Як влаштуватися на нову роботу, якщо вас не звільняють з попередньої — пояснення від Центру зайнятості

Семаковська Тетяна 13:32, 24 Квітня 2023

Screenshot 2 55d96Бахмутський міський центр зайнятості ще минулого літа анонсував нову послугу — фахівці Центру допомагають бахмутянам офіційно звільнитися, щоб мати можливість влаштуватися на нову роботу. Однак, в 2023 році року від бахмутян побільшало подібних запитів, адже роботодавці не хочуть брати на вакансію людину, яка не розірвала попередній трудовий договір.

Редакція «Бахмут. IN.UA» поспілкувалася з в.о. директора Центра зайнятості паном Романом Коноваловим та дізналася, як працює така послуга.

«Ця процедура можлива виключно тоді, якщо особа може зареєструватися як безробітна, якщо вона має такий намір. Послуга з’явилася минулого літа, але ми нещодавно зіткнулися з тим, що багато людей мають такі проблеми, й вирішили закцентувати на це увагу», — пояснює Роман Коновалов.

У яких випадках може знадобитися послуга Центру зайнятості зі звільненням?

Як пояснив Роман Коновалов у коментарі редакції проблема може бути в тому, що людина просто втратила зв’язок із роботодавцем, або він не реагує на її запити. У такому випадку, фактично особа знаходиться у трудових відносинах з роботодавцем й вважається працівником того чи іншого підприємства, але на практиці вона не працює, й через це не може знайти нову роботу.

Читайте також: Бахмутський центр зайнятості відкрив дистанційну реєстрацію безробітних

За словами в.о. директора Центра зайнятості, багато роботодавців неохоче беруть людей на роботу, якщо вони не звільнені з останнього місця роботи.

«Вони можуть їх (ред. людей, які не розірвали попередній трудовий договір) взяти за сумісництвом, але якщо роботодавець зацікавлений в працівнику на постійній основі — то він вимагає, щоб кандидат звільнився з попереднього місця роботи», — пояснює фахівець

Як звернутися до Бахмутського Центру зайнятості?

316688178 503449708487259 5554179529950898123 n 9f042

Фахівці центру у Центрі підтримки бахмутян. Фото: Фейсбук

Для того, щоб розірвати трудові відносини із минулим роботодавцем потрібно звернутися до Бахмутського Центру зайнятості за номером телефону: 

Після цього особа має заповнити дві заяви, одна на ім’я роботодавця про звільнення, інша адресована на Центр зайнятості про прийняття заяви.

«Ми інформуємо відповідно до дій законодавства Пенсійний Фонд, Податкову інспекцію, а також надсилаємо повідомлення роботодавцю, від якого людина має намір звільнитися», — розповідає Роман Коновалов.

Процедура звільнення займає лише декілька днів, наголошує фахівець, а потім особа одразу може працевлаштуватися.

Фото: Фейсбук

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]