Командування армії рф змінило відповідальних за логістику та забезпечення в Україні

Семаковська Тетяна 11:12, 28 Квітня 2023

shojgu putin gerasimov 2022 afp via getty images b71e2

Російське військове командування проводить ротацію в керівництві органів управління, пов’язаних із формуванням сил і матеріально-технічним забезпеченням. Ймовірно, в рф зростає страх перед очікуваним українським контрнаступом.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Зміни в керівництві

Кілька відомих російських блогерів 27 квітня заявили, що генерал-полковник олексій кузьменков, заступник голови росгвардії, змінив генерал-полковника михайла мізінцева на посаді заступника міністра оборони рф з матеріально-технічного забезпечення. Пов’язаний із групою «вагнера» блогер стверджував, що звільнення мізінцева може бути результатом перевірки боєготовності військ Північного флоту. Інспекцію проводив колишній командувач повітряно-десантними військами, пов’язаний з «вагнером» генерал-полковник михайло теплінський. За інформацією західних аналітиків, його нещодавно перепризначили на «невизначену посаду» в Україні.

За повідомленням блогера, перевірка теплінського виявила, що війська на певних ділянках фронту не отримують необхідного озброєння. 

«Бойовики «вагнера» зазнали значних проблем у відносинах з російським логістичним підприємством. Роль теплінського у виявленні проблем з постачанням може свідчити про те, що російські органи забезпечення знову зосередяться на наданні «вагнеру» необхідної логістичної підтримки, оскільки зв’язки теплінського з «вагнером» добре встановлені», — зазначили в Інституті вивчення війни.

теплинський 19265Генерал-полковник михайло теплінський. Фото: Facebook

російські джерела також повідомили, що колишній начальник 8-го управління Генштабу рф (охорона державної таємниці) юрій кузнєцов очолить Головне управління кадрів Міністерства оборони рф. Також заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу рф станіслав гаджимагомедов змінить генерала олега горшеніна на посаді начальника Центру управління обороною країни.

Офіційні російські джерела поки не підтвердили ці зміни.

Про що свідчать перестановки?

Три органи управління, які отримають нове керівництво в межах цієї перестановки, заслуговують на увагу. 

«Вони пов’язані з управлінням аспектами формування російських сил, забезпеченням військ і наглядом за матеріально-технічним забезпеченням. Центр управління національною обороною росії є органом, відповідальним за координацію дій ЗС рф і, по суті, є нервовим центром всього Міністерства оборони росії. Поряд з координацією дій Центру управління національною обороною, органи, відповідальні за кадровий і матеріально-технічний нагляд, сприяють критично важливим функціям підтримки військ», — пояснили американські експерти.

Західні аналітики припускають, що російський Генштаб, можливо, намагається ввести ці зміни, оскільки в російському інформаційному просторі зростає страх перед українським контрнаступом. Ці зміни також свідчать про те, що існуючі командири, відповідальні за ці функції, не змогли належним чином сприяти зимовому наступу росії, який здебільшого завершився без суттєвих успіхів.

Читайте також: Контрнаступ буде сюрпризом, який найменше очікують наші вороги, — Веніславський

Однак, за оцінкою експертів, ці зміни навряд чи створять умови для своєчасної відповіді російським військам на український контрнаступ. Водночас ці зміни можуть бути частиною більш широких зусиль щодо реформування та офіційного оформлення Збройних сил росії в довгостроковій перспективі.

Фото: Getty Images

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!