Розлучення та запити від військових: про які проблеми в Україні говорить адвокат

Семаковська Тетяна 10:40, 11 Березня 2024
Олег Романенко / фото з особитого архіву героя

Під час війни значно збільшилася кількість людей, які звертаються до адвокатів для розв’язання проблемних питань. Найчастіше це стосується розлучень, причиною яких стає відстань між партнерами. 

Про те, чи варто зберігати шлюб, яка часта причина розлучень та з чим звертаються військовослужбовці, редакції Бахмут IN.UA розповів адвокат з Бахмута Олег Романенко.

Розлучення в Україні

За словами адвоката, зараз він надає правову допомогу військовим, хоча раніше, коли працював в Бахмуті, основна робота стосувалася консультацій щодо розлучення, розподілу спадщини, трудових спорів чи господарських суперечок. Військові звертаються із питаннями законного призову на службу, виплат після поранень на полі бої, не виключення й справи із розірванням шлюбу.

Зараз проблеми пов’язані із призовом складають у мене десь 60% або й 70%, це призов людей, які вважають, що вони не повинні підлягати мобілізації. На жаль, є випадки, коли військові комісії не дуже добросовісно ставляться до своїх обов’язків й у частини потрапляють люди із хронічними захворюваннями,

Олег Романенко // адвокат

Фахівець додає, що запити від військових бувають різними. Інколи до нього можуть звернутися за допомогою в справі про втрату зброї, або її застосування.

Як зберегти сім’ю

sud2 98844
Суд / фото ілюстративне

На жаль, зараз є така тенденція, каже адвокат, що українські жінки, які виїхали за кордон, у багатьох випадках приймають рішення про розрив стосунків.

Це дуже болісно сприймається військовослужбовцями, які знаходяться в Україні, особливо, коли вони на лінії зіткнення у бою. Це важко уявити собі, бо чоловіки думали, що у них був надійний тил, а на жаль, сталося не так. Багато людей сприймають це агресивно, але потрібно віддати належне нашим судам, які приймають виважене рішення й дають до 6 місяців на примирення для сімей, розуміючи, що багато пар є на відстані. Фактично, деякі з них не бачилися близько року фізично,

Олег Романенко // адвокат

У роботі адвоката ще залишилися справи, які розпочалися до повномасштабного вторгнення. Серед них були й розлучення. Ці клієнти, запевняє адвокат, навпаки вирішили не розлучатися й зберегти родину.

Стосовно нових справ про розлучення, Олег Романенко каже, що він є стороною, яка представляє військових, тому не може говорити за мотивацію жінок. Водночас були випадки коли партнерки робили це з меркантильних цілей, щоб отримати соціальні виплати.

Деякі особи, які виїхали за кордон дійсно втрачають почуття, можливо якість їхніх стосунків й раніше не була дуже міцна. Виїхавши за кордон жінка побачила, що вона сама може розв’язувати нагальні проблеми. Деякі жінки знаходять собі інших партнерів й вважають, що це їхній час на нове життя. Бувають випадки, коли жінки хочуть залишитися закордоном й беруть шлюб з іноземцем,

Олег Романенко // адвокат

Чоловік наголошує, що зараз суди вкрай пильно підходять до таких справ. Якщо до війни при умові двох неявок на засідання суду — шлюб міг бути розірваний, то зараз підхід інший:

Суд відкладає засідання, обов’язково перевіряє, щоб обидві сторони були проінформовані. З’ясовують обставини чому так сталося, зараз справді набула чинності та норма, коли суд зобов’язаний сприяти примиренню сторін,

Олег Романенко // адвокат

Парам, які все ж прийняли рішення про розлучення, слід задуматися про збереження шлюбу. Все тому, що у світі немає таких перешкод, які б родина не могла подолати разом. Шлюб у першу чергу — це любов, довіра, діти, правовий порядок майна.

Я б порадив не приймати різких необдуманих рішень, а натомість дати один одному шанс й відступитися від активних процесуальних дій. Будь-яка війна закінчиться, й життя триватиме далі. Буде дуже важко, якщо крім втрат майнових, психологічних ще буде втрата родини,

Олег Романенко // адвокат

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Можна купити нову тумбу, але зробити цікавіше”: майстриня з Бахмута про переробку меблів

Семаковська Тетяна 13:00, 28 Квітня 2024

Майже в кожного вдома, в тому числі у тимчасовому житлі, можна знайти старий стільчик, стіл чи шафу. Зазвичай на вигляд ці речі через свій вік виглядають не надто красиво й часто їх просто викидають, як непотріб на балкон. Однак, робити меблі своїми руками, можуть стати вашим новим хобі, а як приємний результат — ви отримуєте нову красиву річ зі старої й непотрібної.

