8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Семаковська Тетяна 10:00, 15 Липня 2024
Пошук роботи / фото ілюстративне

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу вже легше, проте все одно цей процес забирає чимало сил, й часті відмови роботодавців можуть підірвати віру в себе.

Редакція Бахмут IN.UA наводить 8 корисних платформ, де можна знайти роботу, а також ділиться порадами, які допоможуть отримати омріяну вакансію.

Платформи для пошуку роботи

Платформи для пошуку роботи — це технологічний спосіб для початку шляху на новому робочому місці. Вони надають користувачам широкий спектр вакансій у різних сферах, а також стають майданчиком для комунікації між роботодавцями та потенційними робітниками.

Robota.ua

Застосунок Robota.ua / фото: платформа

Robota.ua — відомий для більшості сайт для пошуку роботи. Щоб знайти потрібну вакансію використовуйте фільтри, також можна підписатися на сповіщення платформи після реєстрації вашого акаунта, щоб отримувати актуальні вакансії першим.

Work.ua

Work.ua — одна з найбільших платформ для пошуку роботи, тут зручний інтерфейс та підказки як правильно скласти ваше резюме так, щоб отримати роботу. Зверніть увагу, чим якісніше ви проведете аналіз своїх навичок, тим легше вам буде знати вакансію.

Зазначимо, на Work.ua можна підписатися на розсилку вакансій в омріяній компанії, тобто, навіть якщо наразі, роботодавець, який вас цікавить немає пропозицій, підписавшись на нього, ви першим дізнаєтесь про нову посаду.

Happy Monday

Happy Monday / фото Facebook

Happy Monday — досить молода платформа для пошуку роботи, де зібрані дуже цікаві та небанальні вакансії, тут можна знайти все: від роботи в додатку “Дії” до вакансії бухгалтера в провідних компаніях. Happy Monday також надає рекомендації як краще відгукнутись на вакансію, дозволяє фільтрувати посади за рівнем навичок та роками досвіду, що також зручно, як для фахівців, так й для тих, хто тільки починає свою кар’єру.

Крезюме. Вакансії

Крезюме. Вакансії — це вакансії в креативних індустріях в телеграм-каналі. Якщо ви якось пов’язані з творчістю, чи можливо хотіли б спробувати себе у цій сфері Крезюме. Вакансії — це те, що вам потрібно.

Серед частих пропозицій — дизайнери, проджект-менеджери, СММ-спеціалісти, маркетологи, копірайтери та інші.

Lobby X

Банер Lobby X / фото Facebook

Lobby X — платформа на якій зосереджені різноманітні вакансії, навіть у сфері оборонної галузі, тут також часто з’являються волонтерські можливості із подальшим працевлаштуванням, такий варіант підійде тим, хто ще немає досвіду в певній сфері, але хоче навчитися.

Workado

Workado — це телаграм-канал для пошуку віддаленої та гібридної роботи. Тут свої вакансії пропонують провідні ІТ компанії, також за допомогою цього каналу можна знайти роботу в міжнародних роботодавців. З цікавого, на каналі часто роблять підбірки для людей без досвіду, тож обравши сферу, в якій ви хотіли б розвиватися можна шукати роботу на Workado.

ZAICHENKOTEAM.COM

Zaichenkoteam.com — платформа працює вже понад 5 років, є сайт та окремо телеграм-канал, де роблять підбірки актуальних вакансій кожного тижня. На платформі часто заявляються вакансії від міжнародних компаній, є можливість віддаленої чи гібридної роботи, якщо ж робота передбачає відрядження чи офісну зайнятість про це теж попереджають.

Медіаплатформа

Медіаплатформа — це зручний телеграм-канал для пошуку вакансій медійникам. Якщо ви дотичні до письма чи рекламної сфери, варто підписатися на канал. Тут також часто є гранти для молодих журналістів, можливості й вакансії від ЗМІ.

