Обстріл жінки з дитиною: росіяни поширюють фейкове відео про ЗСУ

Семаковська Тетяна 18:32, 27 Березня 2023

e0e62c170454a880 88ca9В соцмережах шириться відео, на якому нібито люди у формі ЗСУ, обстріляли машину, всередині якої була жінка з дитиною. Пояснюємо прості факти, які змусять читача замислитися над правдивістю цього ролика.

Звідки все почалося?

Пропагандистський ролик почали поширювати через телеграм-канали 27 березня, їх одразу підхопив канал «Соловйова» та інші мережі спрямовані на дискредитацію ЗСУ. У ролику люди у формі ЗСУ показово обстріляли начебто машину із матір’ю та дитиною всередині й демонстративно наголосили, щоб вона не розмовляла її «свинячою мовою», маючи на увазі російську, якою розмовляла жінка. 

Показово, що саме на такому ґрунті роблять конфлікт, адже росіяни впевнені, що саме мова є головним наріжним каменем для сварок в Україні, тим самим намагаючись видати це відео за правдиве. Ідентифікувати місце зйомки цього відео неможливо, не вказано ні місцевості, ні області. На відео помітно, що місто не поблизу фронтової лінії, адже не чутно вибухів.

Військові не могли б так легко відкрити вогонь у мирному місті, адже поруч могли б проходити люди чи проїжджати інші авто. На додаток, це привернуло б увагу місцевих і у мережі точно б набула розголосу ситуація з незрозумілими пострілами посеред дня. Однак є й винятки, це місце могло бути окуповане росіянами, й вони влаштували там показові зйомки відео.

Людина у формі ЗСУ підходить до машини, де начебто є жінка з дитиною. Фото: Скріншот

На що слід звернути увагу?

Перше на що слід звернути увагу — відеореєстратор. Річ у тому, що на час воєнного стану в Україні водіям заборонили користуватися відеореєстраторами, оскільки дані з них можуть бути використані росіянами для коригування вогню. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко в ефірі єдиного марафону новин. 

Відповідно, невідому чому авторка відео використовує відеореєстратор їдучи дорогою, по якій за сюжетом відео проїжджає військова техніка, тобто тут його використання зовсім недоцільне за законом. 

До того, ж уважний слухач помітить, що у відео в машині демонструють двох людей – жінку та немовля, проте на 00:16 секунді чутно чиєсь чітке дихання, в цей час водійка говорить, а немовля плаче, тобто це не вони. Не чутно цієї третьої особи й під час звуків пострілів, яких лякається жінка із дитиною, тобто цієї людини немає насправді. Тож, ймовірно, що частково окупанти погано змонтували ролик, вставивши чиєсь перелякане дихання.

Зверніть увагу, що особа у формі ЗСУ не звертає жодну увагу на відеореєстратор, хоча не помітити його вкрай важко, якщо він там справді є, як видно на відео. Крім того, людина, яка носить форму ЗСУ наголошує, що жінка обігнала його колону, проте моменту обгону немає на відео, і сам відеореєстратор вмикається тільки тоді, коли жінка зупиняється перед машиною людей у формі ЗСУ. 

Обличчя військових та машина

Розгледіти обличчя військового неможливо. Фото: скріншот

Особа у формі ЗСУ вимагає у жінки з дитиною документи, далі показово починає лаятися. Обличчя військових закриті, в одного воно ледь помітне, в іншого повністю прикрите. Показовою є й машина, яка відрізняється ідеальною чистотою коліс та шин, автівка візуально схожа на нову.

Машина на відео, на якій начебто їдуть військові ідеально чиста, наче тільки із-заводу в той час, як машини ЗСУ після бойових задач виглядають далеко не так ідеально. 

Крім того, наразі українці на машинах в регіонах, де активно рухається військова техніка, стараються не кататися по дорогах. А там, де закликають евакуюватися, це роблять не поодинці, як жінка на відео, а організовуються через місцеву владу.

Чоловік у формі ЗСУ не стріляє в машину, його кут нахилу зброї інший. Фото: скріншот

Слід звернути увагу й на мову, людина, яка навіть не представилася, а тільки одягнена у форму ЗСУ з акцентом вимовляє слово «калону». А вже наприкінці відео чітко чутно, яка начебто військовий говорить «міняй паварот» з російським акцентом. Якщо ця людина україномовна такого б не мало бути, якщо ж російськомовна, то не вимагала б у такий агресивний спосіб у жінки розмовляти українською. 

