Розлучення та запити від військових: про які проблеми говорять українці в адвоката

Семаковська Тетяна 14:18, 14 Березня 2023

246244733 106931241776710 8104056851855975090 n 1516aБахмутський адвокат Олег Романенко розповідає, що зараз в основному його робота — це запити від військовослужбовців. На жаль, під час війни значно збільшилася й кількість розлучень, часто причиною цього стає відстань між партнерами. 

Олег Романенко розповідає, чи варто зберігати шлюб, яка часта причина розлучень та з чим до нього звертаються військовослужбовці.

“Зараз займаюся питанням правової допомоги військовим. Коли я працював в Бахмуті, то часто до мене приходили люди із розлученнями, розподілу спадщини, трудові спори чи якісь господарські суперечки. Зараз війна й відповідно, що запити змінилися. Ще до повномасштабної війни, я як патріот України й волонтер мав багато зв’язків з військовими частинами, які дислокувалися в Бахмуті, й вже тоді мав подібний досвід”, — розповідає адвокат.

За словами, пана Олега військові звертаються із питаннями законного призову на службу, виплат після поранень на полі бої, не виключення й справи із розірванням шлюбу.

“Зараз проблеми пов’язані із призовом складають у мене десь 60% або й 70%, це призов людей, які вважають, що вони не повинні підлягати мобілізації. На жаль, є випадки, коли військові комісії не дуже добросовісно ставляться до своїх обов’язків й у частини потрапляють люди із хронічними захворюваннями”, — пояснює адвокат.

Фахівець додає, що запити від військових є різними, буває, що звертаються із справами про втрату зброї, або її застосування.

Розлучення й поради для пар

sud2 98844

Суд. Фото: фотосток

На жаль, зараз є така тенденція, каже адвокат, що українські жінки, які виїхали за кордон, у багатьох випадках приймають рішення про розрив стосунків.

“Це дуже болісно сприймається військовослужбовцями, які знаходять тут, особливо, коли вони на лінії зіткнення у бойовій обстановці. Це важко уявити собі, бо чоловіки думали, що у них був надійний тил, а на жаль, сталося не так. Багато людей сприймають це агресивно, але потрібно віддати належне нашим судам, які приймають виважене рішення й дають до 6 місяців на примирення для сімей, розуміючи, що багато пар є на відстані. Фактично, деякі з них не бачилися близько року фізично”, — пояснює тонкощі роботи адвокат.

Він додає, що у його роботі ще залишилися справи, які були розпочалися до повномасштабного вторгнення, серед них були й розлучення. Ці клієнти, запевняє адвокат навпаки вирішили не розлучатися й зберегти родину.

Стосовно нових справ про розлучення, Олег Романенко каже, що він є стороною, яка представляє військових, тому не може говорити за мотивацію жінок подавати на розлучення. Водночас були випадки коли партнерки робили це з меркантильних цілей, щоб отримати соціальні виплати.

“Деякі особи, які виїхали за кордон дійсно втрачають почуття, можливо якість їхніх стосунків й раніше не була дуже міцна. Виїхавши за кордон жінка побачила, що вона сама може розв’язувати нагальні проблеми. Деякі жінки знаходять собі інших партнерів й вважають, що це їхній час на нове життя. Бувають випадки, коли жінки хочуть залишитися закордоном й беруть шлюб з іноземцем”, — каже адвокат.

Чоловік наголошує, що зараз суди вкрай пильно підходять до таких справ. Якщо до війни при умові двох неявок на засідання суду — шлюб міг бути розірваний, то зараз підхід інший.

“Суд відкладає засідання, обов’язково перевіряє, щоб обидві сторони були проінформовані. З’ясовують обставини чому так сталося, зараз справді набула чинності та норма, коли суд зобов’язаний сприяти примиренню сторін”, — каже адвокат.

Фахівець підкреслює, що парам, які все ж прийняли рішення про розлучення, слід задуматися про збереження шлюбу.

“Немає таких перешкод, які б родина не могла подолати разом, оскільки шлюб у будь-якому разі — це любов, довіра, діти спільні, правовий порядок майна. Під час війни, це особливо болючий процес, я б порадив не приймати різких необдуманих рішень, а натомість дати один одному шанс й відступитися від активних процесуальних дій. Будь-яка війна закінчиться, й життя триватиме далі. Буде дуже важко, якщо крім втрат майнових, психологічних ще буде втрата родини”, — резюмує адвокат.

Фото: особистий архів героя

Читайте також: Українські підприємці можуть отримати гранти на 7 та 20 тисяч доларів: умови

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

ід картка оформити

Паспортний сервіс, ЦНАП та Дія: як отримати картку ID

Сьогодні більшість українців переходять на електронні документи, а також оформляють картку з електронним носієм. Як отримати ID-паспорт в Україні, скільки коштує така послуга та де […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]

Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Одним з важливих аспектів підготовки до школи є забезпечення вашої дитини поживним та ситним обідом, а також корисними закусками, щоб підтримувати її енергію протягом дня. […]

Як користуватися газовою горілкою: Станіслав Балдін з ДСНС розповів основні правила безпеки

Минулого року українцям довелося вчитися жити та адаптуватися до блекаутів. Такі речі, як газові горілки стали звичними та допомагали людям пережити відключення електроенергії. З настанням […]

Лікарня Святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова

Які медичні послуги можна безоплатно отримати у Львові

Кожен пацієнт може безоплатно пройти діагностичні та лабораторні обстеження у місті Лева. Таке право мають громадяни, які підписали декларацію з сімейним лікарем.  Про це повідомляє […]

14:28, 24.09.2023 Микола Ситник