Як переробити старі меблі на нові редакції “Бахмут IN.UA” розповіла майстриня сучасного мистецтва Донецької області Наталя Кузнецова

В Бахмуті пані Наталя працювала з різними видами мистецтва: авторські ляльки, художні полотна з пейзажами рідної Донеччини, й також реставрація старих меблів, у цій сфері експертка має вже 9 років досвіду.

Старі меблі. Перевтілення

22070913 306339079834902 648802900809613312 n 58475

Роботи майстрині / фото Instagram

Щоб старі меблі отримали друге життя не потрібно особливо витрачатися, оновити шафу, стілець, чи столик можна без дорогих витрат, пояснює експертка у цій галузі та майстриня Наталя Кузнецова. Саморобні меблі не тільки зекономлять бюджет, але й допоможуть знайти спосіб провести час з родиною.

“У процесі реставрації людина повинна переконатися, що працює саме з дерев’яною основою. Коли мова йде про перероблювання меблів потрібно сказати, що зараз ринок у цій сфері дуже розвинувся, й навіть людина яка не вміє малювати може спробувати. Є різні фарби, трафарети, золоті елементи декору. Можна використовувати для декорування декупажні серветки”, — пояснює майстриня тонкощі роботи.

Що можна декорувати технікою декупажу?

233804048 191986352915667 8881359780613931330 n 1 db5e6

Столик реставрований пані Наталею / фото Instagram

Працюючи з декупажними серветками потрібно дотримуватися спеціальної техніки, за якою потрібно працювати:

  • насамперед знімається поверхня з предмета, який ви декоруватимете. Якщо, це лак або фарба, потрібно використовувати спеціальний розчин. Також можна використовувати наждачний папір або шліфувальну машинку для поверхні, яку ви будете декорувати. Потім все це зачищається антижировими засобами;
  • після цього ґрунтуємо поверхню білою фарбою, бажано використовувати акрилову, радить майстриня. Може підійти й фарба з будівельного магазину, але вона повинна бути гарної якості. Якщо ви декоруєте велику поверхню — майстриня радить пройтися валиком у декілька шарів. Зверніть увагу, що наступний шар потрібно наносити, після того, як висох попередній;
  • далі робимо останній штрих: наносимо прикраси, які ми обрали. Для цього приклеюємо вирізані паперові або текстильні зображення на оброблену основу, а готову роботу закріплюємо лаком;
  • Якщо ви працювали зі світлою поверхнею майстриня радить обирати прозорий фіксуючий лак.

Саморобні меблі

163025673 1078339215991872 7898899758821967110 n 07293

Оновити можна навіть старі валізи / фото Instagram

Самостійно оновити старі меблі можливо, якщо попередньо знати ази справи. Зауважимо, що часто люди помилково вважають, реставрація радянських меблів — це дуже важка справа, втім це хибна думка. А от спробувати оновити меблі, які вже погано виглядають, варто.

“Радянські меблі дуже піддатливі до переробки, навіть краще підходять за інші. Я проводила майстер-клас з розмалювання меблів, й до мене приходили дівчата, які не вміли малювати — то декупаж всі гарно освоювали й вкінці мали чудовий результат”, — каже майстриня.

Наталя Кузнецова додає, що додатково можна використовувати для декору молди.

Як працювати з молдами при реставрації меблів?

212041487 912f6

Формочки молд / фото з відкритих джерел

Молди – це спеціальні гнучкі об’ємні трафарети, зазвичай їх роблять із силікону. Всередину молд заливають гіпсову глину, яка допомагає створювати вироби певної текстури та виду. Після застигання глини, з молди вибирають отриману форму, й клеять її до столу, шафи чи стільця.

“Молди допомагають створювати об’ємні, барельєфні деталі, які потім красиво виглядають при декоруванні меблів. Це все до свого смаку можна робити”, — каже майстриня сучасного мистецтва.

Експертка наголошує, що купувати приладдя для реставрації старих меблів краще у будівельних магазинах, бо ціни там дешевші, ніж у спеціалізованих художніх крамницях. Можна використовувати силіконові молди для гіпсу.

