілкування;
  • наполегливі дзвінки та повідомлення;
  • навмисне наголошування на тому, що за дівчиною ведеться нагляд аби викликати почуття постійної небезпеки;
  • фізичне переслідування;
  • заподіяння шкоди власності потерпілій; 
  • дії проти сім’ї, її друзів, домашніх улюбленців, або поширення неправдивої інформації через Інтернет.

Також існує кіберсталкінг — нав’язливе спілкування, дзвінки, погрози, залякування у соцмережах. Все це завдає шкоди, позбавляє почуття безпеки, змушує жити у постійному хвилюванні за своє життя і здоров’я. В умовах війни, коли всі перебувають у постійному стресі, переслідування можуть надати людині ще більшої шкоди.

Як сталкери проявляють свою увагу

Для демонстрації того, як діють сталкери, редакція Бахмут IN.UA ділиться історією однієї з потерпілих від цього явища. Для Катерини (ім’я змінено) все починається з ділової зустрічі та обміну телефонами саме у робочих цілях. 

Згодом чоловік почав наполегливо писати повідомлення інтимного характеру, запрошувати на побачення в малолюдні місця, ігноруючи при цьому будь-яку відмову дівчини від залицянь. Продовжилось це тим, що сталкер знаходить її дані та адресу, продовжуючи вже особисто проявляти небажану увагу.

Нав’язливе спілкування / ілюстрації оброблені Бахмут IN.UA
Контроль за життям жертви / ілюстрації оброблені Бахмут IN.UA
Чоловік, який сталкерив героїню в соцмережі / ілюстрації оброблені Бахмут IN.UA

Катерина — переселенка з нині окупованого міста Донеччини та проживає з подругою, через що вона боїться відповісти чоловіку різкою відмовою, адже переживає за наслідки. 

Що робити, якщо переслідування переходять до фізичного насилля

Дівчата помилкою можуть вважати, що вони провокують поведінку кривдника / фото з відкритих джерел

Недовіра, віктимблеймінг (перекладання провини за злочин на постраждалу, наприклад, “сама винна”) та суспільний осуд –  це основні причини, чому постраждалі не йдуть до поліції.

До поліції дівчина не звертається через недовіру та побоювання, що заяву можуть не прийняти. Якщо ж йдеться про маленькі містечка навіть є ризик, що кривдник може бути дотичним до правоохоронних органів, що може погіршити ситуацію для постраждалих. Втім, Катерина не єдина, хто не звертається по допомогу.

Де шукати допомогу при переслідуваннях

Допомогу при сталкінгу надають багато організацій, одна з яких “Ла Страда“. Ця правозахисна організація працює задля запобігання та протидії ґендерно-зумовленому насильству, домашньому насильству, а також в інших питаннях захисту прав людини. Допомогти можуть на гарячій лінії “Ла Страда”: +38 (080) 050 0335 або за номером 116 123.

Ми розпитали юристку організації “Ла Страда” про те, як діяти постраждалим від сталкінгу та як покарати переслідувача.

Потерпілі часто не ідентифікують себе постраждалими від сталкінгу. Вони помилково вважають, що нав’язливі повідомлення, дзвінки, небажані подарунки — це лише прояв уваги. Однак, ми маємо розуміти, що є нюанси — добровільна згода. Якщо постраждалій особі не подобаються такі дії, вони спричиняють дискомфорт, страх за своє життя, то це однозначно вважатиметься переслідуванням,

Евеліна Чорнобай // юристка “Ла Страда”

В організації наголошують на необхідності звертатися до поліції — саме вона є тим органом, який зобов’язаний захищати в таких випадках.

Як зібрати докази сталкінгу

Часто жінки стають жертвами сталкінгу не тільки в соцмережах, але й офлайн / фото відкритих джерел

Якщо потерпіла боїться чи не розуміє, що робити, як зібрати докази, до кого звертатися — радимо телефонувати на національну гарячу лінію “Ла Страда” за номером 116 123. Консультанти допоможуть постраждалій, а також розкажуть, як збирати докази, до кого звертатися та пояснять, як ці дії кривдника можуть бути надалі кваліфіковані в суді чи при розгляді справи в поліції.
Коли ви звертаєтесь до поліції потрібно зібрати якомога більше доказів, що свідчать про переслідування: скриншоти повідомлень соцмереж, записи розмов.

Є нюанс щодо запису дзвінка: треба попередити, що ця розмова записується, щоб цей доказ вважався належним і допустимим під час судового розгляду,

Евеліна Чорнобай // юристка “Ла Страда”

Якщо у відділку поліції відмовляються приймати заяву — необхідно звертатися на гарячу лінію нацполіції та повідомляти про те, який саме підрозділ, чи відділення поліції відмовляється приймати заяву, і просити вжити заходів щодо її прийняття.

Яке покарання може отримати сталкер

Сталкінг стає причиною сильного стресу / фото відкритих джерел

Оскільки немає єдиної статті, немає і визначення, які саме дії можуть вважатися сталкінгом, чи кіберсталкінгом. Важко кваліфікувати такі дії саме тоді, коли сталкінг характеризується певним видом переслідувань, наприклад, лише фізичні переслідування, або лише нав’язливі повідомлення, зазначають у “Ла Страді”. За повідомленням Національної поліції України, притягнути до відповідальності переслідувача можна за наступними статтями:

  • Стаття 182 КК України “Порушення недоторканності приватного життя”, в такому випадку переслідувачу загрожує штраф, виправні роботи або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років;
  • Стаття 129 КК України — погроза вбивством, якщо для того є реальні підстави;
  • Стаття 173 КУпАП — умисне вчинення діянь психологічного, економічного фізичного характеру передбачає адміністративне покарання.

До прикладу, гучна справа, де дівчині погрожував кур’єр однієї зі служб доставки — поліція відкрила справу саме за статтею 129 ККУ — погроза вбивством. Але, на жаль, це сталося лише після широкого розголосу, додають у “Ла Страді”.

Сталкінг часто вчиняється колишніми або кимось із членів сім’ї. Навіть, якщо постраждала особа не перебувала у шлюбі зі своїм переслідувачем, все одно тут маємо елементи сталкінгу, і так само можемо ці діяння кваліфікувати за статтею 126 — домашнє насильство,

Евеліна Чорнобай // юристка “Ла Страда”

Не слід боятися звертатися за допомогою

У ситуації стресу перестають забезпечуватися базові потреби людини, в цьому випадку — безпека. Відновлення цієї безпеки можуть забезпечити родичі, близькі, друзі. Підтримати тут і зараз, вивести потерпілу із ситуації завмирання, допомогти розробити плани як діяти.

Загалом, не варто боятися звертатися за допомогою до людей, яким ви довіряєте, визначити для себе, що повертає у відчуття безпеки. Не бійтеся осуду, якщо звертатися по допомогу — можна все подолати,

Евеліна Чорнобай // юристка “Ла Страда”

Наприклад, історія Катерини, завдяки підтримці подруги таки завершується. Дівчині вдалося відмовити сталкеру і той облишив спроби небажаної уваги. Проте за місяць переслідувань дівчина перебувала у стані страху.

На жаль, не всі переслідування мають таку кінцівку. Якщо ви переживаєте за своє життя і переслідувач завдає вам психологічного чи фізичного насилля  —  необхідно звертатися по допомогу.

У правозахисній організації “Ла Страді” також розповіли, що, за період з 1 січня по 31 травня 2023 року, вони отримали 312 звернень зі сталкінгу та кіберсталкінгу. Це питання не є найчастішою проблемою, з якою звертаються до організації. В умовах повномасштабного вторгнення постраждалим здається, що їхня проблема не така важлива на фоні війни. Але навіть офіційна цифра звернень на гарячу лінію організації свідчить, що проблема існує і вона потребує вирішення на законодавчому рівні, адже переслідування досі не криміналізовані окремою статтею.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Марія Куряча Куряча Марія 13:00, 21 Квітня 2024
Куди звертатись ВПО у Вінниці / фото Вінницька міська рада

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися та де шукати координати?

Редакція Бахмут.IN.UA підготувала великий гід для переселенців у Вінниці.

Контакти для допомоги ВПО у Вінниці

Переселенці у Вінниці можуть отримати правову, психологічну чи соціальну допомогу. У Вінницькій міській раді потурбувалися про це і створили цифровий довідник для адаптації внутрішньо переміщених осіб у Вінниці. Також була розроблена брошура для евакуйованих з прифронтових територій, в якій можна знайти контакти для розселення, отримання довідки ВПО, працевлаштування, медичної допомоги тощо.