Як отримати роботу

Робоче місце / Фото ілюстративне

Для того, щоб збільшити власні шанси на отримання омріяної роботи варто знати декілька правил:

  • виділіть час на хороше резюме, пропишіть свої важливі навички, навіть якщо у вас немає досвіду в тій сфері, в якій ви хочете працювати, подумайте, чим можете бути корисні. Резюме має бути детальним, не потрібно описувати свої дипломи зі школи, однак волонтерство чи знання мови — обов’язково слід вказати, це збільшить шанси на отримання посади;
  • не приходьте на співбесіду непідготовленим, перед тим, як подавати резюме на певну посаду, впевніться, що ваші цінності та цінності компанії є спільними. Дізнайтесь більше про те, як працює компанія, знайдіть її соцмережі чи сайт, така підготовка дозволить почувати себе більш впевнено на співбесіді. Важливо правило, не спізнюватись на співбесіду, якщо ж так вийшло, що все-таки ви не встигли, попередьте про це роботодавця;
  • проявляйте цікавість — через радянські наративи у більшості людей з пострадянських країн є страх здатися неосвіченими чи нерозумними, ставлячи питання. Втім, важливо питати те, що вас цікавить, про колектив чи банально про розвиток, на який ви можете розраховувати на конкретній посаді;
  • що не варто питати одразу — це зарплата, зазвичай компанія одразу вказує заробітню плату, однак є й ті компанії, які про заробітню плату можуть сказати наприкінці співбесіди орієнтуючись на ваш потенціал чи роки досвіду. Попередньо, ви можете проаналізувати посаду, яку хочете зайняти на ринку та побачити приблизну заробітню плату;
  • не хвилюйтесь, якщо вам відмовили. Так, відмова це боляче й неприємно, але з неї можна винести й корисне. Не соромтеся спитати у роботодавця, чого, на його думку, вас не вистачало й покращте ці навички. Відмова може зовсім не залежати від вас, головне не опускати руки та продовжувати рухатися далі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зробити скриншот на смартфоні чи ноутбуці: стандартні способи для різних пристроїв

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 26 Квітня 2025
Робота за ПК / фото ілюстративне, iStock

Скриншот — один із найпростіших і найзручніших способів швидко передати інформацію іншій людині. У повсякденному житті громадяни та громадянки України часто використовують цю функцію, щоб зафіксувати важливе повідомлення, сторінку з новинами або підтвердження оплати.

Детальніше про те, як просто та легко зробити скриншот на смартфоні чи ноутбуці незалежно від моделі пристрою — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зробити скриншот на смартфоні чи ноутбуці

У повсякденному житті багато українців стикаються з необхідністю швидко поділитися важливою інформацією — від підтвердження платежу до фрагмента листування чи сторінки з новинами. У таких випадках на допомогу приходить проста, але надзвичайно корисна функція — скриншот.

Зробити його дуже легко. Для цього потрібно використовувати комбінації клавіш або спеціальні застосунки.

Як зробити скриншот на Android

Мобільний телефон з Android / фото ілюстративне, iStock

Щоб зробити скриншот на мобільному пристрої з операційною системою Android, необхідно одночасно натиснути кнопки “Живлення” та “Зменшення гучності”. Іноді їх потрібно потримати кілька секунд.

Якщо все вдалося, у верхньому лівому куті з’явиться мініатюра знімка екрана, яка дозволить швидко перейти до “Галереї”. Готові скриншоти також можна знайти в розділах “Галерея” або “Скриншоти”.

Ще один варіант — скористатися меню швидкого доступу, потягнувши екран вниз. У списку функцій знайдіть пункт “Знімок екрана” або “Скриншот”.

Як зробити скриншот на iPhone

iPhone / фото ілюстративне, iStock

iPhone вже давно став невід’ємною частиною життя мільйонів користувачів та користувачок, а функція створення скриншотів — однією з найпопулярніших. Щоб зробити скриншот, потрібно одночасно натиснути кнопку збільшення гучності та бічну кнопку живлення, а потім одразу їх відпустити.

Якщо ж у вас модель з кнопкою Home (Touch ID), натисніть її одночасно з кнопкою живлення.

Готовий знімок з’явиться в нижньому лівому куті екрана. Його також можна знайти в застосунку “Фото”.

Як зробити скриншот на комп’ютері

Робота за комп’ютером / фото ілюстративне, iStock

Скриншоти на комп’ютерах та ноутбуках із Windows робляться за однією схемою. Найпростіший спосіб — натиснути клавішу Print Screen (може позначатися як PrtScr, PrtSc або Prt Scr). На деяких ноутбуках вона працює лише разом із клавішею Fn.

Знімок екрана потрапляє в буфер обміну. Щоб його зберегти, вставте його в будь-який застосунок (наприклад, Paint або месенджер) за допомогою комбінації Ctrl+V. У Paint після вставлення файл можна зберегти на комп’ютер.

Зверніть увагу: якщо після скриншоту ви скопіюєте щось інше, зображення з буфера зникне.

