Бахмутський міський центр зайнятості працює у дистанційному режимі, однак окремі фахівці час від часу надають послуги бахмутянам в Києві та Дніпрі. Про те як працює центр, на яку допомогу може розраховувати бахмутянин та чи відкриваються нові ФОПи під час війни — читайте в матеріалі.
Редакція “Бахмут. IN.UA” поспілкувалася з в.о. директора Центра зайнятості паном Романом Коноваловим
Робота центру в умовах війни
Працівники під час роботи онлайн. Фото: Фейсбук
З початку бойових дій на території України, Бахмутський міський центр зайнятості ні на день не призупиняв свою роботу та наразі працює в дистанційному режимі. Всі звернення від бахмутян обробляються в порядку черги, пояснює нам пан Роман.
Загалом на обліку в центрі зайнятості станом на 1 січня 2023 року перебувало 525 безробітних осіб. Протягом 2022 року послугами центру зайнятості скористалися 1849 безробітних громадян — 560 знайшли роботу, 106 були залучені до тимчасової зайнятості, а 82 особи – пройшли профнавчання.
За словами пана Романа, від початку січня до центру вже звернулося понад 40 бахмутян. Щоденно працівники консультують від двох до десяти осіб.
“Наші громадяни мають можливість і право звертатися до нашого центру зайнятості. Ми орієнтуємося на наш ринок праці, знаємо роботодавців, які шукають людей, постійно на зв’язку з цими роботодавцями. Центр орієнтує мешканців, щоб вони отримували свої послуги”, — пояснює нам пан Роман.
Допомога бізнесу
Гроші. Фото: Pixabay
Від початку повномасштабного вторгнення, на жаль, є сумна тенденція із закриттям ФОПів, які раніше вели успішний бізнес, каже пан Роман.
“Важко сказати точну цифру…Близько 900 ФОПів закрились від початку повномасштабного вторгнення”, — каже в.о. директора Центра зайнятості.
Водночас за словами пана Романа, є й такі випадки, коли бахмутяни наважувалися відкривати власну справу і навпаки реєстрували ФОП в Україні:
“Наші фахівці зв’язуються з такими підприємцями, й ми пропонуємо різні можливості, які надає зараз держава для бізнесу або грантові проєкти”.
Роман Коновал зауважує, що звернутися до Центру за послугами можуть громадяни, які є в Україні, а не поза її межами.
Читайте також: Шматочок Бахмута у Львові: як бахмутянка відкрила сирний бізнес у місті Лева
Робота в Києві та Дніпрі
Працівники Центру зайнятості консультують бахмутян. Фото: Фейсбук
Працівники Центру зайнятості окрім дистанційної роботи ще й очно допомагають бахмутяням. До слова, службовців забезпечили технікою для роботи, звертатися за консультацією можна з 8:00 до 17:00.
Крім того, консультацію для мешканців проводять у хабі для бахмутян в Києві (перша й третя п’ятниця кожного місяця) та Дніпрі (кожна п’ятниця)
“Як і будь-який інший Центр зайнятості ми маємо доступ до усіх вакансій в Україні. Сьогодні це близько 25 тисяч вакансій. Коли людина до нас звертається, щоб знайти роботу, людина ідентифікує себе за територіальною приналежністю, ми підбираємо вакансії. Також пропонуємо пройти профнавчання, наприклад Полтавське ЦПТО чи Одеське ЦПТО”, — розповідає тонкощі роботи Центру пан Роман.
Бахмутянам пропонують опановувати нові професії, щоб знайти омріяну роботу було легше.
Читайте також: Сантехніка з Бахмута в Дніпрі: як бахмутянка відкрила магазин в евакуації?
Виплати безробітним
Консультація в Центрі. Фото: Фейсбук
Через війну в Україні, на жаль, чимало людей залишилися без роботи. Сьогодні вони можуть виплати, розмір цих виплат та їхня тривалість різняться в залежності від багатьох факторів.
Під час дії воєнного стану період отримання виплат суттєво скорочений. Він складає 90 днів для звичайних громадян. Виключенням є особи, яким до настання пенсійного віку залишається один рік. Таким виплати призначаються на 360 днів.
Стосовно розміру виплат, каже пан Роман, важко назвати точну цифру, адже все індивідуально. Виплати безпосередньо залежні від страхового стажу, виплата може сягати від 50%, якщо у людини є до 3 років трудового стажу, і до 80% та навіть 90%, якщо в людини є стаж роботи, який перевищує 30 років.
В цілому мінімальна допомога сьогодні складає 1000 гривень, а максимальна допомога, в умовах воєнного стану не може перевищувати рівня мінімальної заробітної плати — 6 700 гривень.
Контакти Бахмутського міського центру зайнятості:
– телефон гарячої лінії – 067-807-01-05;
– адреса електронної пошти – [email protected].
Фото: Фейсбук
Читайте також: Мережа “Сільпо” продаватиме товари від ветеранів-підприємців
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!