Через вторгнення росії в Україні чимало території було окуповано російськими військами. Відтак, ті люди, які поспіхом евакуювалися не завжди встигали брати з собою документи. Однак, сьогодні підтвердити свій стаж можна навіть без трудової книжки, онлайн.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Від початку 2000 року в системі Пенсійного фонду України зберігаються дані та генерується електронна трудова книжка кожного громадянина.
Якщо ви втратили певний документ відновити його можна через портал електронних послуг Пенсійного фонду України або за допомогою мобільного застосунку для Android та IOS.
Для цього потрібно:
Авторизуватися в обраному е-сервісі за допомогою електронного підпису або BankID.
Перейти до меню «Комунікації з ПФУ» й вибрати «Запит на отримання електронних документів».
З-поміж типів звернення обрати «Витяг з ЕТК», заповнити інші додаткові поля, підписати та направити ваше звернення.
Як повідомляють у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України ознайомитися з інформацією про ваші періоди роботи та завантажити її на свій пристрій можна у розділі «Мої звернення».
Поштомат — це автоматизований термінал для отримання та відправлення посилок без контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Останнім часом саме такий спосіб отримання посилок стає все більш успішним.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає про поштомати, а також й про те, як отримати посилку в ньому.
Як отримати посилку в поштоматі
Поштомати — це новітні термінали для отримання та відправлення посилок, головна особливість яких — це відсутність контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Він складається з комірок різного розміру, які відкриваються після введення коду або сканування QR-коду, отриманого від служби доставлення в застосунку. Така система спрощуючи процес логістики та мінімізуючи час очікування.
Зазвичай поштомати працюють цілодобово та в доступних локаціях для усіх громадян та громадянок — біля супермаркетів чи в інших публічних місцях.
Наразі програму встановлення поштоматів реалізовує “Нова Пошта”.
Як відправити посилку через поштомат “Нова пошта”
“Нова Пошта” реалізовує програму встановлення та доставку через поштомати / фото Нова Пошта
Для того, щоб відправити посилку через поштомат “Нова пошта”, потрібно:
зайти в застосунок “Нова пошта”;
натиснути “Створити посилку”;
обрати “поштомат” як місце відправки та отримання, а також заповнити всю необхідну інформацію про вас та отримувача;
обрати вид (посилка/документи), вагу, розмір, кількість місць (коробок), оціночну вартість та, за потреби, додаткові послуги (пакування/зворотна доставка);
обрати те, хто оплачуватиме послуги, після чого треба та натиснути “розрахувати вартість”;
створити експрес-накладну;
підійти до найближчого поштомату (потрібно впритул підійти до комірки поштомата, інакше вона не відкриється), після чого у застосунку відкрийте “Мої відправлення” та натиснути “Відкрити комірку” (якщо комірка не відкрилась, то увімкніть передачу Bluetooth на телефоні);
покласти посилку та підтвердити у додатку, що посилка відправлена.
Варто зазначити, що користувачі можуть відправити посилку не тільки на інший поштомат, але й до будь-якого відділення. Для цього під час оформлення замовлення потрібно буде обрати інше місце отримання.
Як отримати посилку через поштомат “Нова пошта”
Як виглядає поштомат / фото Нова Пошта
Отримати посилку через поштомат можна навіть за відсутності інтернету. Для цього потрібно у місці, де є інтернет-зв’язок, виконати наступний алгоритм дій:
зайти в мобільний застосунок компанії;
вибрати необхідну електронну накладну чи створити нову;
переконатися, що відправлення оплачене або ж оплатити посилку;
залишити додаток відкритим.
Далі потрібно дістатися до поштомата та, маючи увімкнений Bluetooth, виконати наступні дії:
дочекатися з’єднання з поштоматом;
далі відкрити комірку, забрати або покласти посилку та підтвердити це у застосунку.
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua
2 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.
Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.
Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі
Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:
актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
отримати витяг із реєстру територіальної громади;
подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.
Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.
Як потрапити на прийом
Прийом громадян відбудеться 2 квітня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.
Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:
+38 (099) 667 9206;
+38 (098) 850 0561;
+38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).
Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:
Поштомат — це автоматизований термінал для отримання та відправлення посилок без контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Останнім часом саме такий спосіб отримання посилок […]
2 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]
Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні? Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]
Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям […]
Громадяни та громадянки, які постраждали внаслідок бойових дій в Україні, можуть отримати грошову допомогу від ООН. Утім, важливо пам’ятати про те, як працює система виплат. […]