Як переробити шафу

59438778 2953731797971135 8077374191632622604 n 04d8e

Пані Наталя / фото Instagram

Переробити стару шафу також можна, каже Наталя Кузнецова:

“Я працювала зі старою шафою, механізм тут схожий, як перед підготовкою меблі до декупажу. Спочатку очищаєте наждачкою поверхню шафи, чисту протерту поверхню покриваємо акриловою фарбою, робимо декор за бажанням, додаємо об’ємні деталі з молди, наприклад. Далі ручки, які є в шафі або фарбуємо, або купуємо нові, є навіть такі декоративні”.

Насправді найважче — це продумати у своїй уяві й побачити ту картинку, яку ви хочете бачити в результаті, пояснює експертка.

Реставрація меблів своїми руками

20902602 300947777045807 3407340466658607104 n d98ca

Декоративний ліхтарик роботи пані Наталі / фото Instagram

Ми попросили майстриню назвати базовий набір інструментів та приладдя, яке потрібно для реставрації:

  • рукавиці гумові;
  • наждачний папір різної зернистості;
  • круглий пензель;
  • паролон, або валик;
  • акрилова фарба;
  • декоративні будівельні фарби за потреби — золото, срібло (ними промальовують декор, наприклад ручки від шефи);
  • молди силіконові;
  • трафарети (їх можна зробити самостійно);
  • лак прозорий;
  • барвники (так можна зекономити, наприклад, щоб не купувати різні кольори фарби, просто у окрему посудину заливаєте білу акрилову фарбу й додаєте до неї барвник);
  • капелюрний лак (штучно зістарює поверхню, створюючи ефект вінтажу);
  • розчинник;
  • акриловий лак для фіксації.

Зверніть увагу, що багато цих матеріалів ви купуєте один раз, а потім їх вже не доведеться оновлювати. Бюджетно закупитися необхідним для реставрації старих меблів можна у таких магазинах як “Епіцентр”, вони є майже в кожному місті. Також слідкуйте за знижками в онлайн-магазинах.

“Звісно, можна купити нову шафу чи стілець, але це не можна порівняти з річчю зробленою своїми руками. Вона має особливу енергетику, й буде тішити вас ще довгий час. Крім того, у наш час, так можна хоча б трохи відволікти голову від нав’язливих думок”, — каже Наталя Кузнецова.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як батькам жити в постійній тривозі за своїх дітей: поради психологині Ганни Сердюкової

Семаковська Тетяна 12:00, 28 Квітня 2024
Діти / фото ілюстративне

Майже рік Україна страждає від повномасштабної війни, через що багато українців постійно перебувають у стані гострого стресу. Багато хто відчуває втому, апатію, ступор. І це стосується як дорослих, так і малечі. Батьки занепокоєні безпекою своїх дітей і хочуть дізнатись, як не розгубитись у важливий момент та врятуватись.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалась з психологинею ГО ХОЦ “Успішна жінка” Ганною Сердюковою, щоб дізнатись, як допомогти дітям триматись в умовах війни.

Психологічна допомога дітям під час війни

Діти — це найдорожче в житті батьків. Тривога за дитину набагато вища, ніж за себе. Тому саме батькам зараз найскладніше, адже під час війни доводиться жити в тривозі за свою малечу.

Найголовніше, що має робити кожен з батьків, це не підривати емоційний стан дитини своїм страхом, сумом та ненавистю. Дитина відчуває батьків і її стан може значно погіршуватись через ваш настрій:

У мене був випадок, коли родина евакуювалась з Маріуполя. Звернулися із запитом, що донька 4 років ввечері плаче, проситься додому, нове місто їй не подобається. Чому це відбувається? Мама і тато сумують за рідним Маріуполем, за минулим життям, за родичами, обговорюють це між собою, мама часто плаче вечорами. Авжеж, дитина відчуває емоційний стан батьків. Я дізналась, що раніше у них була традиція ходити разом у кафе, гуляти містом. Зараз цього немає, бо у мами немає на це сил. Ми вирішили, що треба повернути звичні для дитини приємні дії, більше спиратися на позитивні сторони, гуляти із дитиною новим містом та знайти його “родзинку” та красу разом,

Ганна Сердюкова // психологиня ГО ХОЦ “Успішна жінка”

Як уникнути паніки під час повітряної тривоги

160446 1 large e5a3a
Повітряна тривога / фото Слово і Діло

Найголовніше, це за можливістю все ж проходити в укриття. Так, неприємно, так, може бути декілька тривог за день. Але береженого Бог береже. І за безпеку дитини несе відповідальність саме дорослий. Важливо також взяти з собою ігри, книжки — усе, щоб відвернути дитину від стресу.

