Справа для людей: як волонтери допомагають жителям деокупованого Лимана?

Семаковська Тетяна 16:10, 26 Травня 2023

Лиман a02ea

Лиман Донецької області пережив чотири місяці російської окупації — з 23 травня до 1 жовтня 2022 року. Під час повномасштабного вторгнення росії в Україну місто зазнало великих руйнувань. Загарбники пошкодили майже всі будинки та будівлі. Наразі волонтери з різних куточків України допомагають мешканцям Лимана поступово повертати місто до життя. Редакція «Бахмут IN.UA» побувала в Християнському пункті обігріву, який надає допомогу місцевим мешканцям.

У день нашого візиту активісти готували на обід суп з гречкою. Зазвичай, за їхніми словами, великого чану (80-100 літрів) вистачає на всіх.

Лиман2 a5aa3Волонтери готують на обід суп з гречкою. Фото: «Бахмут IN.UA»

Лиман3 c2cfdХристияни готують обід. Фото: «Бахмут IN.UA»

Зазначимо, що близько 40 дітей час від часу приходять до пункту.

«Тут є школа, в якій навчаються діти. Небагато, може, чоловік 40. Ми інколи приходимо, роздаємо їм подарунки. Раз на тиждень, два, як коли виходить. Буває таке, що бомбить дуже, то діти не приходять. Батьки їхні або дідусі, бабусі беруть їжу з собою. Діти вчаться онлайн, але приходять», — кажуть небайдужі християни.

Лиман4 53b22Мешканці Лимана прийшли на обід. Фото: «Бахмут IN.UA»

Волонтерка Християнського пункту обігріву Юлія Нікішинана голошує на тому, що в такий складний час громадяни мають підтримувати один одного і неодмінно допомагати.

«Були такі випадки, що люди не бачили цивільних місяцями. Вони на нас дивилися і казали, що «такого не може бути, до нас цивільні не їздять». Ми всі люди. Якщо хтось буде говорити, а нехай наступний допоможе, не я, а наступний… Так, повірте, ніхто не допоможе. Ця справа для людей. Ми самі пережили це. Наприклад, у тому ж Маріуполі (ред. вільному, українському) я чекала б волонтера, який би мені допоміг», — додала Юлія Нікішина.

Лиман5 92564Юлія Нікішина насипає суп з гречкою. Фото: «Бахмут IN.UA»

Раніше жінка жила в Маріуполі. Вона виїхала після окупації міста росіянами.

«Я сама з Маріуполя. Наше місто дуже бомбили, ми знаємо, що це таке. Я не їду туди, бо люблю Україну. Це моє. Я не знаю, як там жити при іншій владі», — каже жінка.

Вона розповіла, що пункт обігріву — це місце не лише для попоїсти, а й простір для підтримки та спілкування людей.

Лиман1 f1b25Християни співають пісні. Фото: «Бахмут IN.UA»

«Це Християнський пункт обігріву. (Ред. не державний Пункт Незламності) просто віруючі люди створили. Наша мета — не тільки нагодувати людей, але також і засвідчити про Бога.

 

 

У нас є ранкова молитва. Обов’язково о дев’ятій годині. Ще ми співаємо і співають люди, які приходять. Роздаємо такі пісенники, їм подобається з нами співати. Після молитви роздається їжа: чай, кава, солодощі. В обід вони приходять на першу годину на зібрання. Це проповідь, читання, молитва і спів також.

 

 

Наша справа називається «роби добро в Ім’я Ісуса». Бо ми все робимо не для своєї слави, а для Бога», — додала Юлія Нікішина.

Окрім того, волонтери надають місцевим мешканцям гуманітарну допомогу. Мова йде про продукти, засоби гігієни і воду. До слова, воду вони розвозять ще й по навколишнім селам.

Читайте також: Одна камера — одне бажання: як волонтери дарують дітям мрію в обмін на фотокартку?

Нагадаємо, раніше наші журналісти дізнались, як виживають люди під звуки постійних обстрілів, серед руїн та пекла війни у Часів Ярі. Чому місцеві досі не можуть покинути місто та чи є там діти? — розповіли у матеріалі.

Фото: «Бахмут IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Працевлаштування без ризиків: як убезпечити себе від примусу

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 12 Травня 2024
Допомога / фото ілюстративне

Через війну українці втратили не тільки житло, але й роботу, у пошуках якої ВПО можуть зіштовхнутися з шахраями або ж отримають “можливість” працювати безплатно.

