Main menu

Як отримати довідку про смерть та допомогу на поховання в Бахмуті

Screenshot 169 1ace6Зараз Бахмут потерпає від постійних обстрілів, своєю чергою це призводить до загибелі цивільних. Місцеві мешканці вимушені ховати своїх рідних, близьких та просто знайомих людей, які постраждали від агресії окупантів. Ми вирішили дізнатись, як люди отримують допомогу на поховання під час війни, та чи багато осіб звертається до Управління соціального захисту населення.

В Управлінні соціального захисту населення нашій редакції розповіли про те, хто та скільки може отримати коштів на поховання померлого в Бахмуті під час війни. 

Інна Сподіна, Начальник Управління соціального захисту населення Бахмутської міської ради розповіла, що для отримання допомоги, в розмірі двомісячної суми державної соціальної допомоги яку отримував покійний, необхідно звернутись до Управління соціального захисту населення Бахмутської міської ради, з заявою та надати свідоцтво про смерть.

«Також, управління здійснює надання допомоги на поховання деяким категоріям осіб відповідно до статті 13 Закону України. Рішенням Бахмутської міської ради визначено розмір такої допомоги у сумі 3250 гривень», – додає Інна Сподіна.

Для отримання цієї допомоги необхідно звернутись до Управління з переліком документів, а саме: 

  • заява про надання допомоги на поховання;
  • копія свідоцтва про смерть;
  • витяг з державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання;
  • копія трудової книжки померлого;
  • довідка з місця проживання покійного;
  • довідка міського центру зайнятості;
  • копія паспорта заявника;
  • копія ІНН;
  • реквізити рахунку заявника «Ощадбанк».

Де можна отримати довідку про смерть, розповідає Світлана Шабаліна, головна лікарка КНП «Центр первинної медичної допомоги м.Бахмута». Ми вирішили зв'язатися з пані Світланою, щоб дізнатись, як та де можна отримати довідку про смерть людини в місті:

«Довідку в будні дні можна отримати в 3-х амбулаторіях за адресами: Сибірцева 15, Чайковського 27 та Оборони 42. У вихідні тільки на Чайковського 27. Електронного варіанту цієї довідки немає, видається при наявності документа померлого та отримувача. З урахуванням відсутності електроенергії та інтернету, навіть якби і був електронний варіант, зробити це, на жаль, неможливо».

З вересня місяця звернень на допомогу не було взагалі. А за весь 2022 рік було виплачено допомогу на суму 78 000 гривень на поховання 24 осіб окремих категорій, та 35 931 гривню за сім осіб отримувачів соціальних виплат.

Після отримання довідки про смерть, та при необхідності, грошової допомоги, бахмутяни мають звернутись до ритуальної служби. В місті зараз працює єдина ритуальна служба - в Бахмутському комбінаті комунальних підприємств, саме так можуть надати необхідні послуги. 

Ми дізнались, що найчастіше замовляють бригаду з чотирьох копачів, які закопують труну та несуть її, одного копача, який цю яму викопує, катафалку з водієм, оббиту труну, хрест, таблички та один-два вінки. Таке замовлення коштує приблизно шість-сім тисяч гривень.

Працювати бригаді доводиться під обстрілами, тому графік вони намагаються підлаштовувати під «тишу» у місті. Через атаки ворога, постраждало кожне кладовище в місті. Поховання проходять лише на новому кладовищі по дорозі на Часів Яр між каналом і Бахмутом.

Зауважимо, що поминки наразі не влаштовують з міркувань безпеки, найчастіше родичі бояться, навіть, бути присутніми на цвинтарі під час поховання. Тоді відправляти померлого в останній шлях доводиться компанії працівників ритуальної служби.

Фото: ілюстративне, Pixabay.

Читайте також: Від початку вторгнення у Бахмуті зафіксували понад дві тисячі пожеж

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!