Росіяни поширюють новину про нестачу житла для українців в Берліні: що кажуть бахмутяни в евакуації?

Семаковська Тетяна 16:47, 31 Травня 2023

БАХМУТ 28 2 8bf9bПропагандистські канали намагаються довести, що в Німеччині українці стають ледь не бездомними. Інфопривід знайшли на каналі Euronews. На новинному порталі розмістили відео із українкою, яка розповідає, що в Німеччині вона залишилася без житла.

Редакція «Бахмут. IN.UA» розпитала бахмутянку Ганну Петриченко, яка проживає в Німеччині про те, як там допомагають біженцям із України та, чи справді є проблема із житлом?

Яка ситуація із житлом в Німеччині?

За словами бахмутянки, яка живе в евакуації в Берліні, вона або ж люди в її оточенні — не зустрічалися із кризою житла закордоном. 

«Мій досвід і досвід людей, які мене оточують, а це широке коло, бо я відвідую тренінги та різні заходи для українців, волонтерю, працюю, не підтверджує тезу про те, що українці вимушені їхати з Берліну, бо житла немає. І не чула, щоб українцям відмовляли в допомозі», — каже бахмутянка.

photo 2023 05 30 03 28 40 2acbdБахмутянка Ганна Петриченко по центру світлини. Фото: надане героїнею

Вона додає, що разом з родиною їй довелося змінити чотири квартири перебуваючи закордоном. Німецькі родини, каже героїня, приймали її сім’ю безкоштовно та всіляко допомагали. 

До теми: Бахмутяни в евакуації: як інструктор з дайвінгу опинився в Німеччині

«Наразі я знайшла постійне житло. Його частково оплачує соціальна служба – Джобцентр. Можу погодитися з тим, що існує певна бюрократія. Питання оренди житла у великих містах є нагальним, та труднощі можна подолати. І наскільки успішним буде твій пошук залежить від твоєї власної відповідальності і наполегливості», — пояснює Ганна Петриченко.

Ролик, який використовують пропагандисти

Пані Ганна зазначає, що героїня ролика повідомила про проживання у 5-ти місцях, але не уточнила, яке це було житло. Можливо їй надали квартиру волонтери, безкоштовно пустили пожити в родину, або дали місце в гуртожитку. Так бувають випадки, коли просять звільнити житло терміново, і це стає проблемою. Якщо так сталося,  можна звернутися до соціальної служби і вони запропонують тимчасові варіанти.

«Є такі гуртожитки – Хайми. Це багатоповерховий будинок, обладнаний всім необхідним. Там є комендант, який може допомогти с заповненням документів. Також є модульні містечки в колишніх аеропортах, в Берліні їх два. Один будиночок займають дві родини. Є місця загального користування і особистий простір. Біженці з Сирії та інших країн Сходу проживають в таких умовах з 2015 року. Але держава дає можливість знайти окреме житло. Квартиру ви маєте знайти самостійно, але з коштами на оренду вам допоможуть. Є муніципальні забудовники, які надають житло в оренду на 30 відсотків дешевше ринкової ціни, на такі квартири можуть претендувати українці. Варто постійно моніторити відповідні сайти, соціальні мережі та запитувати в знайомих».

Система створена таким чином, що не ти обираєш житло, а власник обирає тебе. Ганна каже, що активно шукала квартиру протягом місяця. Присвятила цьому весь вільний час, наразі ділиться досвідом з іншими українцями. 

Складність полягає в тому, що після публікації пропозиції є короткий час, коли ти маєш встигнути подати заявку на огляд квартири. З 1000 заявок лише 30-40 родин отримують запрошення.

За місяць подивилася 30 квартир, а подавала близько 200 запитів

photo 2023 05 30 03 25 32 4f8c5

Пошуки квартири в Німеччині зайняли чимало часу бахмутянки. Фото: надане героїнею

Потрібно зауважити, що сам по собі пошук квартири чи дому — це не легкий процес будь-де, закордоном або й в своїй країні. Щоб знайти домівку доведеться витратити не тільки гроші, але й час. Це підтверджує наша співрозмовниця.

«За місяць я подивилася 30 квартир, а запитів подала близько двохсот. Лягала і прокидалася з телефоном в руках. Шукала інформацію скрізь, питалася про допомогу у тих, чиї пошуки виявилися вдалими», — ділиться деталями пошуку житла героїня.

