Фейки на центральних каналах: продовжуємо розбирати брехню російського телебачення про Бахмут

Семаковська Тетяна 14:56, 23 Лютого 2023

37 main v1676607797 d9ae9Пропагандистський перший канал підготував порцію брехні для своїх глядачів про Бахмут та його мешканців.

Ведучий каналу розповідає, про важливу гуманітарну місію російських військових по евакуації населення Бахмута. А все через те, що українські військові, начебто, використовують людей, як щит та не випускають цивільне населення з Бахмута.

Screenshot 488 0ad9e

Пропагандист розповідає фейки. Фото: скріншот

Місцева мешканка Бахмута, обличчя якої не показують, розповідає, що для ЗСУ вони були смертники:

«Спали ми у підвалі з літа, діти майже місяць з підвалів не виходили. Коли світло відрізали нам, то сказали, що вам смертникам вже тут нічого не треба», – розповідає фейки бахмутянка.

Евакуація з Бахмута

Screenshot 483 9a7f3

В Бахмуті проходила евакуація. Фото: фотохудожник Олександр Дяченко

Вже майже рік, з моменту повномасштабного вторгнення, керівництво Донецької ОВА та поліція закликають евакуюватись мирне населення. В своєму недавньому інтерв’ю Павло Кириленко запевнив, що будуть проводитись роботи по евакуації всіх п’яти тисяч мешканців, які залишаються в Бахмуті й особисто відмовляються від евакуації.

Ще на початку повномасштабного вторгнення евакуація проходила масово. Автоколони з Бахмута їхали в Краматорськ, де люди пересаджувались на евакуаційні потяги. 

Коли в місті розпочались бойові дії та стало небезпечно, евакуацію в більш безпечні регіони  проводили волонтери, приїжджаючи за бахмутянами під двері будинків. 

Так, “Білі янголи” вивозили родини, рятували дітей та ризикували власним життям, щоб врятувати українців від обстрілів ворога.

Самі відмовлялись

Screenshot 481 72a29

Поліція проводить евакуацію дітей з Бахмута. Фото: Нацполіція

Частина населення, яка залишалась в місті, самостійно відмовлялись від евакуації. 

Так Денис Христов, волонтер, який проводить евакуації людей за заявками, та не один раз їздив в Бахмут, розповів, що часто люди відмовляються залишати свої будинки через “натоплені печі” й інші надумані причини, які вони ставлять вище за своє життя.

Це все підтверджує, що українські військові не прикривались цивільним населенням, а навпаки, захищали їх ціною власного життя, від атак ворога. Поки влада й волонтери вмовляли кожного покинути місто, й дати ЗСУ зробити свою роботу, й звільнити місто

Без світла

Screenshot 252 18fa6

Через російські обстріли люди змушені виживати в Бахмуті. Фото: Роман Потапенко.

В Бахмуті повністю зникло електропостачання, бо окупанти обстріляли високовольтні лінії. Відновити електропостачання наразі неможливо, але ще в грудні місяці працівники ДТЕК досі залишались в місті й відновлювали постачання електроенергії у ті населені пункти Бахмутського району, в яких було можливо.

Тож, українські військові ніяк не впливали на зникнення світла в Бахмуті, й не вважали, що бахмутянам воно не потрібно. Якби російська армія не вторглася на українські землі, то людям не доводилось би ночувати в підвалах і жити без світла.

Фото: Андрій Дубчак

Читайте також: Поховання в Бахмуті: як працюють комунальні служби під постійними обстрілами

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро