Як влаштуватися на нову роботу, якщо вас не звільняють з попередньої — пояснення від Центру зайнятості

Семаковська Тетяна 13:32, 24 Квітня 2023

Screenshot 2 55d96Бахмутський міський центр зайнятості ще минулого літа анонсував нову послугу — фахівці Центру допомагають бахмутянам офіційно звільнитися, щоб мати можливість влаштуватися на нову роботу. Однак, в 2023 році року від бахмутян побільшало подібних запитів, адже роботодавці не хочуть брати на вакансію людину, яка не розірвала попередній трудовий договір.

Редакція «Бахмут. IN.UA» поспілкувалася з в.о. директора Центра зайнятості паном Романом Коноваловим та дізналася, як працює така послуга.

«Ця процедура можлива виключно тоді, якщо особа може зареєструватися як безробітна, якщо вона має такий намір. Послуга з’явилася минулого літа, але ми нещодавно зіткнулися з тим, що багато людей мають такі проблеми, й вирішили закцентувати на це увагу», — пояснює Роман Коновалов.

У яких випадках може знадобитися послуга Центру зайнятості зі звільненням?

Як пояснив Роман Коновалов у коментарі редакції проблема може бути в тому, що людина просто втратила зв’язок із роботодавцем, або він не реагує на її запити. У такому випадку, фактично особа знаходиться у трудових відносинах з роботодавцем й вважається працівником того чи іншого підприємства, але на практиці вона не працює, й через це не може знайти нову роботу.

Читайте також: Бахмутський центр зайнятості відкрив дистанційну реєстрацію безробітних

За словами в.о. директора Центра зайнятості, багато роботодавців неохоче беруть людей на роботу, якщо вони не звільнені з останнього місця роботи.

«Вони можуть їх (ред. людей, які не розірвали попередній трудовий договір) взяти за сумісництвом, але якщо роботодавець зацікавлений в працівнику на постійній основі — то він вимагає, щоб кандидат звільнився з попереднього місця роботи», — пояснює фахівець

Як звернутися до Бахмутського Центру зайнятості?

316688178 503449708487259 5554179529950898123 n 9f042

Фахівці центру у Центрі підтримки бахмутян. Фото: Фейсбук

Для того, щоб розірвати трудові відносини із минулим роботодавцем потрібно звернутися до Бахмутського Центру зайнятості за номером телефону: 

Після цього особа має заповнити дві заяви, одна на ім’я роботодавця про звільнення, інша адресована на Центр зайнятості про прийняття заяви.

«Ми інформуємо відповідно до дій законодавства Пенсійний Фонд, Податкову інспекцію, а також надсилаємо повідомлення роботодавцю, від якого людина має намір звільнитися», — розповідає Роман Коновалов.

Процедура звільнення займає лише декілька днів, наголошує фахівець, а потім особа одразу може працевлаштуватися.

Фото: Фейсбук

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни. […]

1000 гривень у руках

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]