Бахмутянка додає, важливо, щоб документи, які ви надсилаєте орендодавцю, були в потрібному форматі. Наприклад, файли повинні бути підписані німецькою мовою, а саме сканування зроблене в гарній якості. Не варто також запізнюватися на перегляд квартири.

Бюрократія в Німеччині

У відео опублікованому на каналі Euronews зазначають, що саме бюрократія є проблемою для біженців. Втім, наша співрозмовниця наголошує, що наявність законів та правил допомагає суспільству підтримувати високі соціальні стандарти. 

Саме ці чітко окреслені правила, часто не зрозумілі для іноземців, і створюють безпечний простір. У Німеччині є незвична для нас система листування за допомогою паперової пошти. Ганна вважає цей спосіб зручним. Про подію або зустріч тебе попереджають заздалегідь і є час підготуватися: домовитися з перекладачем, підготувати документи.

«Так є певні проблеми, бо закони про надання допомоги біженцям прописувалися не суто під нас. Та подивіться: попри певну інерцію бюрократичної машини, Європейський союз створює наразі закони, які полегшують життя українських біженців», — резюмує бахмутянка.

Українці в Німеччині

Порталь Амаль Берлін  нещодавно оприлюднив результати дослідження згідно із яким, з лютого 2022 року по 23 лютого 2023 року в Центральному реєстрі іноземців зареєстрували понад 1 млн біженців з України. Близько 37% з них хотіли б залишитися в Німеччині надовше. Ще 34% – лише до кінця війни.

Щодо житлового питання, то майже три чверті всіх біженців з України проживають у приватних квартирах або ж будинках. Близько 25% з них живуть у родичів або друзів, які вже були в Німеччині. 17% біженців живуть у готелях або гостьових будинках. Лише 9% живуть у комунальному житлі для біженців.

Найбільше біженців прийняла земля Північний Рейн-Вестфалія – 224 тис., Баварія – 152 тис., Баден-Вюртемберг – 136 тис., Нижня Саксонія – 111 тис., Гессен – 81 тис.

Зазначимо, що багато українських біженців досі живуть у тимчасових притулках. Така тенденція є, й людям доводиться тижнями або навіть місяцями очікувати на житло в спільних приміщеннях, які призначені лише для короткострокового первинного прийому.

Відомо, що у великих містах кількість місць майже вичерпана. У Берліні та Кельні , наприклад, заявили, що понад 90% доступних місць зайняті. У Лейпцигу теж вільного житла майже не залишилося. У Гамбурзі розшукують 5,3 тис. додаткових місць для житла. Однак, можна звернути увагу на інші міста в Німеччині, які менші за мегаполіси, але також зручні для проживання.

5 сайтів де шукати житло в Німеччині?

image 24 c2b05

Квартира. Фото: з відкритих джерел

Якщо ви хочете знайти житло, але досі не змогли це зробити, радимо скористатися для пошуку наступними платформами: 

 • Immowelt.de – це онлайн-платформа, де розміщують квартири та будинки у великих містах Німеччини без комісії для рієлторів.
 • Unterkunft-ukraine.de – зручний сайт, де українці зможуть знайти тимчасове безкоштовне житло.
 • Wohnungsboerse.net – це сайт, де ви самостійно можете створити свій профіль  й описати ваші потреби в домі. Наприклад, якщо ви шукаєте дім з твариною, то про це можна зазначити.
 • Nena-apartments.de – це бюджетний варіант оселі, а точніше оренда житла в хостелі. Однак, тут є власна міні-кухня, інтернет для роботи й постільна білизна. 
 • Help.tasso – це ідеальний варіант для тих, хто шукає дім з твариною. Все, що потрібно — це заповнити анкету про себе та домашніх улюбленців та чекати пропозиції.

Фото: «Бахмут. IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як військовослужбовцям отримати безплатне житло від держави

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 14 Червня 2024
Нове житло / фото ілюстративне

Українські військовослужбовці мають право на отримання безоплатного житла від держави. Водночас для того, щоб скористуватися такою можливістю, потрібно відповідати певним умовам, зокрема, мати певну вислугу на військовій службі та перебувати на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Детальніше про те, як військовим отримати власне житло бюджетним коштом, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Безплатне житло для військових у 2024 році

Право на безоплатне житло для військовослужбовців від держави закріплене у законі про соціальний і правовий захист, в якому вказується й порядок отримання.

