Справа для людей: як волонтери допомагають жителям деокупованого Лимана?

Семаковська Тетяна 16:10, 26 Травня 2023

Лиман a02ea

Лиман Донецької області пережив чотири місяці російської окупації — з 23 травня до 1 жовтня 2022 року. Під час повномасштабного вторгнення росії в Україну місто зазнало великих руйнувань. Загарбники пошкодили майже всі будинки та будівлі. Наразі волонтери з різних куточків України допомагають мешканцям Лимана поступово повертати місто до життя. Редакція «Бахмут IN.UA» побувала в Християнському пункті обігріву, який надає допомогу місцевим мешканцям.

У день нашого візиту активісти готували на обід суп з гречкою. Зазвичай, за їхніми словами, великого чану (80-100 літрів) вистачає на всіх.

Лиман2 a5aa3Волонтери готують на обід суп з гречкою. Фото: «Бахмут IN.UA»

Лиман3 c2cfdХристияни готують обід. Фото: «Бахмут IN.UA»

Зазначимо, що близько 40 дітей час від часу приходять до пункту.

«Тут є школа, в якій навчаються діти. Небагато, може, чоловік 40. Ми інколи приходимо, роздаємо їм подарунки. Раз на тиждень, два, як коли виходить. Буває таке, що бомбить дуже, то діти не приходять. Батьки їхні або дідусі, бабусі беруть їжу з собою. Діти вчаться онлайн, але приходять», — кажуть небайдужі християни.

Лиман4 53b22Мешканці Лимана прийшли на обід. Фото: «Бахмут IN.UA»

Волонтерка Християнського пункту обігріву Юлія Нікішинана голошує на тому, що в такий складний час громадяни мають підтримувати один одного і неодмінно допомагати.

«Були такі випадки, що люди не бачили цивільних місяцями. Вони на нас дивилися і казали, що «такого не може бути, до нас цивільні не їздять». Ми всі люди. Якщо хтось буде говорити, а нехай наступний допоможе, не я, а наступний… Так, повірте, ніхто не допоможе. Ця справа для людей. Ми самі пережили це. Наприклад, у тому ж Маріуполі (ред. вільному, українському) я чекала б волонтера, який би мені допоміг», — додала Юлія Нікішина.

Лиман5 92564Юлія Нікішина насипає суп з гречкою. Фото: «Бахмут IN.UA»

Раніше жінка жила в Маріуполі. Вона виїхала після окупації міста росіянами.

«Я сама з Маріуполя. Наше місто дуже бомбили, ми знаємо, що це таке. Я не їду туди, бо люблю Україну. Це моє. Я не знаю, як там жити при іншій владі», — каже жінка.

Вона розповіла, що пункт обігріву — це місце не лише для попоїсти, а й простір для підтримки та спілкування людей.

Лиман1 f1b25Християни співають пісні. Фото: «Бахмут IN.UA»

«Це Християнський пункт обігріву. (Ред. не державний Пункт Незламності) просто віруючі люди створили. Наша мета — не тільки нагодувати людей, але також і засвідчити про Бога.

 

 

У нас є ранкова молитва. Обов’язково о дев’ятій годині. Ще ми співаємо і співають люди, які приходять. Роздаємо такі пісенники, їм подобається з нами співати. Після молитви роздається їжа: чай, кава, солодощі. В обід вони приходять на першу годину на зібрання. Це проповідь, читання, молитва і спів також.

 

 

Наша справа називається «роби добро в Ім’я Ісуса». Бо ми все робимо не для своєї слави, а для Бога», — додала Юлія Нікішина.

Окрім того, волонтери надають місцевим мешканцям гуманітарну допомогу. Мова йде про продукти, засоби гігієни і воду. До слова, воду вони розвозять ще й по навколишнім селам.

Читайте також: Одна камера — одне бажання: як волонтери дарують дітям мрію в обмін на фотокартку?

Нагадаємо, раніше наші журналісти дізнались, як виживають люди під звуки постійних обстрілів, серед руїн та пекла війни у Часів Ярі. Чому місцеві досі не можуть покинути місто та чи є там діти? — розповіли у матеріалі.

Фото: «Бахмут IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” у 2024 році: покрокова інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:45, 13 Червня 2024
Грошова допомога / фото ілюстративне

Благодійна організація “Карітас-Спес Україна” продовжує надавати громадянам нашої країни допомогу, в тому числі й грошима. Отримати її можуть різні вразливі категорії населення, зокрема, багатодітні сім’ї.

Детальніше про те, як багатодітним сім’ям отримати грошову допомогу, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грошова допомога багатодітним сім’ям 

Багатоцільова грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” надається щомісяця протягом пів року. Сума на одну особу досягає 3 600 гривень. Кошти нараховуватимуть на банківські рахунки отримувачів. 

