Розлучення та запити від військових: про які проблеми в Україні говорить адвокат

Семаковська Тетяна 10:40, 11 Березня 2024
Олег Романенко / фото з особитого архіву героя

Під час війни значно збільшилася кількість людей, які звертаються до адвокатів для розв’язання проблемних питань. Найчастіше це стосується розлучень, причиною яких стає відстань між партнерами. 

Про те, чи варто зберігати шлюб, яка часта причина розлучень та з чим звертаються військовослужбовці, редакції Бахмут IN.UA розповів адвокат з Бахмута Олег Романенко.

Розлучення в Україні

За словами адвоката, зараз він надає правову допомогу військовим, хоча раніше, коли працював в Бахмуті, основна робота стосувалася консультацій щодо розлучення, розподілу спадщини, трудових спорів чи господарських суперечок. Військові звертаються із питаннями законного призову на службу, виплат після поранень на полі бої, не виключення й справи із розірванням шлюбу.

Зараз проблеми пов’язані із призовом складають у мене десь 60% або й 70%, це призов людей, які вважають, що вони не повинні підлягати мобілізації. На жаль, є випадки, коли військові комісії не дуже добросовісно ставляться до своїх обов’язків й у частини потрапляють люди із хронічними захворюваннями,

Олег Романенко // адвокат

Фахівець додає, що запити від військових бувають різними. Інколи до нього можуть звернутися за допомогою в справі про втрату зброї, або її застосування.

Як зберегти сім’ю

sud2 98844
Суд / фото ілюстративне

На жаль, зараз є така тенденція, каже адвокат, що українські жінки, які виїхали за кордон, у багатьох випадках приймають рішення про розрив стосунків.

Це дуже болісно сприймається військовослужбовцями, які знаходяться в Україні, особливо, коли вони на лінії зіткнення у бою. Це важко уявити собі, бо чоловіки думали, що у них був надійний тил, а на жаль, сталося не так. Багато людей сприймають це агресивно, але потрібно віддати належне нашим судам, які приймають виважене рішення й дають до 6 місяців на примирення для сімей, розуміючи, що багато пар є на відстані. Фактично, деякі з них не бачилися близько року фізично,

Олег Романенко // адвокат

У роботі адвоката ще залишилися справи, які розпочалися до повномасштабного вторгнення. Серед них були й розлучення. Ці клієнти, запевняє адвокат, навпаки вирішили не розлучатися й зберегти родину.

Стосовно нових справ про розлучення, Олег Романенко каже, що він є стороною, яка представляє військових, тому не може говорити за мотивацію жінок. Водночас були випадки коли партнерки робили це з меркантильних цілей, щоб отримати соціальні виплати.

Деякі особи, які виїхали за кордон дійсно втрачають почуття, можливо якість їхніх стосунків й раніше не була дуже міцна. Виїхавши за кордон жінка побачила, що вона сама може розв’язувати нагальні проблеми. Деякі жінки знаходять собі інших партнерів й вважають, що це їхній час на нове життя. Бувають випадки, коли жінки хочуть залишитися закордоном й беруть шлюб з іноземцем,

Олег Романенко // адвокат

Чоловік наголошує, що зараз суди вкрай пильно підходять до таких справ. Якщо до війни при умові двох неявок на засідання суду — шлюб міг бути розірваний, то зараз підхід інший:

Суд відкладає засідання, обов’язково перевіряє, щоб обидві сторони були проінформовані. З’ясовують обставини чому так сталося, зараз справді набула чинності та норма, коли суд зобов’язаний сприяти примиренню сторін,

Олег Романенко // адвокат

Парам, які все ж прийняли рішення про розлучення, слід задуматися про збереження шлюбу. Все тому, що у світі немає таких перешкод, які б родина не могла подолати разом. Шлюб у першу чергу — це любов, довіра, діти, правовий порядок майна.

Я б порадив не приймати різких необдуманих рішень, а натомість дати один одному шанс й відступитися від активних процесуальних дій. Будь-яка війна закінчиться, й життя триватиме далі. Буде дуже важко, якщо крім втрат майнових, психологічних ще буде втрата родини,

Олег Романенко // адвокат

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Каштани, магнолії та бузок: де гуляти в Києві

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 19 Квітня 2024
Цвітіння у Києві / фото ілюстративне

Весна у Києві — період незвичайної краси, коли природа України розфарбовує столицю у сотні яскравих кольорів. Насамперед весною в Києві цвітуть магнолії, бузок, каштани та інші рослини.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про те, що та коли квітне у Києві та де це все можна побачити.