Зазначимо, що житло по такій державній програмі надається в межах черги. У 2021 році черга на житло для військових складала 44,3 тисячі осіб, у 2022 – 43,5 тисячі осіб. А наприкінці грудня 2023 року число складало 42,2 тисячі осіб. У 2024 році на це було виділено 100 мільйонів гривень.

Вимоги для участі в державній програмі

Військовослужбовці та члени їх сімей, які проживають разом з ними, повинні відповідати певним вимогам:

 • мають вислугу на військовій службі не менше 20 років,
 • перебувають на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов;
 • вперше використовують власне право на безоплатне житло, приватизацію житла тощо;
 • пройшли реєстрацію у населеному пункті дислокації військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу та перебуває на відповідному обліку.

Отримати житло не можуть військовослужбовців строкової військової служби.

Які документи потрібні

Для того, щоб стати на квартирну чергу, варто подати командиру військової частини необхідні документи, а саме:

спеціальний рапорт про взяття на облік осіб, що потребують поліпшення житлових умов;

 • довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) військовослужбовця та членів його сім’ї, які потребують поліпшення житлових умов;
 • витяг з особової справи військовослужбовця про склад сім’ї;
 • довідка про те, чи перебувають члени сім’ї на квартирному обліку за місцем роботи;
 • документи, що підтверджують право на першочергове та позачергове одержання житла, інші пільги тощо.

Після подання цих документів, у військовій частині почнеться процес зарахування на облік. Згодом доведеться чекати чергу, після чого військовий отримає ордер на вселення до житлового приміщення у виконавчого органу місцевої влади.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи будуть відключення світла на Донеччині 14 червня: ДТЕК

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:25, 14 Червня 2024
Відключення світла / фото ілюстративне

14 червня 2024 року у Донецькій області відбудуться планові тимчасові відключення електроенергії за стабілізаційними графіками з 14:00 до 22:00. Це необхідно для балансування енергосистеми, яка зазнала руйнувань внаслідок ракетних обстрілів російських окупантів.

Про це повідомило ДТЕК.

Сьогодні, о 13:25 ДТЕК оновили графіки, вони будуть застосовані з 14:00 і триватимуть до 22:00. Раніше у відомстві вказували, що графіки відключень діятимуть з 18:00.

Коли не буде світла на Донеччині

Національна енергетична компанія “Укренерго” повідомляє про графіки планових відключень електропостачання 14 червня у низці областей України з метою стабілізації енергосистеми.

У всіх нижче перелічених областях відключення триватимуть з 14:00 до 22:00.

 • місто Київ;
 • Київська;
 • Донецька;
 • Одеська;
 • Дніпропетровська область.

Графіки відключень та рекомендації

Ознайомитися з детальними графіками віялових відключень можна на офіційному сайті обленерго ДТЕК Донецькі електромережі.

Споживачам, чиї адреси потраплять до графіків, рекомендується:

 • утриматися від користування ліфтами у визначені години;
 • зробити необхідний запас питної води;
 • звести до мінімуму споживання електроенергії.

Енергетики закликають населення економно та раціонально використовувати електрику, що допоможе скоротити кількість та тривалість віялових відключень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як військовослужбовцям отримати безплатне житло від держави

Українські військовослужбовці мають право на отримання безоплатного житла від держави. Водночас для того, щоб скористуватися такою можливістю, потрібно відповідати певним умовам, зокрема, мати певну вислугу […]

16:00, 14.06.2024 Скопіч Дмитро

Чи будуть відключення світла на Донеччині 14 червня: ДТЕК

10 червня 2024 року у Донецькій області відбудуться планові тимчасові відключення електроенергії за стабілізаційними графіками. Це необхідно для балансування енергосистеми, яка зазнала руйнувань внаслідок ракетних […]

Грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” у 2024 році: покрокова інструкція

Благодійна організація “Карітас-Спес Україна” продовжує надавати громадянам нашої країни допомогу, в тому числі й грошима. Отримати її можуть різні вразливі категорії населення, зокрема, багатодітні сім’ї. […]

16:45, 13.06.2024 Скопіч Дмитро

У Рівному переселенцям можуть компенсувати гроші на оренду: як податися

Центр Інтеграції пропонує консультації щодо отримання фінансової підтримки від Норвезької ради у справах біженців для покриття витрат на оренду житла та комунальні послуги для вразливих […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

19 червня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]