Соціальна допомога ВПО у Вінниці

Пункт гуманітарної допомоги ГО “Полум’я надії” / фото з соціальних мереж “Полум’я надії”

Для отримання чи поновлення довідки ВПО варто звернутися до Центру надання адміністративних послуг Департаменту соціальної політики на адресу: проспект Космонавтів, 30 та за номерами: +380 (97) 1015 840, +380 (63) 8566 272, +380 (432) 5083 88, +380 (432) 5091 33, +38 (0432) 5043 50, або на електронну пошту: [email protected].

Крім того, батьки ВПО можуть звернутися до Управління соцзахисту населення (Правобережне) ЦНАП “Прозорий офіс”, територіальне відділення “Вишенька” на адресу: проспект Космонавтів, 30, 2 пoвepx, або зателефонувати за номерами: +380 (97) 1015 840, +380 (63) 8566 272, або на електронну пошту: [email protected].

Інший ЦНАП територіальне відділення “Замостя” знаходиться на адресу: вулиця Замостянська 7, 2 поверх, або зателефонувати за номерами: +380 (97)1014 518, +380 (93) 1908 393, або на електронну пошту: [email protected].

Для визначення статусу дитини та вирішення справ з питань опіки та піклування над дитиною потрібно звертатися до Служби в справах дітей на адресу: вулиця Coбopнa 50, кімната № 401-409, або зателефонувати за номерами: +380 (432) 6510 71, +380 (432) 6510 73.

Сприяти у пошуку підходящої роботи допоможе Вінницький обласний центр зайнятості на адресу: вулиця Cтpiлeцькa, 3A та вулиця Пpивокзaльнa, 28, або зателефонувати за номерами: +380 (432) 6538 01, +380 (432) 6538 02.

Для реєстрації соціального страхування чи отримання пільг можна звернутися до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області на адресу: вулиця Хмельницьке шосе, 7, або за телефоном: +380 (432) 6602 95.

Спортивні секції для дітей у Вінниці

Спортивне свято у Вінниці / фото Acet Ukraine

Якщо дитина хоче займатися спортом та творчістю, то у Вінниці є кілька закладів, які допоможуть реалізувати потенціал.

Міська комплексна Дитячо-юнацька спортивна школа “Вінниця” набирає вихованців на різні спортивні гуртки на адресу: вулиця Замостянська, 16 або за телефоном: +380 (432) 5568 67.

Дитячо-юнацька спортивна школа № 1 набирає вихованців на різні спортивні гуртки на адресу: вулиця Хлібна, 1, або за телефоном: +380 (432) 6712 47.

Дитячо-юнацька спортивна школа № 2 набирає вихованців на різні спортивні гуртки на адресу: Бузький узвіз, 33, або за телефоном: +380 (432) 6736 86.

Дитячо-юнацька спортивна школа № 3 набирає вихованців на різні спортивні гуртки на адресу: вулиця Академіка Янгеля, 48, або за телефоном: +380 (97) 9368 427.

Дитячо-юнацька спортивна школа № 5 набирає вихованців на різні спортивні гуртки на адресу: вулиця Хлібна, 1, або за телефоном: +380 (432) 6726 44.

Дитячо-юнацька спортивна школа “Інтеграл” набирає вихованців на різні спортивні гуртки на адресу: вулиця Левка Лук’яненка, 18, або за телефоном: +380 (432) 6430 83.

Дитячо-юнацька спортивна школа з легкої атлетики Вінницька територіальна організація Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство “Колос” набирає вихованців на різні спортивні гуртки на адресу: вулиця Генерала Аpaбея, 3, або за телефоном: +380 (432) 3582 42, +380 (432) 3542 45.

Якщо ваша дитина мріє займатися спортивною стрільбою, то зверніться до Комунального закладу “Вінницька обласна Дитячо-юнацька спортивна школа стрільби” на адресу: вулиця Соборна, 72,  або за телефоном: +380 (97) 9513 794.

Якщо дитина хоче займатися баскетболом, тоді зверніться до Дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з баскетболу на адресу: вулиця Пирогова, 4 або за телефоном: +380 (67) 4316 546.

Безліч гуртків на будь-який смак можна знайти у Палаці дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної на адресу: Хмельницьке шосе, 22, або за телефоном: +380 (432) 6716 70.

Початкову спеціальну мистецьку освіту можна здобути у Вінницькій дитяча школа мистецтв на адресу: вулиця Брацлавська. 85, за телефоном: +380 (432) 2750 95; +380 (432) 2735 90.

