Австралійське медіа “ABC” поставило російського посла у незручне становище

Семаковська Тетяна 16:07, 24 Березня 2023

0ac27617a89ef793d3fd1ddbcdcc1d49 50a5aПосол росії в Австралії Олексій Павловський в програмі “ABC 7:30” розсміявся на питання журналістки Сари Фергюсон про те, як він живе у Австралії представляючи репресивний диктаторський режим путіна.

Програма ABC 7:30 з участю російського посла розміщена на сайті.

Посол країни-агресорки спочатку розсміявся на питання, згодом чоловік почав нервово посміхатися. Журналістка, своєю чергою, запитала посла, чи йому здається це питання смішним. Павловський заявив, що йому смішно з того, як почали інтерв’ю. Згодом Павловський додав, що він не мав проблем живучи в росії, водночас вже понад 10 років дипломат не живе там.

Російський посол сміється замість того, щоб дати відповідь на питання. Фото: скріншот з відео.

Павловський не зміг надати чітку відповідь на запитання, ухилявся від нього, а потім додав, що не буде обговорювати форму правління в росії. У цьому ж сюжеті Павловський також відкинув висновки доповіді за підтримки ООН, представленої в понеділок у Женеві, в якій стверджується, що російські війська скоїли в Україні численні воєнні злочини і, можливо, злочини проти людяності. Він вимагав доказів.

Наголосимо, що серед звинувачень, які висунули росії – систематичне застосування тортур, зґвалтування, страти без суду і слідства цивільних осіб, а також напади на лікарні та інші об’єкти цивільної інфраструктури.

“Органи, на які ви посилаєтеся, більш ніж упереджені, вони мають тунельний зір”, – сказав Павловський.

Відповідаючи на запитання, чи буде росія співпрацювати зі слідством, посол рф сказав наступне: 

“Громадськості промивають мізки, тому що вона чує гучні слова про докази, про відеозаписи. Але вони ніколи не мають можливості перевірити те, що їм представляють”.

російський посол вимагає доказів воєнних злочинів в Україні. Фото: скріншот з відео

Ця заява ігнорує наявні у відкритому доступі докази звірств, скоєних російськими військами, в тому числі вбивства цивільних осіб на вулицях Бучі, передмістя Києва, коли російські війська здійснили свій злощасний наступ на столицю в березні 2022 року, наводить аргумент видання австралійське медіа “ABC”

Павловський звинуватив Австралію в тому, що вона сприяє продовженню війни, приєднавшись до західної коаліції з метою озброєння України, надаючи бронетехніку, системи спостереження і тренування для українських військових.

Відповідаючи на запитання, чи наказувала йому Москва лобіювати в австралійському уряді припинення підтримки, посол сказав, що федеральному уряду відомо про позицію росії.

“Формула проста. Чим більше ви даєте зброї Україні, тим довше затягується ця війна”, – сказав він.

Крім того, Павловський застеріг Австралію від постачання Україні боєприпасів, зокрема 155-мм снарядів, спільно з Францією. Він заявив, що ці снаряди можуть бути використані проти цивільного населення в окупованих росією районах Донбасу, що, за його словами, є частиною системи обстрілів української армії, спрямованих проти цивільного населення.

Своєю чергою, речник Міністерства закордонних справ і торгівлі Австралії заявив: 

“Австралія відкидає спроби росії використовувати дезінформацію для виправдання свого незаконного і аморального вторгнення в Україну. Неспровоковане вторгнення Росії в Україну є грубим порушенням міжнародного права, включаючи Статут Організації Об’єднаних Націй. Тільки Росія несе відповідальність за цю незаконну та аморальну війну. Мир може бути досягнутий лише тоді, коли Росія піде з української території”.

Фото: ABC News, Harriet Tatham

Читайте також: Ріжуть сало на Корані та розпалюють ним багаття: як росіяни дискредитують ЗСУ в соцмережах

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хто з українців може отримати кредит на доступне житло

Семаковська Тетяна 16:20, 25 Квітня 2024
Новобудова 9bc56
Новобудова / фото dom.ria.com

В Україні працює програма іпотечного кредитування єОселя, яка дозволяє громадянам отримати житло. Скористатися послугою мають право ветерани війни, учасники бойових дій та люди, які не мають власного житла.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Хто може придбати житло за програмою єОселя

Подати заявку на участь зможуть:

  • ветерани війни та члени їх сімей; 
  • учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, а також сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України;
  • військовослужбовці за контрактом;
  • медичні працівники;
  • педагогічні працівники;
  • наукові та науково-педагогічні працівники;
  • інші громадяни України, які не мають власної житлової нерухомості, або у власності яких менше ніж 52,5 м² для сім’ї з однієї особи (одинока особа) та додатково 21 м² — на кожного наступного члена сім’ї, за виключенням житла на тимчасово окупованих територіях.

