Що відомо про осередки для бахмутян, які планують відкрити у 6 містах України

Семаковська Тетяна 11:11, 24 Лютого 2023

332282059 893613035024444 8513150586711647798 n fb65fДнями стало відомо, що ще в шести містах України планують відкрити осередки для ВПО з Бахмутської громади. Попередньо вони працюватимуть у Харкові, Кривому Розі, Одесі, Полтаві, Костянтинівці та Жовтих Водах.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Як повідомили в коментарі редакції, у першу чергу осередки підтримки будуть відкриті у тих місцях, де зосереджена велику кількість бахмутян. 

Відтак, крім існуючих на сьогодні Центрів підтримки бахмутян у м. Київ та м. Дніпро додатково планується відкриття осередків підтримки у містах: Харків, Кривий Ріг, Одеса, Полтава, Костянтинівка, Жовті Води. 

Як повідомляють у пресслужбі міськради, деякі з них уже почали працювати і жителі окремих категорій уже отримали першу допомогу. Серед основних напряків роботи — це забезпечення жителів продуктами харчування та засобами гігієни. 

“Уже на сьогодні розпочато роботу з визначення кількості мешканців Бахмутської міської територіальної громади, які в даний час проживають на територіях цих міст, і в окремих випадках областей. Створено Telegram-спільноти, куди мешканці вже доєднуються і де зможуть дізнаватися усю необхідну інформацію. Запрошуємо жителів заповнити форми для реєстрації. Всі вони уже відкриті. База даних формується”, — повідомила начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради Наталя Кисиличина.

Вона додала, що організацію роботи осередків підтримки буде визначено у кожному конкретному випадку окремо.  

“Будуть це Центри з певними адресами чи можливо для видачі допомоги зможемо використовувати якісь певні приміщення наразі сказати складно. Зараз проводимо зустрічі і говоримо з очільниками цих міст”, — зазначають у пресслужбі. 

Організовувати роботу осередків будуть працівники міськради, але є й небайдужі жителі громади, які також пропонують свою допомогу. Стосовно графіків роботи, буде це певне приміщення для видачі гумпакунків чи допомогу буде організовано адресно, все залежить від кількості бахмутян, зазначають у  пресслужбі.

Де заповнити форму

Заповнити форму можна за посиланнями:  

Фото: Бахмутська міська рада, Фейсбук

Читайте також: “Робочий день почався о 5 ранку”: як працювала Бахмутська міська рада 24 лютого

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни. […]

1000 гривень у руках

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]