Міський палац мистецтв “Зоря” є комунальним закладом культури міста з організації змістовного дозвілля населення міста, звертайтесь на адресу: вулиця Стрілецька, 44.

Отримати базову художню освіту можна у Вінницькій дитячій художній школі на адресу: вулиця Магістратська, 66 або за телефоном: +380 (432) 6760 43, +380 (432) 6737 79.

Отримати базову музичну освіту можна у Музичній школі № 1, на адресу: вулиця Архітектора Артинова, 21, або за телефоном: +380 (432) 3543 41, +380 (432) 3562 29.

Початкову спеціальну мистецьку освіту можна здобути у Дитячій школі мистецтв “Вишенька”, на адресу: проспект Космонавтів, 64, або за телефоном: +380 (432) 5232 77.

Отримати базову музичну освіту можна у Дитячій музичній школі № 2, за адресою: вулиця Стрілецька, 16, або за телефоном: +380 (432) 6121 81, +380 (432) 6166 23.

Багато творчих гуртків доступні у мережі центрів підліткових клубів VinSmart, за адресою: вулиця Соборна, 91, або за телефоном: +380 (432) 5082 13.

Освітні простори для дітей у Вінниці

Творчі гуртки для дітей ВПО / фото Майстерня добра

Отримати освітні послуги, консультації та взяти участь у тренінгах можна у Донецькому обласному дитячо-молодіжному центрі за адресою: вулиця Соборна, 72 та за телефоном: +380 (99) 7103 272.

Багато заходів для молоді проводять у Молодіжному центрі “Квадрат” за адресою: вулиця Театральна, 15, або за телефоном: +380 (98) 3987 515.

Грати в ігри та працювати молодь може в Креативному просторі “LEVEL 80” за адресою: вулиця Магістратська, 80, або за телефоном: +380 (432) 6731 69.

Займатись у творчих гуртках можна у просторі Art Space Darvin за адресою: вулиця Симона Петлюри, 15, або за телефоном: +380 (93) 9524 922, +380 (98) 5516 328.

Займатися творчістю діти ВПО також можуть в Креативному просторі “Майстерня добра”, що знаходиться у ТРЦ “Мегамол” за адресою: вулиця 600-річчя, 17, 2 поверх, або за телефоном: +380 (98) 2673 573.

Психологічна допомога ВПО у Вінниці

Психологічна допомога / фото ілюстративне

Отримати психологічну консультацію чи супровід можна у Міському центрі соціальних служб, зателефонувавши за номером: +380 (67) 4312 031.

А також громадській організації “Проліска”, що розташовується за адресою: проспект Космонавтів, 30, або за номером телефону: +380 (93) 7012 561.

Юридичні консультації ВПО у Вінниці

Юридична допомога / фото ілюстративне

Отримати юридичну допомогу чи консультацію можна у благодійному фонді “Cтaбiлiзeйшен Cyппoрт Cepвiceс” за номером телефону: +380 (97) 4882 098.

Також юридичні консультації надають у благодійному фонді “Право на захист” за адресою: вyлиця Магістратська, 156A, офіс 202.

Найшвидший спосіб проконсультуватися з юристом — звернутися до Вінницького міського центру з надання Безоплатної правової допомоги на адресу: вулиця Василя Порика, 29 або за телефоном: +380 (432) 5601 80, або на електронну пошту: [email protected].

Об’єднання ВПО у Вінниці

Захід для ВПО / фото ГО “Інноваційна ДІЯ”

Громадська організація “Об’єднання переселенців “Cпiльнa cпpaвa”” надають гуманітарну допомогу та займаються побудовою житла для переселенців, звертайтесь на адресу: вулиця Брацлавська 85, офіс 409, а також за номером телефону: +380 (97) 7689 371.

Громадська організація “Ми з Харкова” надає консультації за контактами: +380 (99) 5439 892, або на електронну пошту: [email protected].

В організації “Mи з Xepcону” надають гуманітарну допомогу та займаються організацією дозвілля, звертатись за телефоном: +380 (63) 5128 701.

Громадська організація “ВПО з України” розташовується за адресою: вулиця Грушевського, 2.

Громадська організація “Інноваційна ДІЯ” займається організацією професійної перепідготовки для ВПО та дозвіллям, зв’язатися можна за телефоном: +380 (95) 2820 825.

