У Бахмуті російські ПВК конкурують між собою — ISW

Семаковська Тетяна 11:02, 27 Квітня 2023

Вагнер1 78d21

Конкуренція серед російських приватних військових компаній (ПВК), ймовірно, посилюється в Бахмуті. Збільшення кількості ПВК навколо міста може спричинити значні конфлікти.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Західні аналітики вважають, що про конкуренцію між ПВК свідчать публічні відеозвернення до президента росії володимира путіна представників ПВК «поток» (ймовірно, один із трьох добровольчих загонів російської державної енергетичної компанії «газпром»). Найманці стверджували, що чиновники «газпрому» спочатку повідомили членам «потоку», що вони підпишуть контракти з Міністерство оборони (МО) росії, але потім змусило особовий склад підписати контракти з ПВК «редут». 

Окрім того, один із військових «потоку» заявив, що «газпром» створив ще два підрозділи — «факел» і «пламя», приєднані до МО рф. Однак, російський блогер стверджував, що «поток» — це не ПВК, а підрозділ БАРС (Бойовий армійський резерв країни). Представники «потоку» також повідомляли про погане поводження з боку бойовиків «вагнера», які погрожували розстріляти їх особовий склад, якщо той відійде від лінії зіткнення. Бойовик «вагнера» в інтерв’ю, опублікованому 26 квітня, заявив, що бійці «потоку» вночі покинули фланги «вагнера». Відомий російський блогер заявив, що бійці «потоку» покинули свої позиції в Бахмуті через брак боєприпасів.

Читайте також: Британська розвідка назвала ключову подію тижня в боях за Бахмут

Інститут вивчення війни припускає, що фінансист «вагнера» євген пригожин, ймовірно, розглядає поширення ПВК навколо Бахмута як конкуренцію. За оцінкою американських експертів, збільшення поширеності інших ПВК навколо Бахмута може спричиняти значні протистояння між ними.

Фото: росЗМІ

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!