Як пройде останній дзвоник в українських містах та що планують Бахмутські школи?

Семаковська Тетяна 17:29, 23 Травня 2023

69 large v1622122645 891f2Кінець травня та середина червня для випускників асоціюються з останнім дзвоником. Втім, через повномасштабну війну останній дзвоник в 2023 буде відрізнятися від попередніх років. 

Редакція «Бахмут IN.UA» дізнавалась, як будуть організовувати останній дзвоник у Бахмуті, а також Харкові, Полтаві та Києві. Ці три міста стали одними із великих осередків, куди евакуювалися бахмутяни. Тут ж відвідують місцеві школи діти, які через війну покинули рідні домівки.

Останній дзвоник в Бахмуті

В бахмутських школах, враховуючи умови, в яких перебувають колективи шкіл, свято Останнього дзвоника буде проходити в онлайн-режимі.

Для дітей проведуть онлайн-заходи в режимі відеоконференцій, у програмі будуть відеопривітання та прямі включення батьків, педагогів, вихованців та учнів закладів освіти.

Попри те, розглядається також можливість проведення офлайн зустрічі учнів, й урочистого вручення документів в містах, де тимчасово перебуває найбільша кількість випускників, в тому числі там де працюють освітні осередки на базі гуманітарних центрів підтримки бахмутян.

Як проходитиме останній дзвоник в Києві?

В Києві останній дзвоник рекомендують проводити 16 червня, про це редакції «Бахмут IN.UA» повідомили у відповідь на запит. Водночас кожен освітній заклад може самостійно обирати день, коли його вихованці святкуватимуть останній дзвоник, з урахуванням того, що будуть безпечні умови для цього заходу.

Наразі в школах Києва навчається 8 872 учні, які є внутрішньопереміщеними особами й зареєстровані в період після  24 лютого 2022 року.

Читайте також: Чи забезпечені юні бахмутяни гаджетами для дистанційного навчання?

Як проходитиме останній дзвоник в Полтаві?

В Полтавських школах свято останнього дзвоника проводиться тільки в межах одного класу, а жодних урочистостей для випускників не планується, повідомляють в місцевому Управлінні освіти.

В деяких закладах свято останнього дзвоника буде проведено онлайн, самі ж святкові заходи триватимуть 15-20 хвилин. Втім не виключають й можливість святкування в дистанційному форматі, якщо заклад проводитиме урочистості онлайн.

Як проходитиме останній дзвоник в Харкові?

Харківським випускникам цього року також рекомендують останній дзвоник святкувати в онлайн-режимі. Вручення атестатів про здобуття загальної середньої освіти рекомендують здійснюватися з урахування максимальних мір безпеки, тобто, в укриттях.

В той же самий час, наголошують, що школи можуть самі вирішувати питання щодо формату та локацїі проведення випускного вечора.

«З огляду на те, що в Харкові зберігається реальна загроза для життя та здоров’я мирних мешканців, а також по кілька разів на день оголошується повітряна тривога для збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу вважаємо за недоречне публікувати оприлюднення інформації щодо часу й локацій проведення заходів», — повідомили у пресслужбі Управління освіти.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]