Вирішує питання переміщених осіб з Бахмута Консультативно-координаційний центр підтримки населення “Бахмутський район єднає” у м. Вінниця за адресою: проспект Космонавтів, 30, або за телефоном: +380 (99) 1375 175.

У самому центрі міста допомогу для ВПО надає Центр “ЯMapiyпoль”, що розташовується за адресою: вулиця Coбopнa, 50, зв’язатися можна за номером: +380 (96) 1381 612.

Займається питаннями переселенців у області Рада ВПО при Вінницькій обласній військові адміністрації, звертатися можна на електронну пошту: [email protected].

Розв’язувати питання переселенців у місті допоможе Координаційна Pадa з питань BПO y Вінницькій міській територіальній громаді, звернутися можна за телефоном: +380 (432) 5086 89, або на електронну пошту: [email protected].

Чимало допомоги гуманітарної надає пересленцям громадська організація “Полум’я надії” протягом багатьох років, звернутися можна на адресу: вулиця Стеценка 61, або за контактами: +380 (93) 8672 555, або на електронну пошту: [email protected].

Багато заходів для жінок з-поміж ВПО проводить громадська організація “Марш жінок”, скористатися допомогою можна за номером: +380 (50) 0854 324, або на електронну пошту: [email protected].

Соціальні мережі і чати переселенців у Вінниці

Для отримання консультацій для переселенців, відстеження актуальних можливостей та спілкування з людьми, що опинилися у схожих обставин та вирішують подібні поточні виклики радимо підписатися на групи за наступними посиланнями: Чат пересенці Вінниця, Переселенці Вінниця, Переселенці Вінниччини.

Читайте також:


Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Семаковська Тетяна 12:00, 21 Квітня 2024
Бахмутяни в Дніпрі / ілюстрація Бахмут IN.UA

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки мешканців Бахмута, а також активно розвивається громада на Дніпропетровщині, зокрема у Вільногірську працює психологічний осередок. Саме Дніпро полюбилося бахмутянам. Вони знайшли свої секретні місця та вже точно знають куди сходити в Дніпрі.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з бахмутянами та дізналась у них, що можна подивитись туристу в Дніпрі.

Що подивитись в Дніпрі

Цікаві місця в Дніпрі для наших бахмутян виявилися дуже різними, однак всі зауважують, що місто гарне та привітне.

Катерина Чернова родом з Бахмута. У Дніпро вона евакуювалася разом з сином. Тут же вона продовжує працювати й волонтерить. В Дніпрі, каже Катерина, їй подобається місцева філармонія імені Леоніда Когана та вечірній парк Перемоги. Також бахмутянка любить погуляти у місцевому парку Шевченка. До вподоби дівчині яхт-клуб “Січ”, де можна проводити незвичайні фотосесії.

photo 2021 05 08 09 18 58 c8694
Яхт-клуб “Січ” / фото Наше місто 

Що відвідати у Дніпрі 

8999 800x600 Monastyrskii ostrov 1 df4de
Монастирський острів у Дніпрі / фото з відкритих джерел

Бахмутянин Андрій Парахін — фотомитець. В Дніпро він евакуювався минулого року. Тут чоловік проводить заняття з дітями й популяризує фотографію серед молодого покоління. Він також поділився своїми улюбленими місцями.

Урочище Тунельна балка

Вид на Тунельну балку / фото з відкритих джерел

Балка у південно-східній частині Соборного району міста Дніпро — це одне з найбільш незвичайних місць. Вона являє собою незвичайну паркову майже в самому центрі мегаполіса, яка відтворює степову та лісисту місцевість Придніпров’я.

Сама назва виникла у 1930-ті роки, коли був відкритий залізничний тунель у вищій, західній частині балки.

Мистецький провулок

Мистецький провулок / фото Відкритий

Він розташований на площі Троїцькій. Тут є  артоб’єкти, які присвячені українським митцям різних епох та напрямків творчості.

Наразі мистецький куточок не має велику популярність, адже більшість містян та гостей проходять повз, не помічаючи всієї краси незвичайної локації

Монастирський острів

Монастирський острів / фото з відкритих джерел

Його називають романтичною візитівкою Дніпра, а ще звідси відкривається неймовірний краєвид на місто

У цих локаціях пану Андрію подобається візуальна складова, але місць куди сходити в Дніпрі вистачає, каже бахмутянин. На думку героя, тут дуже схожа на бахмутську архітектура, що тішить око й душу.

