«Храм — це не стіни, а люди»: отець Олексій про життя людей у Свято-Георгіївському храмі

Семаковська Тетяна 17:19, 21 Грудня 2022

Screenshot 233 0d622У Свято-Георгіївському храмі Бахмута вже давно живуть люди, які втратили свої домівки. Нещодавно, з’явилась інформація, що людей просять покинути храм, чи дійсно це так, розповідає отець Олексій.

Чи виганяють людей з храму? 

У соціальних мережах з’явилась інформація, що зі Свято-Георгіївського храму, що в мікрорайоні Ступки, виганяють людей, які там проживають. Ми зв’язались зі священником Олексієм, щоб розпитати про цю ситуацію. 

Отець Олексій запевнив, що ця інформація не відповідає дійсності. Люди продовжують мешкати в храмі. Їх навіть побільшало. Нагадаємо, що ми вже розповідали про людей, які втратили свої домівки й мешкають у храмі. 

«Це неправда, нікого ми не виганяємо. Люди з’являються навіть нові. Багато кому нема де жити після прильотів, і вони приходять до нас як в тимчасовий прихисток. Вони не залишаються у нас на постійну основу, а перечікують до евакуації. Страшно навіть чути, що ми не даємо людям житло, а ще й женемо їх. Зараз всім й так важко, а люди ще й такі речі пишуть», — каже отець Олексій. 

Також, священник запевнив, що багато хто вже знає, що в храмі можна зупинитись, тому навіть ті, хто виїхали з міста, зупиняються переночувати тут:

«Ми приймаємо людей навіть на тимчасове перебування. Мешканці, які вже евакуювались, приїжджають в Бахмут на один день у справах залишаються у нас переночувати».

Допомога 

Зараз період холодів, тому є проблеми з опаленням та теплом. Чи допомагають храму місцева влада та волонтери, розповів отець Олексій: 

«Нещодавно до нас приїжджали  журналісти з Латвії, робили сюжет і пообіцяли нам генератор. У нас свій є, але він вже старенький, ну поки чекаємо». 

Місцева влада ж привезла буржуйки, пообіцяли передати ще й вугілля. Пан Олексій запевняє, що з владою спілкування відбувається постійно, вони підтримують і допомагають:

«Марченко, заступник міського голови, часто навідує нас й надає допомогу. Пообіцяли дати вугілля, вже дали буржуйки. Волонтери також допомагають часто. Навіть військові приносять їжу, нещодавно передали пиріжки та вареники, часто консерви. Людей допомагають дуже багато, є гарні й добрі люди. А ми у відповідь допомагаємо чим можемо». 

Отець Олексій підкреслив, що для всіх гарним не будеш, а якщо звертати увагу тільки на негатив, не буде мотивації робити добро:

«В першу чергу храм – це не стіни, це люди, все заради людей і для них. Україну необхідно любити своїми справами, а не словами…Й все буде, буде Україна». 

Якщо ви хочете допомогти храму, та людям які там мешкають фінансово, залишаємо реквізити отця Олексія:

МоноБанк: 5375235102189352 

Фото: Фейсбук

Читайте також: Бахмут у Миргороді: у проєкті консервний завод, унікальні теплиці та альтернативні джерела енергії

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як лікують епілепсію закордоном

Проблеми українських біженців з епілепсією в Румунії

На епілепсію страждають приблизно 65 мільйонів людей у всьому світі. За оцінками лікарів, на кожні 100 здорових людей припадає принаймні одна людина з епілепсією. Ми […]

День Студента думки молоді

Про що думають українські студенти: редакція поспілкувалася з молоддю

Щорічно 17 листопада відзначають День студента. Зараз саме українська молодь стає рушійною силою для змін в країні. Тож редакція вирішила дізнатися у студентів про те, […]

Марія Макарович

З Бахмута до Азії: бахмутянка розповіла, чому в Тайвані беруть приклад з українців

Тайвань — це країна у Східній Азії за багато тисяч кілометрів від України. Попри таку відстань, там добре знають про Україну та слідкують за подіями, […]

Олександра артилеристка

“Мій робочий інструмент — міномет 120”: артилеристка, яка обороняє Донеччину розповіла про свою роботу

3 листопада в Україні відзначають свято ракетних військ та артилерії. Саме вогнева підтримка наземних військ є визначальною на полі бою. Хто такі артилеристи, та з […]

Бахмутяни закордоном

Прихисток та безпека дітей: за що бахмутяни вдячні країнам ЄС

1 листопада відзначають день народження Європейського Союзу. Через повномасштабне вторгнення мільйони українців були змушені евакуюватися до країн Європи. Бахмутяни також знайшли тимчасовий дім закордоном. У […]