«Маємо боротися»: легкоатлетка з Бахмута Аліна Логвиненко розповіла про заборону українським спортсменам виступати з російськими

Семаковська Тетяна 18:02, 1 Травня 2023

Screenshot 669 2782bАліна Логвиненко — українська легкоатлетка, яка народилася в Бахмуті. Професійна спортсменка спеціалізується по бігу на коротких дистанціях, вона багаторазова чемпіонка, яка представляє Донеччину на міжнародному рівні. Нещодавно, Міністерство молоді та спорту України заборонило національним збірним України брати участь у міжнародних змаганнях, де виступатимуть спортсмени з російської федерації та Республіки білорусь.

Редакція «Бахмут. IN.UA» вирішила дізнатися, що думає про це рішення спортсменка, чи згодна вона з ним, та як тренується зараз?

Заборона виступати на одній сцені з росіянами

Аліна Логвиненко розповідає, що в її колі оточення є люди, які не згодні із позицією Міністерство молоді та спорту й вважають рішення про заборону виступати із російськими спортсменами — несправедливим по відношення до українського спорту.

Screenshot 668 98321

Аліна Логвиненко. Фото: Фейсбук

«У нас  спортивна арена, на якій ми можемо показувати, що Україна Незламна. Таке гасло має лунати і його повинні демонструвати зі всіх сторін вчинками, таким чином висловлюючи цю підтримку нашим хлопцям», — впевнена Аліна Логвиненко.

Українка наголошує, якщо спортсмен вже опинився на одній сцені з росіянином — то не потрібно відступати, натомість є потреба боротися за правилами спорту й показати себе, як сильного суперника.

«Зараз спортсмени хочуть донести до усього світу, що вони перемагають. Якщо раніше відігравали роль особисті амбіції людини, то зараз як ніколи раніше, хочеться показати, що Україна — гідна всього», — каже Аліна Логвиненко.

Російські спортсмени не винні у війні?

199745039 6306525439361466 803526340197701732 n f0819

Спортсменка з колегами. Фото: Фейсбук

Тезу про те, що російські спортсмени не винні у війні проти України часто можна почути серед певної частини населення. Однак, легкоатлетка з цим не погоджується, вона додає, що можливо є такі люди, але це не означає, що росії потрібно давати шанс виступати на Міжнародній арені.

«Дозволяти їм виступати – це маніпуляція, адже спорт зараз — це інструмент впливу», — каже спортсменка.

На її думку, потрібно боротися, щоб росіян та білорусів не допускали на змагання. Стосовно символіки, каже Аліна Логвиненко, зараз росіянам далеко не дозволяють витупати під російським прапором, вони використовують нейтральну символіку й також не звучить гімн їхньої країни.

Читайте також: Бахмутянка здобула нагороду на Кубку Європи з легкої атлетики

«На мою думку, коли йдеться про війну — не може бути так, що хтось поза політикою. Я, наприклад, не політик, як й моя родина, але всі вони втратили житло, роботу від війни. Зараз немає чогось поза політикою…», — розмірковує легкоатлетка.

Як відносяться спортсмени до росіян

197492647 6233299420017402 8700369234725630580 n fc8cc

Легкоатлетка з Бахмута. Фото: Фейсбук

Аліна Логвиненко зауважує, що під час повномасштабної війни їй не довелося виступати на одній сцені з росіянами, бо вони були відсторонені. Стосовно спортсменів інших країн — є багато нейтралітету до громадян рф, вважає спортсменка, але попри те Україну дуже підтримують.

«Ця війна, яка зараз коїться — це ж не перша війна в історії планети. Для спортсменів з Європи — ця війна дуже далеко й вони не можуть розуміти всього того, що коїться, тому вони більш нейтральні», — каже спортсменка.

Які наслідки можуть очікувати український спорт після заборони виступати на одній сцені із росіянами?

179079653 6030566896957323 1799791778610135916 n 5190e

Героїня з луком. Фото: Фейсбук

Спортсменка розмірковує, що за умови заборони виступати на змаганнях, де будуть росіяни — професійний спорт та місце українських спортсменів у світі може дещо погіршитися. Адже поки росіяни мають можливість представляти свою країну на світовій арені, здобувати перемоги, покращуватися, українці залишилися без такої можливості.

«По-перше, не буде так багато спортсменів-професіоналів, а щоб готувати майбутніх зірок — для цього теж потрібні умови. Багато нашої інфраструктури зараз зруйновано, мова йде за спортивні бази. Дуже велика підтримка в України від Міжнародних федерацій, нам надавали базу для тренувань, житло й умови.В теперішніх умовах — професійний спортсмен, це вогник на який буде рівнятися молоде покоління», — розповідає співрозмовниця.

Як проходить тренування спортсменки?

116042789 4696041687076524 1630014452230705764 n 691d1

Аліна Логвиненко представляє Україну. Фото: Фейсбук

Попри війну, спортсменка не втрачає оптимізму каже, що спорт допоміг загартувати характер, але емоційно все одно буває важко. Зараз Аліна Логвиненко продовжує тренуватися, готується до нових змагань, зокрема до командного Чемпіонату України, а далі легкоатлетка буде відштовхуватися від поточних результатів:

«Спортсменам я бажаю не втрачати надії й робити все можливе, щоб бути у формі. Всім громадянам України — це вірити в найкраще, й робити все, те що залежить від тебе».

Фото: Фейсбук

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Прапор України на пошкодженій будівлі в Сіверську

Щоденні обстріли: як живуть мешканці прифронтового Сіверська

Сіверськ Бахмутського району Донецької області знаходиться приблизно за дев’ять кілометрів від лінії фронту. Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну місто щоденно обстрілюють війська рф. […]

14:22, 22.09.2023 Микола Ситник
Ситуація у Часів Ярі з гризунами

У будинках Часів Яру оселились гризуни: як проблема пов’язана з війною

Цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини […]

15:30, 21.09.2023 Микола Ситник
Кліщіївський водозабір

Якими були Кліщіївка та Андріївка до війни

Кліщіївка та Андріївка — невеликі села Іванівського старостинського округу Бахмутської територіальної громади. Росіяни захопили Кліщіївку у січні 2023 року, Андріївку — взимку 2022 року. Напередодні […]

17:42, 19.09.2023 Микола Ситник
Вокзал в Бахмуті

«Він бачив більше сліз, ніж РАЦС»: історія Бахмутського вокзалу від працівників станції

Станція Бахмутського залізничного вокзалу була відкрита 1913 року — з того часу вокзал став місцем прибуття та відправлення пасажирів, а безліч людських доль вирішувалася прямо […]

ДСНС Анна

Надія на порятунок: як диспетчерка з Бахмута допомагає рятувати мешканців Донеччини

Коли ми думаємо про роботу рятувальників, то уявляємо собі як гасять пожежі, витягують непритомних людей з завалів, і це справді є. Та часто ми забуваємо, […]