Весна у Києві

Весна вже повноцінно завітала у Київ. Природа, яка знову ожила після зими, вже показує власну незвичність та красу. Не останню роль у цьому відіграють вже традиційні для столиці рослини, які стали справжньою візитівкою міста. Погода весною в Києві зазивай тримається теплою, а стовпчики термометра в середньому становить 20-25 градусів по Цельсію.

Каштан

Цвітіння каштану / фото ілюстративне

Каштан — символ Києва, період цвітіння якого починається 25 квітня та триває по 20 травня. Саме у цей час кияни та гості міста зможуть побачити невеличкі та пахучі квіти на деревах.

Зараз каштани у столиці можна знайти у більшості парків, ботанічних садах та на центральних вулицях. Однак, редакція Бахмут IN.UA рекомендує відвідати алею каштанів у Ботсаду Фоміна, яка розташована за вулиці Симона Петлюри, 1, який знаходиться поруч зі станцією метро Університет. Також непогану локацію можна знайти на бульварі Павла Вірського на Нивках.

Магнолія

Магнолія / фото ілюстративне

Іншою візитівкою столиці України часто називають магнолії, які квітнуть з 1 квітня й до 1 травня. Цих рослин в Києві небагато, але вони здатні привертати увагу незвичайною красою та витонченістю. 

Знайти магнолії у Києві можна у Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка НАН України та в Ботанічному саду імені Фоміна. Зазначимо, що саме на другій локації можливі черги, адже багато киян полюбляють ловити вдалі кадри з магноліями саме там. 

Сакура

Японська сакура / фото ілюстративне

Традиційна японська вишня, цвітіння якої створює безліч ніжно-рожевих елементів. Ці дерева розцвітають наприкінці квітня. Цей процес триває недовго та зазвичай вже завершується в перших числах травня.

Ідеальною локацією для того, щоб насолодитися видом справжнього символу Японії, може стати парк Кіото, розташований на вулиці в честь того ж міста який знаходиться поруч зі станцією метро “Лісова”. Саме тут ще у 2011 році висадили одну з найдовших у місті алей сакур.

Бузок

Яскравий бузок / фото ілюстративне

Білий, фіолетовий, рожевий — це лише частина можливих кольорів, які з’являються під час цвітіння бузку, яке відбувається з 25 квітня по 25 травня.

Рослину можна побачити всюди — у спальних районах, парках та навіть у центрі міста. Однак, найбільш красивою локацією з бузком вважається сад площею понад 2,5 гектари на території Ботанічного саду імені Гришка. Він розташований на вулиці Садово-Ботанічна, 1.

Тюльпани

Прекрасні тюльпани можна побачити на Співочому полі / фото ілюстративне

Ближче до початку травня в столиці почнуть розпускатися тюльпани. Побачити їх у Києві можна в різних локаціях. Однак, наша редакція рекомендує відвідати Співоче поле — паркову зону поряд з Києво-Печерською Лаврою, де щороку квітнуть тисячі різноманітних та яскравих квітів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки планують витратити на комунальні підприємства Бахмута у 2024 році

Семаковська Тетяна 13:00, 19 Квітня 2024
Кошти з бюджету / фото ілюстративне

У Програмі соціально-економічного розвитку Бахмутської міської територіальної громади на 2024 рік, яку затвердили у грудні минулого року йдеться про фінансування підрозділів Бахмутської міської територіальної громади. Крім сфери освіти, медицини чи спорту також кошти планують виділяти на комунальні підприємства, що нині перебувають в евакуації. 

На що саме потребують фінансування комунальники зруйнованого Бахмута? 

Загалом комунальна інфраструктура Бахмутської МТГ потребуватиме більш ніж 25 мільйонів гривень з міського бюджету, йдеться у Програмі розвитку громади. 

В рамках Програми комунальники “Бахмут — вода”  планують придбати техніку для резервного водопостачання та живлення. Також влада розглядає можливість  забезпечення безперебійного функціонування підприємства та заробітної плати працівникам у сумі 7 мільйонів гривень. 