Які умови кредитування

Зазначені категорії громадян зможуть взяти участь у програмі єОселя на таких умовах:

  • фіксована річна ставка у гривні — 7%;
  • перший внесок — від 20%;
  • термін кредитування — до 20 років;
  • придбати можна квартиру у будинку, що будується, або не старшому за три роки на момент укладення договору. 

Своєю чергою, банками-партнерами єОселі є:

  • Ощадбан;
  • Приватбанк;
  • Укргазбанк;
  • Глобус банк;
  • Sky Bank.

Як зазначають в Мінекономіки, якщо людина захоче придбати житло, що будується, вона зможе це зробити лише у забудовників, які акредитовані банками-учасниками програми. У рамках єОселі допускається кредитування виключно за такими моделями фінансування, коли покупець стає власником майнових прав на житло, що будується, під час оформлення кредиту. Така модель роботи забезпечує захист прав позичальників єОселі при купівлі квартири на первинному ринку в об’єктах, що будуються. Акредитація забудовників банками у програмі буде доступна лише для тих забудовників, які обрали прозорі механізми фінансування будівництва.

Розрахунок кредиту / інфографіка Дії

Подання заявки

Подати заявку на доступне житло можна за посиланням. Це займає 5 хвилин, послуга безоплатна. Чекати відповідь потрібно до трьох робочих днів.

Зміни у програмі

В ухваленому в серпні 2023 року рішенні Уряду також передбачаються наступні зміни до програми доступного іпотечного кредитування єОселя:

  • збільшено перелік територій, на які розповсюджується програма. Відтепер вона буде доступна на тих територіях Харківської, Запорізької та Херсонської областей, які не перебувають в окупації та на яких не відбуваються активні бойові дії;
  • до категорії військовослужбовців та силовиків, які можуть взяти іпотеку під 3% річних, додали детективів і старших детективів Національного антикорупційного бюро, осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань, детективів та осіб начальницького складу Бюро економічної безпеки;
  • для тих військових та силовиків, які внаслідок поранення під час бойових завдань, отримали І-II групу інвалідності та втратили свою посаду, зберігається право на компенсацію % ставки коштом держави до рівня 3% річних;
  • по моделях фінансування будівництва житла виключено «попередні» договори та договори, по яких не відбувається “реальний” перехід майнових прав до покупців.

Хто може взяти участь у програмі

Громадяни України, які:

  • старші за 18 років на дату оформлення кредиту;
  • не старші 70 років на дату погашення;
  • платоспроможні;
  • не мають власного житла зовсім (або воно менше ніж 52,5 м² + 21 м² на кожного наступного члена сім’ї додатково; розташоване в районі бойових дій або на тимчасово окупованій території);
  • не фігурують у санкційних списках;
  • не беруть участь в інших чинних державних програмах із забезпечення житлом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Микола Ситник 14:10, 25 Квітня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

У середу, 1 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу у прийомі заяв до КП “Бахмутське БТІ” щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом?

Прийом громадян відбудеться в середу, 1 травня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть на прийом з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Також у понеділок, 15 квітня, з 09:00 до 16:00 адміністратор ЦНАПу надасть консультації за всіма видами послуг (без прийому документів).

Нагадаємо, громадяни можуть подавати заяви на отримання грошової компенсації за програмою єВідновлення через будь-який ЦНАП в Україні та нотаріусів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Новобудова 9bc56

Хто з українців може отримати кредит на доступне житло

В Україні працює програма іпотечного кредитування єОселя, яка дозволяє громадянам отримати житло. Скористатися послугою мають право ветерани війни, учасники бойових дій та люди, які не […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У середу, 1 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

14:10, 25.04.2024 Микола Ситник
Виплати впо з 2014 року

ВПО “першої хвилі”: хто з переселенців 2014 року має право на виплати

Переселенці, які мають такий статус з 2014 року, так само як й переселенці 2022 року, мають право на автоматичне продовження виплат, або продовження виплат за […]

Реформа вищої освіти: які зміни чекають студентів у 2024

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10177 про індивідуальні освітні траєкторії, який значно розширює можливості українських студентів. Вони зможуть контролювати темп вивчення матеріалу або корегувати тривалість навчання, […]

16:00, 24.04.2024 Скопіч Дмитро
Заупівлі 2024

Канцелярія та акумулятори: що придбала Званівська сільська рада у березні 2024

Радіоелектронний засіб за 45 тисяч, канцелярські товари за 8 тисяч гривень та акумулятори вартістю 37 тисяч гривень. Що ще придбало керівництво Званівки Бахмутського району в […]

13:00, 24.04.2024 Марія Лященко