Також не чути жодних звуків вибухів чи перестрілок, тож можна сказати, що ситуація відбувається не у прифронтовій території. Під описом відео пропагандисти пишуть, що «ЗСУ обстріляли машину», але якщо приглянутися у відео, то можна побачити, як чоловік тримає зброю, він не намагався вцілити в машину. Мета цього відео — вкотре дискредитувати ЗСУ, як це було у випадку з Кораном.

Редакція «Бахмут. IN. UA», спираючись на всі вище описані факти, вважає це відео фейком.

До слова, 28 березня Головне управління розвідки Міністерства оборони України офіційно спростувало правдивість поширюваного напередодні відео. В ГУР зазначили, що ролик є примітивним російським фейком.

Фото: Defense Express

Читайте також: Австралійське медіа “ABC” поставило російського посла у незручне становище

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 22 Червня 2025
Житомир / фото з Вікіпедії

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир.

Про це повідомляє пресслужба перевізника.

Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та розклад від “Укрзалізниця”

З 27 червня до Житомира з Києва можна буде доїхати за 2 години. Це стане можливим завдяки запуску нового регіонального експреса.

Електропоїзд курсуватиме щодня у будні. З 27 червня відправлення з Києва відбуватиметься о 17:48. Далі поїзд вирушить до Фастова, а з нього — о 18:30 — до Житомира. Прибуття на кінцеву станцію — о 19:58.

З 30 червня розпочнеться відправлення з Житомира до Києва. Відправлення з початкової станції заплановано на 06:18. Далі потяг вирушить до Фастова, а з нього — о 07:49 — до Києва. Прибуття на кінцеву станцію — о 08:44.

Зазначається, що квиток на залізничний експрес коштуватиме майже у 2,5 раза дешевше, ніж проїзд у маршрутці між містами.

На маршруті курсуватиме сучасний електропоїзд, у якому передбачені:

  • інклюзивний салон із місцями для людей з інвалідністю;
  • місця для велосипедів;
  • сповивальні столики;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • можливість заряджати гаджети.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 21 Червня 2025
Розрахунок виплат / фото Міністерство соціальної політики України

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не впливають на виплати.

Детальніше про те, чи припиняють в Україні виплати ВПО після продажу житла або авто, розповіли представники Юридичного порадника для ВПО.

Чи припиняють виплати ВПО після продажу житла або авто у 2025 році

За словами представників Юридичного порадника для ВПО, згідно з Порядком обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї, до доходів зараховуються всі задекларовані особою кошти, а також відомості, які Державна податкова служба (ДПС) або Пенсійний фонд України (ПФУ) отримують автоматично. Це стосується, зокрема, доходів від продажу рухомого або нерухомого майна.

Водночас у законі передбачено особливі винятки, коли дохід від таких операцій не враховується. Це відбувається тоді, коли переселенець:

  • продає єдиний автомобіль або інший транспортний засіб, зареєстрований на одного з членів сім’ї;
  • продає єдине житлове приміщення або його частину, розташовану на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях, для яких не встановлено дату завершення бойових дій.

Такі операції не впливають на виплати ВПО за умови, що дохід отримано одноразово протягом календарного року.

Також зазначається, що, якщо особа має кілька об’єктів нерухомості, але один із них розташований на тимчасово окупованій території, то інший — навіть у підконтрольному регіоні — вважається єдиним житлом. Наприклад, якщо сім’я має квартиру в Харкові та Луганську й продає харківську, це не призведе до припинення допомоги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир. Про це повідомляє пресслужба перевізника. Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та […]

10:00, 22.06.2025 Скопіч Дмитро

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не […]

13:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 червня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд із Києва до Ужгорода

“Укрзалізниця” повідомила про запуск додаткового поїзда №284/283 за маршрутом “Ужгород — Київ — Ужгород”. Його призначили спеціально на пікові дати червня, щоб забезпечити зручне пересування […]

13:00, 07.06.2025 Скопіч Дмитро