Окупанти не можуть ефективно відбивати контратаки ЗСУ в Бахмуті — ISW

Семаковська Тетяна 14:03, 11 Травня 2023

Танкісти 639e5

Поширені проблеми з боєздатністю російських військових, які посилюються через постійні атаки в районі Бахмута, ймовірно, значно обмежують надійну оборону від локальних українських контратак.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Західні експерти не знайшли візуальних підтверджень того, що ЗСУ знищили 6-ту та 8-у роти 72-ї мотострілецької бригади 3-го армійського корпусу ЗС рф. Однак, 72-га бригада сама по собі є символом багатьох проблем, які виникають у росії.

Як зазначили аналітики ISW, 72-га бригада рф почала формуватися у складі 3-го армійського корпусу в серпні 2022 року. Переважно вона складалася з добровольчих батальйонів. У вересні минулого року 3-й армійський корпус діяв у Харківській області. Контрнаступ ЗСУ в цьому районі значною мірою знищив складові корпусу, серед якого була і 72-га бригада рф.

За словами експертів, українські ЗМІ тоді припустили, що вцілілі частини 72-ї окремої мотострілецької бригади могли перекинути до Миколаївської області. Там вони також зазнали втрат під час контрнаступу ЗСУ на півдні.

«Очевидна прихильність російського військового командування елементам формування, яке зазнало двох поспіль поразок на Бахмутському напрямку разом із уже виснаженими елементами «вагнера», ймовірно, пропонує українським силам можливості для використання обмежених контратак», — оцінюють в ISW.

Bakhmut Battle Map Draft May 102023 e6cf1Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Відомий блогер, посилаючись на командира ПВК «вагнер», який діяв у районі Бахмута, повідомив, що нібито «виведення» 72-ї бригади було результатом серйозних непорозумінь між командуванням цієї бригади та групою «вагнера».

«Проблеми, пов’язані зі спеціальними зобов’язаннями різних угруповань сил на Бахмутському напрямку, поряд з очевидними провалами командування й управління, ймовірно, заважають російським силам у цьому районі проводити ефективні оборонні операції», — додали експерти Інституту вивчення війни.

Читайте також: Українські захисники не збираються здавати Бахмут і триматимуть місто, — Данілов

Нагадаємо, командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що Сили оборони проводять ефективні контратаки на окремих ділянках фронту. Так, на Бахмутському напрямку ворога подекуди відкинули на дистанцію до двох кілометрів.

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!