Скільки бахмутян постраждало від російських обстрілів?

Семаковська Тетяна 14:44, 8 Лютого 2023

Screenshot 252 0d2fcБахмут щодня обстрілюють росіяни, гинуть цивільні, які просто виходять на вулицю, щоб придбати хліб, подзвонити рідним чи набрати питну воду. Загальної інформації про кількість постраждалих не публікує ні Бахмутська міська рада чи військова адміністрація, ні Донецька обласна військова адміністрація. Тому ми зробили декілька запитів, щоб також дізнатись чи ведеться реєстр загиблих, чи є він у відкритому доступі, щоб його могли використати родичі у пошуках близьких.

Виявилось, що інформацією про кількість постраждалих та вбитих володіє відділ лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Загалом від російських обстрілів станом на 24 січня постраждали 599 Бахмутської громади. І це саме офіційно зареєстровані випадки. 

Що відомо станом на січень 2023 рік?

Від початку повномасштабного вторгнення, в період з 24 лютого 2022 року  по 24 січня 2023 року в Бахмуті 464 людини отримали стаціонарну чи амбулаторну допомогу. Мова йде про людей, які отримали мінно-вибухові та інші види травм, спричинені іншими видами вибухів та уламків.

Нагадаємо, що у разі настання смерті мешканця Бахмутської міської територіальної громади, або ж особи, смерть якої наступила під час перебування у місті Бахмут, лікар КНП «ЦПМД м. Бахмута» видає родичам померлого лікарське свідоцтво про смерть. Тут ми писали, як його отримати.

В період з 24 лютого 2022 року по 24 січня 2023 було виписано 133 лікарських свідоцтва про смерть, де причиною смерті стало травматичне ушкодження внаслідок бойових дій.

Примітка: Редакція робила запити про реєстр загиблих та поранених в Бахмуті на адресу місцевої адміністрації, там нам повідомили, що не ведуть реєстру загиблих і не мають на це відповідних функцій. А сама інформація з реєстрами не можу бути викладена у відкитий доступ, бо це є особисті дані. Своєю чергою, в обласній адміністрації нам також повідомили, що реєстру не ведуть, а дані про загиблих збирає департамент охорони здоров’я. Наша редакція вважає, що кожна жертва в рф має бути задокументована і в жодному разі не забута. 

Фото: Фейсбук

Читайте також: Яка ситуація з ковідом на Донеччині та у прифронтовому Бахмуті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 17 Травня 2024
Відключення світла / фото ілюстративне

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Щоб залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету в екстрених ситуаціях, команда Дії надає кілька корисних порад.

Причина відключень світла

Росія продовжує обстріли української енергетичної інфраструктури, що призводить до серйозного дефіциту потужностей в енергосистемі. Щоб запобігти її повному колапсу, енергетики змушені вдаватися до стабілізаційних відключень електроенергії.

Відключення електрики можуть торкнутися і роботи інтернет-провайдерів, а також базових станцій мобільних операторів. Це може позбавити доступу до мережі Інтернет та унеможливити здійснення дзвінків та надсилання SMS на певний період.

Мапа Пунктів незламності 

Представники Мінцифри радять почати із завантаження в додатку Дія спеціальної мапи з Пунктами незламності. Вона допоможе швидко знайти найближчий пункт, де можна зарядити телефон, приєднатися до інтернету або зателефонувати рідним під час блекауту.

Провайдери з технологією xPON 

Перевірте, чи ваш інтернет-провайдер використовує технологію xPON, що дозволяє зберігати доступ до мережі до 72 годин при відсутності електрики. Для цього скористайтеся інтерактивною картою від Мінцифри та LUN. Якщо провайдер має xPON, придбайте повербанк і підключіть його до роутера.

Національний роумінг 

Для доступу до мобільного інтернету в разі відключення електрики можна скористатися національним роумінгом між операторами. Вимкніть автовибір мережі, знайдіть доступні мережі Vodafone UA, Київстар чи Lifecell і під’єднатися до однієї з них. Перевірте можливість здійснювати дзвінки та відправляти SMS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Семаковська Тетяна 13:00, 17 Травня 2024
Ощадбанк / Фейсбук

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно.

Що роботи у такому випадку пояснили у Мінсоцполітики.

Інструкція для ВПО. Виплати

Переселенці, які мають статус ВПО та відповідають вимогам нарахування коштів, щомісяця отримують гроші від держави. Станом, на 1 травня 2024 року грошова допомога від держави для ВПО складає: для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень, а для інших осіб — 2000 гривень.

Якщо виплати затримуються ви можете звернутися за контактними номерами:

  • номер гарячої лінії Мінреінтеграції – 15-48;
  • номер Офісу уповноваженого з питань ВПО – +38 (066) 813-62-39;
  • зверніться у ЦНАП за місцем проживання.

Після особистого звернення ваші дані перевірять і надішлють кошти.

У Мінсоцполітики зауважують, що найімовірнішою причиною для затримки виплат стають технічні проблеми.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]

Безплатна психологічна допомога постраждалим від сексуального насильства російських військових: як отримати

В Україні запустили проєкт GIDNA, який надає анонімну психологічну підтримку жінкам, що зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів під час війни.

Що почитати у травні: ТОП-8 новинок для дітей

Травень — особливий місяць, якщо йдеться про читання! Бо починається той період, коли можна читати десь назовні — в парку, на дачі, на лавочці біля […]

10:30, 17.05.2024 Скопіч Дмитро
Прийом у психолога

Нове життя після війни: проєкт “Місце надії України” допоможе жінкам ВПО

Жінки та дівчата, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати комплексну допомогу в рамках проєкту “Місце надії України”. Проєкт передбачає психологічну підтримку, працевлаштування, відкриття […]