Як пройде останній дзвоник в українських містах та що планують Бахмутські школи?

Семаковська Тетяна 17:29, 23 Травня 2023

69 large v1622122645 891f2Кінець травня та середина червня для випускників асоціюються з останнім дзвоником. Втім, через повномасштабну війну останній дзвоник в 2023 буде відрізнятися від попередніх років. 

Редакція «Бахмут IN.UA» дізнавалась, як будуть організовувати останній дзвоник у Бахмуті, а також Харкові, Полтаві та Києві. Ці три міста стали одними із великих осередків, куди евакуювалися бахмутяни. Тут ж відвідують місцеві школи діти, які через війну покинули рідні домівки.

Останній дзвоник в Бахмуті

В бахмутських школах, враховуючи умови, в яких перебувають колективи шкіл, свято Останнього дзвоника буде проходити в онлайн-режимі.

Для дітей проведуть онлайн-заходи в режимі відеоконференцій, у програмі будуть відеопривітання та прямі включення батьків, педагогів, вихованців та учнів закладів освіти.

Попри те, розглядається також можливість проведення офлайн зустрічі учнів, й урочистого вручення документів в містах, де тимчасово перебуває найбільша кількість випускників, в тому числі там де працюють освітні осередки на базі гуманітарних центрів підтримки бахмутян.

Як проходитиме останній дзвоник в Києві?

В Києві останній дзвоник рекомендують проводити 16 червня, про це редакції «Бахмут IN.UA» повідомили у відповідь на запит. Водночас кожен освітній заклад може самостійно обирати день, коли його вихованці святкуватимуть останній дзвоник, з урахуванням того, що будуть безпечні умови для цього заходу.

Наразі в школах Києва навчається 8 872 учні, які є внутрішньопереміщеними особами й зареєстровані в період після  24 лютого 2022 року.

Читайте також: Чи забезпечені юні бахмутяни гаджетами для дистанційного навчання?

Як проходитиме останній дзвоник в Полтаві?

В Полтавських школах свято останнього дзвоника проводиться тільки в межах одного класу, а жодних урочистостей для випускників не планується, повідомляють в місцевому Управлінні освіти.

В деяких закладах свято останнього дзвоника буде проведено онлайн, самі ж святкові заходи триватимуть 15-20 хвилин. Втім не виключають й можливість святкування в дистанційному форматі, якщо заклад проводитиме урочистості онлайн.

Як проходитиме останній дзвоник в Харкові?

Харківським випускникам цього року також рекомендують останній дзвоник святкувати в онлайн-режимі. Вручення атестатів про здобуття загальної середньої освіти рекомендують здійснюватися з урахування максимальних мір безпеки, тобто, в укриттях.

В той же самий час, наголошують, що школи можуть самі вирішувати питання щодо формату та локацїі проведення випускного вечора.

«З огляду на те, що в Харкові зберігається реальна загроза для життя та здоров’я мирних мешканців, а також по кілька разів на день оголошується повітряна тривога для збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу вважаємо за недоречне публікувати оприлюднення інформації щодо часу й локацій проведення заходів», — повідомили у пресслужбі Управління освіти.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]

Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Одним з важливих аспектів підготовки до школи є забезпечення вашої дитини поживним та ситним обідом, а також корисними закусками, щоб підтримувати її енергію протягом дня. […]

Як користуватися газовою горілкою: Станіслав Балдін з ДСНС розповів основні правила безпеки

Минулого року українцям довелося вчитися жити та адаптуватися до блекаутів. Такі речі, як газові горілки стали звичними та допомагали людям пережити відключення електроенергії. З настанням […]

Лікарня Святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова

Які медичні послуги можна безоплатно отримати у Львові

Кожен пацієнт може безоплатно пройти діагностичні та лабораторні обстеження у місті Лева. Таке право мають громадяни, які підписали декларацію з сімейним лікарем.  Про це повідомляє […]

14:28, 24.09.2023 Микола Ситник
фото осінню

Парасоля та продуктовий ринок: цікаві ідеї для осінньої фотосесії

Фотосесія осінню завжди хороша ідея. У цю пору року сонце ще тішить нас теплом та сухою погодою, атмосфера відчувається по-особливому, а локацій для осінньої фотосесії […]