Стало відомо, які території поблизу Бахмута втрачають росіяни

Семаковська Тетяна 09:29, 17 Липня 2023

361609998 623976576582091 1726937954328233769 n edbb3Українські сили продовжували контрнаступальні операції під Бахмутом і, за повідомленнями, просунулися вперед 16 липня. Деякі російські джерела, в тому числі одне джерело, пов’язане з групою Вагнера, стверджували, що ЗСУ звільнили Залізнянське — це 10 км на північний захід від Бахмута.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни

Російські пропагандисти кажуть про звільнення ЗСУ кількох сіл поблизу Бахмута

Крім того, джерело пов’язане з ПВК запевняло, що ЗСУ взяли під контроль укріплений район на захід від Андріївки і частини висот біля Кліщіївки.

Водночас аналітики Інституту вивчення війни запевняють, що вони не бачать візуального підтвердження цих заяв. Інші російські джерела стверджували, що російські війська утримують свої позиції в цьому районі, а один відомий російський військовий блогер стверджував, що російські війська навіть відвоювали деякі райони поблизу Кліщіївки, захищаючись від українських атак. 

Російські джерела також стверджували, що українські сили активізували контрнаступальні операції поблизу:

Карта бойових дій. Фото: Інститут вивчення війни

  • Дубово-Василівки;
  • Оріхово-Василівки;
  • Берхівки;
  • Курдюмівки;
  • Кліщіївки;
  • та Андріївки. 

Маляр підтверджує, що ЗСУ захищають вже нові позиції поблизу Бахмута

c55330e82e6d69ae1aa8904f8c2e0c9a 98956

російський генерал-майор Володимира Селіверстов. Фото: росЗМІ

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що українські війська продовжують наступати в районі Бахмута і захищають нові позиції на флангах Бахмута від російських наземних атак. Російські пропагандисти вважають, що українські війська можуть ще більше активізувати контрнаступальні операції, скориставшись відставкою командира 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії (ВДВ) генерал-майора Володимира Селіверстова.

Російські та українські джерела підтвердили, що деякі чеченські сили були розгорнуті в районі Бахмута станом на 16 липня. Глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров заявив, що чеченський спецназ “Ахмат” діє разом з 346-ю бригадою спеціального призначення і 2-м армійським корпусом “ЛНР” під Кліщіївкою. 

Речник Східного угруповання військ Збройних Сил України зі стратегічних комунікацій полковник Сергій Череватий підтвердив, що українські силовики дійсно виявили невелику групу чеченських сил під Кліщіївкою. Кадиров вперше заявив, що чеченські війська були розгорнуті в районі Кліщіївки 9 липня через те, що, за словами Кадирова, російський Генеральний штаб повірив у чеченські сили. Однак Кадиров, швидше за все, розгорнув чеченські війська навколо Бахмута з пропагандистською метою, кажуть в Інституті вивчення війни.

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!