Якщо потрібен знімок лише частини екрана, можна скористатися:

  • Win+Shift+S — з’явиться вікно, у якому можна виділити потрібну ділянку. Вона потрапить у буфер обміну, а далі її слід вставити в застосунок і зберегти.
  • Застосунком “Ножиці” (або Snipping Tool) — він також дозволяє зробити скриншот певної частини екрана.

Як зробити скриншот на macOS

MacBook в роботі / фото ілюстративне, iStock

На комп’ютерах Apple для повного знімка екрана натисніть Shift+Command+3. У кутку екрана з’явиться мініатюра — по ній можна клацнути для редагування.

Якщо потрібно заскринити лише частину екрана, натисніть Shift+Command+4. З’явиться курсор у вигляді хрестика — ним потрібно виділити потрібну ділянку. Утримуючи клавішу пробіл (Space), можна перемістити область перед зйомкою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ВПО отримати безплатні ваучери на навчання у 2025 році: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:45, 24 Квітня 2025
Навчання за ваучером / фото ілюстративне, Freepik

В Україні діє спеціальна державна програма, яка дозволяє внутрішньо переміщеним особам (ВПО) отримати ваучери на навчання за різними професіями. Вона спрямована на те, щоб надати переселенцям можливість здобути знання в нових сферах діяльності для подальшого працевлаштування.

Детальніше про те, як працює програма у 2025 році та як ВПО отримати ваучери на навчання — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Ваучери на навчання для ВПО

Програму надання ваучерів на навчання реалізують установи Державної служби зайнятості. Вони дозволяють вразливим категоріям населення здобути професійні навички та розпочати кар’єру в новій сфері.

Вартість ваучера не може перевищувати 30 280 гривень. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.

Хто може отримати ваучер на навчання

Участь у програмі безплатного навчання можуть взяти особи, які вже мають професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту та не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні. Зокрема, це стосується ВПО та таких категорій населення:

  • громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення пенсійного віку;
  • звільнені з військової служби, до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
  • звільнені зі служби в органах внутрішніх справ, Держслужбі спецзв’язку та захисту інформації, органах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки або Державній кримінально-виконавчій службі у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я — за наявності вислуги не менше 10 років;
  • особи, які були позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та звільнені з полону;
  • особи з інвалідністю;
  • особи, які у період воєнного стану отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій, — за наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.

Як подати заявку

Подати заявку на отримання ваучера на навчання можна за посиланням. При цьому фізичній особі потрібно буде вказати:

  • прізвище, ім’я, по батькові (ПІБ);
  • номер телефону та електронну адресу;
  • вид освіти;
  • категорію, яка дозволяє брати участь у програмі;
  • бажаний регіон навчання;
  • центр зайнятості, де планується отримання ваучера (потрібно вказати область і філію).

Заявку опрацьовуватимуть протягом трьох робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зробити скриншот на смартфоні чи ноутбуці: стандартні способи для різних пристроїв

Скриншот — один із найпростіших і найзручніших способів швидко передати інформацію іншій людині. У повсякденному житті громадяни та громадянки України часто використовують цю функцію, щоб […]

10:00, 26.04.2025 Скопіч Дмитро

Як ВПО отримати безплатні ваучери на навчання у 2025 році: покроковий гід

В Україні діє спеціальна державна програма, яка дозволяє внутрішньо переміщеним особам (ВПО) отримати ваучери на навчання за різними професіями. Вона спрямована на те, щоб надати […]

15:45, 24.04.2025 Скопіч Дмитро

Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії: як отримати документ

Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії — це важливий документ для соціально вразливих категорій населення, які отримують державну підтримку. Така довідка може знадобитися […]

14:30, 24.04.2025 Скопіч Дмитро

Компенсація за оренду житла військовим у 2025 році: розмір і умови

В Україні затверджено порядок грошової компенсації за оренду житла для військових, який дозволяє суттєво спростити процедуру найму. Проте для її отримання необхідно виконати чітку послідовність […]

16:15, 23.04.2025 Скопіч Дмитро

Чи потрібно включати в заяву на допомогу ВПО всіх членів сім’ї: пояснення юристів

Допомога для ВПО — це спеціалізована державна програма, на яку можуть розраховувати переселенці при виїзді у безпечні регіони України. Утім, нерідко вони ставлять питанням: “А […]

15:00, 23.04.2025 Скопіч Дмитро