Куди сходити в Дніпрі з дітьми

Бахмутянка Галина Лук’янова разом з донькою зараз живуть в Дніпрі. Тут вони відвідують заходи, які організовує Центр Підтримки бахмутян, але крім цього ходять й у туристичні місця Дніпра.

Пані Галина радить, сходити на циркову виставу на льоду під назвою “Незламні”. Також цікаві  вистави для дітей та дорослих показують в театрах Дніпра, каже бахмутянка. Героїня також радить сходити з дітьми  до наступних місць:

Парк Шевченка

Він має оглядовий майданчик, атракціони та просто затишний

Парк імені Глоби

Тут є атракціони для малечі, й контактний зоопарк, нещодавно тут відкрили Дитячу залізницю

Парк Гагаріна

Він розташований при біофаці універу, там же є Ботанічний сад

Набережна

Красиве місце, яке варто відвідати, щоб насолодитися величним Дніпром.

Парк “Зелений гай”

Популярна локація для прогулянок з дітьми. Тут є “Dino-парк” — це парк динозаврів, й розваг для дітей

Парк “Сагайдак”

Парк, що розташований  на лівому березі міста

Бахмутянка також радить проїхатися ретро-трамваєм, який курсує вихідними днями від Центру до Вокзалу.

Кращі місця де варто погуляти в Дніпрі

1 600 ca515
Дніпровський планетарій / фото з відкритих джерел

Якщо в Дніпро ви приїхали тільки на вихідні й вперше — варто детально спланувати маршрут, щоб пізнати Дніпро за 2 дні. До основних туристичних пам’яток, які потрібно побачити в Дніпрі належать:

Центр “Менора”

Центр “Менора” / фото з відкритих джерел

Культурно-діловий центр у Дніпрі вважається найбільшим єврейським комплексом у світі. Тут панує атмосфера багатокультурності. Також в центрі проводять багато різних подій такі, як, наприклад, кінопокази.

Будинок органної музики

Будинок органної музики / фото з відкритих джерел

Тут проводять концерти метри музики та молоді виконавці, особливої краси надає те, що заклад розташований в приміщенні Свято-Миколаївського собору.

Художній музей

Експонати музею / фото з відкритих джерел

В колекції музею майже 9 тисяч творів. Триповерхова будівля зібрала найкращі колекції митців, серед них обов’язково варто побачити роботи майстрів петриківського декоративного розпису.

Театр “Крик”

Виступ Михайла Мельника / фото Театра “Крик”

Особливий театр, який варто відвідати у Дніпрі, хоча б тому, що це єдиний в Україні та в Європі заклад, у якому ролі режисера, сценариста, сценографа, художника, музредактора і гримера та костюмера виконує всього одна людина — це народний артист України Михайло Мельник.

Дніпровський планетарій

Дніпровський планетарій / фото Дніпропетровська обласна військова адміністрація

Ідеальне місце прогулянки для любителів космічних саг. У 2021 році це місце оновили й зараз планетарій в Дніпрі виглядає сучасно та стильно.

Дніпро — особливе місто, воно поєднало в собі безліч контрастів, й під час війни стало прихистком для бахмутян. Щоб провести вихідні в Дніпрі з користю дотримуйтеся нашого маршруту, не забувайте заглядати до місцевих парків й просто насолоджуватися подорожжю.

Читайте також: 

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

13:00, 21.04.2024 Куряча Марія
IMG 4359 1 47aad

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]

4 04caa

Варення з ягід: класичні та незвичні рецепти, які запам’ятаються надовго

Вже згодом в Україні починається сезон ягід. Саме в цей період з травня по вересень чимало господинь почнуть готувати варення на зиму з полуниці, малини, […]

Вступна кампанія 2024: що потрібно знати абітурієнту для вступу на бакалавра

Весна — це традиційний період хвилювань для випускників та їх батьків, адже саме в в цей сезон потрібно остаточно вирішити, у якому вищому навчальному закладі […]

14:00, 20.04.2024 Скопіч Дмитро

Хвороба Лайма: чим небезпечне захворювання, яке передають кліщі

Хвороба Лайма — це небезпечне бактеріальне захворювання. Зазвичай причиною його виникнення стають кліщі, які постійно активізуються з настанням теплого періоду весни.  Про те, що треба […]

13:00, 20.04.2024 Скопіч Дмитро