Історичні перемоги українців: як київські князі об’єднались проти нерозумного брата?

Семаковська Тетяна 15:50, 9 Березня 2023

306627508 489271953207903 8397922225192935369 n 1 e493bСпецпроєкт Бахмут IN.UA «Перемагали раніше – переможемо зараз!». Просто і цікаво розповідаємо про перемоги українців крізь історичний час. Перемагали раніше – переможемо зараз! Перемоги українців крізь історичний час.

Одного разу київський князь Святополк Ізяславович, який був онуком Ярослава Мудрого порушив заповіт діда і почав братовбивчу ворожнечу. Йому було це потрібно для утвердження на київському престолі і запобігання розвитку Галицького князівства, яке потім і стало правонаступницею Київської русі через золотоординську навалу.

Святополк наказав викрасти і осліпити галицького князя Василька. Володар, брат Василька, визволив родича і почав збирати армію для битви. Бій відбувся у 1099 році біля Золочева Львівської області в урочищі Рожне Поле.

Літописи не зберегли кількісних показників особового складу армій, але згадується люта битва:

“І рушили вони одні супроти одних до бою, і заступилися полки, і багато людей благочестивих бачили хреста над Васильковими воями, що піднісся вельми. І коли сталася велика битва і багато падало з обох військ, побачив Святополк, що битва люта, і побіг…”.

Перемога в протистоянні на Рожному полі дала можливість Володарю та Василькові утвердити свою владу в Галичині та кінцево поклала край зазіханням київських князів на галицькі землі. В 1141 році син Володаря Володимирко об’єднав усі галицькі землі в єдину державу зі столицею в Галичі.

Автор тексту історик, краєзнавець Микита Безмен.

Авторка ілюстрації художниця Маша Вишедська.

Читайте також: Швейна фабрика: як в Бахмуті з’явився район 8 березня

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

День Європи у Бахмуті 2016 року: як місто зустріло свято

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 22 Червня 2025
Cвяткові заходи до Дня Європи у Бахмуті 2016 року / фото Бахмут IN.UA

20 травня 2016 року в Бахмуті вперше відзначили День Європи — традиційне свято, що є символом єдності, миру та спільних цінностей із країнами ЄС. Цього дня в місті проводилися різноманітні заходи, які мали на меті показати містянам перспективи України в ЄС.

Детальніше про те, як проходив День Європи у 2016 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

День Європи у Бахмуті 2016 року

У 2016 році Бахмут відзначив День Європи — свято, присвячене європейським цінностям та інтеграції України в простір ЄС.

20 травня, у день святкування, в місті організували безліч заходів для мешканців та гостей. Так, у Бахмуті роздавали кульки та сувеніри із символікою Європейського Союзу, а з ініціативи “Вільного простору “Майстерня” та за активної участі відділу освіти школярі прикрашали площу прапорами країн Європи. Одночасно творчі колективи Міського центру культури та дозвілля провели святковий концерт.

В центрі Бахмута була розвішана символіка країн-членів ЄС / фото Бахмут IN.UA
Прикращання символіки ЄС в центрі Бахмута / фото Бахмут IN.UA
Фотосесія до Дня Європи / фото Бахмут IN.UA
Творчі колективи / фото Бахмут IN.UA

Окрім розважальних активностей, було проведено низку інформаційних заходів, під час яких представники ЄС, міської ради, експерти та громадськість обговорювали інтеграцію України до Європейського Союзу, а також можливості, які відкриваються для Бахмута.

Виступ представника ЄС щодо перспектив Бахмута / фото Бахмут IN.UA

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Садовий ярмарок в Бахмуті у 2020 році: архівні фотоспогади

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 21 Червня 2025
Cадовий ярмарок та продаж культур / фото 06274.com.ua

3 жовтня 2020 року в Бахмуті відбувся традиційний ярмарок, де містяни могли придбати саджанці плодових, ягідних, декоративних культур, а також різноманітну сільськогосподарську продукцію для подальшого використання вдома.

Редакція Бахмут IN.UA пропонує згадати, яким був традиційний осінній садовий ярмарок у 2020 році.

Ярмарок “День садівника”: фотоспогади

Осінній ярмарок “День садівника” — це традиційна подія, яка проводилася в Бахмуті. У 2020 році він тривав два дні — з 3 по 4 жовтня. На ярмарок з’їжджалися не лише садівники й городники з міста, а й жителі прилеглих районів. Вони продавали містянам власну продукцію — зокрема, саджанці для подальшого вирощування на власній території, а також свіжі овочі та фрукти.

Крім того, під час заходу можна було отримати консультації від фахівців Бахмутської дослідної станції розсадництва Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України щодо питань садівництва.

У фотодобірці — світлини, що зберігають атмосферу спокійного 2020 року в Бахмуті. Їх опублікувало видання 06274.com.ua.

Продаж квітів та саджанців / фото 06274.com.ua
Кількість відвідувачів / фото 06274.com.ua
На ярмарку можна було придбати й мед / фото 06274.com.ua
Саджанці та інші рослини на продаж / фото 06274.com.ua

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

День Європи у Бахмуті 2016 року: як місто зустріло свято

20 травня 2016 року в Бахмуті вперше відзначили День Європи — традиційне свято, що є символом єдності, миру та спільних цінностей із країнами ЄС. Цього […]

11:00, 22.06.2025 Скопіч Дмитро

Садовий ярмарок в Бахмуті у 2020 році: архівні фотоспогади

3 жовтня 2020 року в Бахмуті відбувся традиційний ярмарок, де містяни могли придбати саджанці плодових, ягідних, декоративних культур, а також різноманітну сільськогосподарську продукцію для подальшого […]

11:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро
IMG 0633 e57e1

Соляна шахта “Артемсіль” відкрила новий маршрут: згадуємо березень 2021

У березні 2021 року Соледарі у першій соляній шахті презентували новий туристичний маршрут “Таємниці підземного соляного світу”. На маршруті довжиною близько пів кілометра, відвідувачі побачили: […]

“Не маса, а актив”: як донецькі ультраси прокладали шлях до українізації регіону

Ви точно хоча б раз бачили їх — тих, хто стоїть на передовій фанатської підтримки. Гучні, впізнавані, в шарфах, із банерами — ультраси. У Донецьку […]

Фоторепортаж

Роздолівка на Донеччині: публікуємо наш архівний фоторепортаж

Роздолівка — невелике село на Донеччині, яке має особливу історію. Саме тут до війни мешкали нащадки переселенців, які раніше проживали на заході України, та були […]

12:00, 07.06.2025 Скопіч Дмитро