Британська розвідка підтвердила, що російським десантникам передали руйнівну термобаричну зброю

Семаковська Тетяна 18:05, 11 Квітня 2023

морф d120b

Поява на озброєнні в підрозділів повітряно-десантних військ термобаричних реактивних систем залпового вогню «ТОС-1А» може вказувати на майбутню роль ПДВ рф у наступальних операціях в Україні.

Про це британська розвідка інформує у звіті, опублікованому в Twitter Міністерства оборони Великої Британії.

За інформацією відомства, станом на 3 квітня 2023 року російські ЗМІ повідомили про передачу підрозділам повітряно-десантних військ термобаричних реактивних систем залпового вогню «ТОС-1А».

«Високоруйнівний «ТОС-1А», який рф позначає як «важкий вогнемет», як правило, експлуатується в Україні російськими спеціалізованими військами хімічного, біологічного і радіологічного захисту, і раніше формально не пов’язувався з ПДВ. Ймовірно, ця передача вказує на майбутню роль ПДВ у наступальних операціях в Україні», — додали в розвідці.

Британські експерти припустили, що передача такого виду озброєння — це частина зусиль із відновлення ПДВ рф після того, як ці війська зазнали великих втрат у перші дев’ять місяців війни

розвідка d144cЗвіт британської розвідки. Фото: Twitter Міністерства оборони Великої Британії

Нагадаємо, раніше аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що російські сили використовують важкі вогнеметні системи залпового вогню «ТОС-1А» для ударів по цілях у Бахмуті. На опублікованих 5 квітня відеозаписах бойових дій видно застосування таких систем 76-ю та 106-ю гвардійськими повітряно-десантними дивізіями.

Однак, речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий заявив, що українські військові поки що не верифікували застосування росіянами термобаричної вогнеметної системи «ТОС-1А».

Фото: МО рф

Читайте також: «вагнер» виснажився: росіяни направляють під Бахмут найпрофесійніші підрозділи

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!