Грошову допомогу надають на територіях:

 • Львівської Архідієнції (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька та Тернопільська області);
 • Київсько-Житомирської Дієнції (Київська, Житомирська, Чернігівська та Черкаська області);
 • Харківсько-Запорізької Дієнції (Харківська, Донецька, Луганська, Полтавська, Сумська та Запорізька області).

Хто може подати участь в програмі

Відправити заявку на отримання грошової допомоги можуть:

 • багатодітні родини, які перебувають в скрутному матеріальному становищі (в тому числі й ВПО);
 • одинокі літні люди, які вже старше 70 років;
 • одинокі батьки/матері з дітьми, які потребують коштів;
 • родини з дітьми під опікою;
 • родини з особами, які мають інвалідність.

Що потрібно для подачі заявки

Для отримання грошової допомоги необхідно заповнити спеціальну анкету. В ній потрібно буде завантажити фотографії документів, а саме:

 • довідку ВПО
 • фото документа, що підтверджує статус багатодітної сім’ї;
 • фото документа, який підтверджує інвалідність (довідка/посвідчення про інвалідність, а для дітей — довідка від лікаря);
 • фото документів, які засвідчують те, що ви батько-одинак або мати-одинак;
 • фото документів, які засвідчують те, що дитина знаходиться під опікою;
 • фото документів, які підтверджують вік (для осіб 70+ років — це пенсійне посвідчення).

Зазначається, що розмір завантажених фотографій не повинен перевищувати 5 мегабайтів.

Подати заявку не зможуть ті, хто вже отримував грошову допомогу від “Карітас-Спес” в межах проєкту “Родина родині” у 2022-2023 році. Такі заявки будуть автоматично анульовані.  

Контакти

У разі виникнення додаткових запитань або скарг потрібно звернутися на гарячу лінію за номером: 080 030 0344.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Рівному переселенцям можуть компенсувати гроші на оренду: як податися

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:00, 13 Червня 2024
Житло / фото ілюстративне

Центр Інтеграції пропонує консультації щодо отримання фінансової підтримки від Норвезької ради у справах біженців для покриття витрат на оренду житла та комунальні послуги для вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні.

Редакція Бахмут IN.UA дізналась деталі в фахівчині з соціальної роботи Юлії Кононової.

Програма допомоги ВПО

Норвезька рада у справах біженців в Україні ініціювала програму допомоги для вразливих категорій переселенців та тимчасово непрацездатних ВПО. Ця програма спрямована на надання фінансової підтримки для оплати орендованого житла та комунальних послуг терміном на пів року.

Хто може скористатися програмою

Скористатися програмою можуть як ті, хто вже винаймає квартиру чи будинок, так і ті, хто перебуває в місцях компактного проживання та планує покращити побутові умови. Допомога розрахована на такі вразливі категорії:

 • пенсіонери;
 • люди з інвалідністю;
 • багатодітні родини;
 • інші люди в складних життєвих обставинах.

Програма розрахована на те, щоб допомогти інтеграції ВПО та постраждалим від війни. Її метою є забезпечити людей фінансовими ресурсами для тимчасового покриття витрат на оренду житла та комунальні послуги, даючи їм можливість підготуватися до самостійної оплати цих послуг через пів року.

Як подати заявку

Для отримання допомоги необхідно зателефонувати на гарячу лінію Центру Інтеграції за номером (0362) 400 400, проконсультуватися та, якщо є достатньо документів, заповнити анкету на допомогу.

Люди телефонують на гарячу лінію, консультуються, і якщо в них є достатньо документів, то тоді вони приходять до нас і заповнюють анкету на допомогу.  Приблизно 7 тисяч гривень надається на оренду житла та більше тисячі гривень на комунальні послуги. Однак сума може варіюватися залежно від обставин людей.

Юлія Кононова // фахівчиня з соціальної роботи

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” у 2024 році: покрокова інструкція

Благодійна організація “Карітас-Спес Україна” продовжує надавати громадянам нашої країни допомогу, в тому числі й грошима. Отримати її можуть різні вразливі категорії населення, зокрема, багатодітні сім’ї. […]

16:45, 13.06.2024 Скопіч Дмитро

У Рівному переселенцям можуть компенсувати гроші на оренду: як податися

Центр Інтеграції пропонує консультації щодо отримання фінансової підтримки від Норвезької ради у справах біженців для покриття витрат на оренду житла та комунальні послуги для вразливих […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

19 червня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Ділова етика: чому потрібно тиснути руки жінкам на початку спілкування

Рукостискання — це жест, який вже давно став базовим правилом у діловому спілкуванні. З нього починається майже будь-яка розмова. Проте, зазвичай його частіше використовують саме […]

12:05, 13.06.2024 Скопіч Дмитро

Чи будуть відключення світла на Донеччині 13 червня: ДТЕК

10 червня 2024 року у Донецькій області відбудуться планові тимчасові відключення електроенергії за стабілізаційними графіками. Це необхідно для балансування енергосистеми, яка зазнала руйнувань внаслідок ракетних […]