Про це повідомляє Міжнародна організація з міграції

Ознаки примусової праці 

Якщо роботодавець дивно поводиться під час найму, наприклад вимагає ваші документи чи чинить психологічний тиск, то перед вами недоброчесний підприємець чи компанія, також можуть бути такі ознаки:

  • роботодавець обманув щодо обіцяних умов роботи;
  • затримка або невиплата зарплати;
  • обмеження свободи пересування;
  • примус до понаднормової праці без оплати;
  • ізоляція та постійний нагляд;
  • небезпечні умови праці;
  • борги, які потрібно “відпрацьовувати”;
  • застосування фізичного або психологічного насильства.

Що не можна роботи влаштовуючись на роботу

  • нікому не віддавайте документи та мобільний телефон;
  • регулярно інформуйте близьких про ваше місцеперебування;
  • майте електронні копії документів, надішліть їх родичам;
  • шукайте роботу й житло через надійні джерела;
  • не пересувайтеся поодинці, тримайтеся групами;
  • погоджуйтеся лише на офіційну роботу за трудовим договором, написаним зрозумілою вам мовою;
  • не сідайте в транспорт до незнайомців; 
  • у крайньому разі, сфотографуйте номер авто й надішліть знайомим;
  • у підозрілих ситуаціях звертайтеся до поліції.

Корисні контакти: гарячі лінії 

Якщо ви опинилися у складній ситуації телефонуйте за номерами:

Україна — +380 (80) 050 5501; 527

Молдова — 0 800 777 77; + 373 22 23 29 40

Польща — +48 22 628 99 99;  +48 605 68 77 50

Румунія — +40 21 313 31 00;  0 800 800 678

Словаччина — +421 800 800 818

Угорщина — +36 80 20 55 20

Німеччина — +49 911 943-0

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Цивільні українці можуть пройти базову військову підготовку у 18 містах за донат

Семаковська Тетяна 12:00, 12 Травня 2024

333040466 528175832783304 4798898760996940334 n 3ac01

За ініціативи Благодійного фонду Сергія Притули у 18 містах України цивільні можуть отримати базову військові підготовку за донат. Сума донату є довільною, кожен учасник сплачує її на свій розсуд. Мінімальної суми внеску немає.

Сьогодні Центри готовності цивільних діють у Луцьку, Києві, Рівному, Житомирі, Полтаві, Чернігові, Тернополі, Харкові, Хмельницькому, Одесі, Кривому Розі, Умані, Чернівцях, Франківську, Львові, Дніпрі, Вінниці та у Черкасах.

Повний перелік посилань на центри знайдете тут

Учасники, які перекинуть донат БФ (ред. необхідно зробити скрін суми, або ж перекинути її на рахунок фонду перед початком тренінгу), можуть опанувати тренінги зі стрілецької справи, тактичної медицини, військового зв’язку, основи аеророзвідки, користування військовою оптикою й інші. 

Редакція дізнавалася, які тренінги можна пройти у Дніпрі, Києві та Полтаві.

Київ

У столиці можна пройти тренінги з домедичної допомоги, основи гранатометної справи або ж дізнатися про інструменти кібербезпеки. Важливо, для того, щоб пройти тренінг обовязковою є реєстрація на нього, тож слідкуйте за анонсами тренінгів у соцмережі Центру.

Дніпро

У Дніпрі проводять тренінги на тему управління стресом на лінії фронту, вчать азів стрілецької справи та тактмеду. Всі анонси можна дивитися тут.

Полтава

В Полтаві цивільні також матимуть змогу пройти тренінг “Домедична допомога. Алгоритм M.A.R.C.H. для цивільних”. Тривалість заняття 4 години, також проводять тренінги на тему “Інженерна справа. Основи фортифікації” або ж можна дізнатися основи поводження з гранатометами і ПТРК. За анонсами подій слідкувати можна тут.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Працевлаштування без ризиків: як убезпечити себе від примусу

Через війну українці втратили не тільки житло, але й роботу, у пошуках якої ВПО можуть зіштовхнутися з шахраями або ж отримають “можливість” працювати безплатно.

333040466 528175832783304 4798898760996940334 n 3ac01

Цивільні українці можуть пройти базову військову підготовку у 18 містах за донат

За ініціативи Благодійного фонду Сергія Притули у 18 містах України цивільні можуть отримати базову військові підготовку за донат. Сума донату є довільною, кожен учасник сплачує […]

Полуниця, огірки та гриби: що можна заморозити на зиму розповідає бахмутянка

Літо недаремно називають порою вітамінів, адже сезонні фрукти та овочі — ключові елементи збалансованого та здорового харчування, але літо проходить швидко, а бажання їсти свіжі […]

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від […]

Куди звертатися переселенцям у Львові: повний перелік адрес та контактів

Редакція Бахмут IN.UA  зібрала інформацію про центри допомоги, гуманітарні штаби, та притулки у Львові, де переселенці можуть отримати харчування, тимчасове житло, одяг, медикаменти тощо.