Оплата послуг програмного забезпечення підприємства оцінюється ще у 100 тисяч гривень, та оплата судового збору у 50 тисяч гривень. 

Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради хочуть придбати техніку й обладнання за 260 тисяч гривень,  також виконувати заходи із ліквідації наслідків стихійного лиха вартістю у 5 мільйонів гривень. 

КП “Бахмутський комбінат комунальних підприємств” планують надати фінансову підтримку для безперебійної роботи та фінансування заробітної плати працівникам.  Витрати планують й на поховання 15 безпритульних осіб — 100 тисяч гривень (цей пункт значиться, як такий, що його реалізація можлива після деокупації міста).

Опитненське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС” — 4,5 мільйона гривень,  КП “Бахмутська житлова управляюча компанія” — 2,5 мільйона гривень.  Це ж підприємство має сплатити борг за спожиту енергію за 2022 у 140 тисяч гривень. 

КП “Бахмутське бюро технічної інвентаризації” планують надати фінансову підтримку на здійснення діяльності згідно з переліком витрат узгоджених з Управлінням муніципального розвитку Бахмутської міської ради вартістю більш як 2,3 мільйона гривень. 

Комунальна інфраструктура / скриншот
Комунальна інфраструктура / скриншот

Фінансування комунальних підприємств за минулий рік

У Програмі розвитку відзвітували й про торішні потреби підприємств. Зазначається, що підприємства працювали в штатному режимі та здебільшого виконували роботи зі складання звітності щодо критичного стану інфраструктури.

Так для безперебійної роботи під час воєнної агресії КП “Бахмутського комбінату комунальних підприємств” торік виділили понад 1 мільйон гривень фінансової підтримки.

Опитненське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС”, як значиться в Програмі, наразі не надає послуги та не виконує роботи. Для його безперебійної роботи торік надали 1 мільйон гривень.

Фінансову підтримку на суму в понад 3,5 мільйона гривень надали у 2023 році КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

КП Бахмут-Вода торік також виконувало роботи зі складання звітності щодо інформації про пошкоджене майно підприємства. Для його безперебійної роботи минулого року з бюджету заплатили майже 5 мільйонів гривень, а також 79,2 тисячі гривень на оренду приміщення та комунальні послуги.

Витрати КП
Комунальна інфраструктура Бахмутської МТГ / скриншот програми

Разом для комунальних підприємств торік витратили понад 8,7 мільйона гривень. Цьогоріч згідно з Програмою соціально-економічного розвитку Бахмутської міської територіальної громади, плануються витрати у більш як 25 мільйонів для роботи комунальних підприємств.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Каштани, магнолії та бузок: де гуляти в Києві

Весна у Києві — період незвичайної краси, коли природа України розфарбовує столицю у сотні яскравих кольорів. Насамперед весною в Києві цвітуть магнолії, бузок, каштани та […]

15:00, 19.04.2024 Скопіч Дмитро
Кошти витрачені

Скільки планують витратити на комунальні підприємства Бахмута у 2024 році

У Програмі соціально-економічного розвитку Бахмутської міської територіальної громади на 2024 рік, яку затвердили у грудні минулого року йдеться про фінансування підрозділів Бахмутської міської територіальної громади. Крім […]

Виплати ЮНІСЕФ

Хто отримуватиме допомогу від ЮНІСЕФ в 2024: детальне пояснення

Допомога від ЮНІСЕФ 2024 буде направлена одразу на кілька категорій, але пріоритет матимуть найбільш вразливі групи населення: багатодітні родини, родини, які виховують дитину з інвалідністю, […]

Що треба знати перед покупкою сонцезахисту: розповідає косметологиня з Бахмута

Сонцезахист для дітей та дорослих вбереже від десятків неприємних наслідків. Тому насолоджуючись теплою погодою, важливо не забувати про захист від сонця. Адже це може зберегти […]

ВПО-2024: у які строки можна звернутися за продовженням виплат

З 1 березня 2024 року в Україні запрацював новий Порядок надання допомоги на проживання ВПО. Тепер, щоб продовжити отримувати виплати від держави, переселенці повинні подати […]

11:00, 18.04.2024 Скопіч Дмитро