«ЗСУ почали просування до звільнення Бахмута», — військовий про обстановку в місті

Семаковська Тетяна 11:27, 5 Червня 2023

photo 2023 06 03 20 54 30 1e559Максим Жорін — екскомандир полку Азов та тимчасово виконуючий обов’язки командира 3-ї штурмової бригади розповів, що в Бахмуті найманці ПВК майже вийшли з міста.

Про це військовий повідомив в ефірі FREEДOM. LIVE

Чи є в Бахмуті вагнерівці?

«Більшість вагнерівців на цей час вже покинули місто та його околиці. Більше того, намагалися вони це зробити з величезною швидкістю, було дуже помітно шалене бажання якомога швидше звідси куди завгодно дітися…На даний момент практично всі вийшли (ред. вагнерівці)», — каже Максим Жорін та додає, що найманці ПВК понесли шалені втрати на Бахмутському напрямку.

Жорін підкреслив, що вагнерівці вже не могли виконувати бойові задачі, оскільки втратили свою ефективність.

За його словами, зараз на всіх рубежах напроти ЗСУ дислокується російська регулярна армія, крім того, є відносно нові бригади — це десантники, яких раніше зустрічали під Києвом та на Херсонському напрямку, зазначає екскомандир полку Азов.

Він додає, що на Бахмут перекидають російські підрозділи, які мають мету зайняти позиції вагнерівців, але окупанти ці позиції втрачають. Натомість, ЗСУ користується слабкістю ворога та просувається вперед.

«Сьогодні ми відновили наступальні дії та на даний момент змогли просунутися», — каже військовий.

Заяви про взяття Бахмута

Максим Жорін прокоментував й неодноразові заяви про взяття Бахмута, він нагадав, що подібні повідомлення від пропагандистів вже лунали ще з 2022 року:

«Як й раніше в місті є позиції української армії, які безпосередньо в місті й їх утримують. Основна задача — їх утримати. Що стосується фалангів — то там задача на просування та охват міста, чим й займаються підрозділи української армії»

Чи можуть росіяни просуватися далі Бахмута?

«Нам вдалося повністю перехопити інціативу на флангах, й вони не те, що не можуть просуватися вперед, зараз вони дуже сильно озадачені питаннями оборони, яку вони слабо утримують. На сьогоднішній день ми відновили наступальні дії, ми брали невелику тактичну паузу для того, щоб перегрупуватися й знайти нові слабкі місця у ворога. Ми вже почали просування вперед до звільнення Бахмута», — наголосив військовий.

Нагадаємо, що раніше ми писали, чи загрожує Костянтинівці та Слов’янську наступ росіян після їх успіхів у Бахмуті.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!