Чи загрожує Констянтинівці та Слов’янську наступ росіян після їх успіхів у Бахмуті?

Семаковська Тетяна 11:49, 22 Травня 2023

photo 2023 05 19 15 38 06 84cfdНаступальні операції “Вагнера”, ймовірно, досягнуть кульмінації після місяців виснажливих міських боїв, і малоймовірно, що “Вагнер” продовжуватиме бойові дії за межами Бахмута у нинішньому виснаженому стані. 

Про це повідомляє Інститут вивчення війни

За оцінками ISW, сили Вагнера наближалися до кульмінації, коли вони вирішили вести бої через Бахмут. Однак, вагнерівці отримали можливість продовжувати штурми, бо російські регулярні війська взяли на себе відповідальність за фланги Бахмута, що дозволило Вагнеру зосередитися на міських боях.

Сили Вагнера почали демонструвати ознаки того, що вони не зможуть продовжувати наступальні операції за межами Бахмута  з кінця грудня 2022 року. 

Колишній російський офіцер Ігор Гіркін заявив, що всі російські сили зараз виснажені після того, як вони взяли на себе зобов’язання виграти непотрібну битву за Бахмут.

Де зараз російські війська у місті та куди хочуть перекинути вагнерівців?

Наразі окупанти дислокуються на північному та південному флангах Бахмута, також навряд чи найближчим часом вони просуватимуться на захід у бік Костянтинівки чи на північ у бік Слов’янська на тлі українських контратак у Бахмутському районі. 

Російські регулярні війська будуть ще менш схильні до штурмів, якщо пригожин виведе найманців з Бахмута, як він це обіцяв 25 травня.

Наразі незрозуміло, чи дійсно пригожин виведе свої сили з Бахмута, але деякі мілблогери припускають, що наприкінці місяця пригожин перекине “Вагнера” на інший “критичний” фронт. Нагадаємо, що російські війська зіткнулися з подібною кульмінацією після атак піхоти з високим рівнем виснаження в Сєвєродонецьку та Лисичанську в червні-липні 2022 року.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!