У Харкові відкрився Центр підтримки для жителів Часів Яру

Семаковська Тетяна 14:31, 31 Травня 2023

Хаб cbb7d

Нещодавно у Харкові запрацював гуманітарний центр для внутрішньо переміщених осіб із Часовоярської громади. Новий хаб «Мій Часів Яр» поки що діятиме переважно онлайн.

Про це інформує Донецька обласна військова адміністрація.

Наразі гуманітарний центр охоплює більше сотні евакуйованих. Тепер у Харкові мешканці Донеччини можуть отримати гуманітарну допомогу.

Як розповів заступник начальника Часовоярської міської військової адміністрації Руслан Прийменко, центр надаватиме різноманітні послуги.

«Люди вже отримують продуктові та гігієнічні набори, діти — цукерки та книжки. Допомагають благодійні фонди «Соціальне місто», «Ромашка», «Котики по-київськи». Центр буде також надавати юридичні консультації, інші послуги, організовувати різноманітні заходи», — повідомив чиновник.

Хаб1 b2306Мешканці Часовоярської громади зібралися з нагоди відкриття Центру підтримки. Фото: Донецька ОВА

Зазначимо, у квітні гуманітарний центр підтримки «Мій Часів Яр» відкрився у Києві.

Читайте також: Як під звуки вибухів виживають мешканці Часів Яру?

Нагадаємо, голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що з Бахмута, Часів Яру, Мар’їнки та Вугледара евакуювали всіх дітей.

Раніше ми писали про те, де та за яким графіком працюють Центри підтримки бахмутян та осередки допомоги в Україні.

Фото: Донецька ОВА

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 15:45, 18 Березня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

19 березня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 19 березня, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вибити маніпуляції за межі інфополя: ГО “Інтерньюз-Україна” запустила соціальну кампанію “ДезАут”

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:45, 18 Березня 2025
Тизер проєкту “ДезАут” / ілюстрація Інтерньюз-Україна

Дізнатись, як маніпулюють інформацією, та навчитися розпізнавати фейки, можна під час інтерактивного марафону від ГО “Інтерньюз- Україна”. Він триватиме до липня 2025-го в онлайн- та офлайн-форматах.

Детальніше про те, як реалізується соціальна кампанія “ДезАут”, дізнавайтесь в матеріалі.

“ДезАут” від “Інтерньюз-Україна”

Згідно з даними Київського міжнародного інституту соціології, 71% українців вважають російську пропаганду в соцмережах реальною загрозою. Це один із ключових інструментів гібридної війни РФ проти України. Щоб допомогти українцям стати стійкішими до дезінформації та розвинути критичне мислення, ГО “Інтерньюз-Україна” запустила соціальну кампанію “ДезАут”.

Україна найбільше у світі страждає від зовнішньої дезінформації та маніпуляцій. Це підтверджує дослідження Європейської служби зовнішніх справ: у 2023-му з понад 480 інфоатак 160 були направлені проти України. В цих умовах медіаграмотність — не просто корисна навичка, а питання нашого фізичного виживання. Саме тому ГО “Інтерньюз-Україна” запустила кампанію “ДезАут”, яка навчить українців не вестися на маніпуляції“, — зазначив Голова правління ГО “Інтерньюз-Україна” Костянтин Квурт.

В межах проєкту навесні 2025-го пройдуть тематичні виставки в чотирьох обласних центрах України. Кожна виставка матиме “спортивні станції” — інтерактивні зони, де учасники/-ці зможуть виконати вправи з фактчекінгу.

Окрім виставок, команда втілить широку онлайн-кампанію. В серії дописів у соцмережах, відеороликах, статтях і подкастах поділяться реальними прикладами маніпуляцій та пояснять, як розпізнати фейки. Наприклад, як відрізнити згенерований ШІ контент від справжнього, де шукати перевірені джерела та чому небезпечно залишатись у своїй “інформаційній бульбашці”. Всі матеріали кампанії з’являтимуться за хештегом #ДезАут на сторінках організації у Facebook та Instagram.

Креативна концепція проєкту не випадково побудована навколо спортивної тематики:

“Медіаграмотність, як і спорт, потребує дисципліни й постійних тренувань. Відповідне оформлення кампанії створює відчуття дружнього змагання, яке надихне учасників/-ць діяти разом і ставати чемпіон(к)ами з медіаграмотності”, — сказала креативна директорка ГО “Інтерньюз-Україна” Діана Іщенко.

Соціальна кампанія “ДезАут” є частиною масштабного проєкту “Зміцнення правдивості, прозорості та демократії для протидії дезінформації”, який ГО “Інтерньюз-Україна” втілює за підтримки уряду Канади. В його межах уже пройшли навчальні воркшопи для 100 регіональних журналістів та експертна конференція. А також запустилися клуби медіаграмотності в 12 містах України.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

19 березня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Вибити маніпуляції за межі інфополя: ГО “Інтерньюз-Україна” запустила соціальну кампанію “ДезАут”

Дізнатись, як маніпулюють інформацією, та навчитися розпізнавати фейки, можна під час інтерактивного марафону від ГО “Інтерньюз- Україна”. Він триватиме до липня 2025-го в онлайн- та […]

11:45, 18.03.2025 Скопіч Дмитро

Мінігранти у Житомирській та Чернігівській областях: як жінкам отримати 80 тисяч на власну справу

Фонд “Жіночі можливості в Україні”, заручившись підтримкою організації “The Jewish Federations of North America”, проводить новий конкурс мінігрантів для жінок-підприємиць у Житомирській та Чернігівській областях. […]

14:20, 13.03.2025 Скопіч Дмитро

Як підписати петицію через Дію: детальний гід

Електронна петиція — це форма колективного звернення громадян та громадянок до влади, зокрема, президента, Верховної Ради чи Кабінету Міністрів. Підписати їх можна за допомогою Дії. […]

16:25, 12.03.2025 Скопіч Дмитро

До Святогірська тимчасово обмежили рух приміських поїздів: деталі

“Укрзалізниця” тимчасово обмежила рух приміських поїздів у Донецькій області. Це стосується сполучення “Ізюм-Форпостна” в напрямку Святогірська. Про це повідомила Донецька залізниця у Facebook. Обмеження руху […]

15:40, 10.03.2025 Скопіч Дмитро