Психологиня радить запропонувати дитині сісти біля вас та спробувати відволіктися від внутрішніх переживань за допомогою техніки граудингу. Суть цієї техніки полягає у тому, щоб почати дивитися навколо себе, знайти та описати:

  • 5 предметів, які можна побачити;
  • 4 предмети, які можна почути;
  • 3 предмети, які можна спробувати на дотик;
  • 2 предмети, які можна понюхати;
  • 1 предмет, який можна спробувати на смак.

Задача батьків своїми міцними крилами закрити дитину та мінімізувати негативний влив на неї, бути провідником та надавати відчуття безпеки та впевненості.

Якщо дитина не поруч із вами під час тривоги, а в садочку чи в школі, нехай у нього та у вас будуть однакові, припустимо, браслети-оберіги. Його можна торкатися та заспокоюватися, дитина буде відчувати, що ви поруч.

Що робити в екстреній ситуації

2796803 d8282
Будинок в Дніпрі після російської атаки / фото ОП

Звичайно, у критичній ситуації дуже важко залишатися спокійним та не запанікувати. Краще почитати заздалегідь про методи виживання. Залежно від віку дитини обговорити ці методи. Якщо дитина маленька, подати в ігровій формі. 

Один із таких методів — “Трикутник життя”.

Якщо під час удару знаходитесь у приміщенні, між вами та вулицею має бути мінімум дві стіни. Сісти треба нижче за вікно, в кутку кімнати. Бажано, щоб навпроти вас була стіна. Сидіти треба в позі ембріона, підтягнувши коліна до підборіддя і накрити голову руками. Коли руйнуються стіни, то перекриття падають на меблі та інші великі предмети,  навколо них створюється вільний простір, що називається “трикутником життя”.

Якщо ви опинились під завалами, вкрай важливо не зрушити перекриття чи балки, на яких все тримається. У “хвилини тиші”, що влаштовують рятувальники, якомога голосніше кричіть та подавайте сигнали. Якщо з вами дитина, намагайтеся її заспокоїти, кажіть, що вас обов’язково знайдуть.

Якщо ракетна атака застала на вулиці, треба лягти обличчям до землі, закрити голову руками та відкрити рота. Після першого вибуху треба почекати, перш ніж вставати. У жодному разі не підходьте до місця вибуху і не піднімайте уламки. 

Якщо вибух застав у дорозі, треба вийти з машини чи громадського транспорту та пройти у найближче укриття. Якщо такої можливості немає – пригніться у салоні якнайнижче і закрийте голову руками. Не можна ховатись за машиною. Це небезпечно.

Дуже важко таке навіть уявити. Схоже на сюжет якогось кіно. Та це частина життя українців. Батькам важче вдвічі, бо мають відповідати не тільки за своє життя. В той же час, діти і є наша сила! Тому тримайтеся разом, вірте в краще, вірте в ЗСУ та Україну,

Ганна Сердюкова // психологиня ГО ХОЦ “Успішна жінка”

Психологиня також поділилася загальними порадами, які допоможуть зберігати спокій:

  • казати собі, що з вами все нормально. І це минеться. Рано чи пізно;
  • прислухатися до себе, до своїх потреб, свого тіла. Якщо відчуваєте фізичний біль, відвідайте лікаря. Не можете впоратися з емоційним станом, відвідайте психолога. Попросити про допомогу– це нормально;
  • за можливістю виражати емоції через тіло: плачте, махайте руками та ногами, кричіть;
  • подбайте й про себе.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Можна купити нову тумбу, але зробити цікавіше”: майстриня з Бахмута про переробку меблів

Майже в кожного вдома, в тому числі у тимчасовому житлі, можна знайти старий стільчик, стіл чи шафу. Зазвичай на вигляд ці речі через свій вік […]

children g589d22510 1920 19355

Як батькам жити в постійній тривозі за своїх дітей: поради психологині Ганни Сердюкової

Майже рік Україна страждає від повномасштабної війни, через що багато українців постійно перебувають у стані гострого стресу. Багато хто відчуває втому, апатію, ступор. І це […]

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]

Рецепти страв із ревеню: як урізноманітнити харчування

Весною та літом серед українців популярними стають легкі страви та поєднання незвичних смаків. Ідеальним овочем для кулінарних експериментів є ревінь. Він має кисло-солодкий смак, тож […]

Як дітям вести себе на воді: правила та корисні поради

Водні розваги — улюблене дозвілля дітей у спекотну пору року. Хоча плавання та ігри у воді є приємними активностями, дуже важливо виконувати основні правила безпеки […]