Захищаючи Бахмут, загинув журналіст Олександр Цахнів

Семаковська Тетяна 14:22, 28 Березня 2023

ОлександрПід Бахмутом загинув журналіст Олександр Цахнів, який захищав Україну від російських окупантів у складі ЗСУ. Олександру було 37 років, за життя він боровся за вільну й демократичну Донеччину.

Про загибель бійця повідомив його друг та колега Павло Островський. 

«Є новини, від яких фізично стає боляче. Під Бахмутом загинув мій друг і колега, з яким працювали в проекті “Сильні громади”, захисник України Олександр Цахнів. Наскільки він був добра душа, настільки ж і відважний. Щоб у шахтарському місті Селидовому відкрито писати про корупцію і недопрацювання місцевої влади, треба було мати неабияку відвагу. Як і спілкуватись українською за замовчуванням в цьому ж містечку.

Він мав внутрішній компас, який не переносив фальші і несправедливості. Ті проекти, над якими ми працювали в “Сильних громадах”, він робив в Селидовому з максимальною віддачею, адже розумів, що його зусилля допомагають змінювати досить депресивне місто на краще», — пише Павло Островський.

Зазначимо, що Олександр Цахнів був добрим другом нашої редакції «Бахмут. IN.UA».  

«Ми разом працювали в “Сильних громадах” над тим, щоб місцева влада на Донеччині була прозорішою і підзвітною громадянам. Він був завжди дуже позитивним, з почуттям гумору, з ним було комфортно працювати і класно приємно відпочивати», — згадують головна редакторка видання Ганна Бокова та громадська діячка Альона Щекодіна про Олександра.

337391519 1640643799739743 6860232253403770426 n 61473Олександр Цахнів. Фото: Фейсбук

Журналіст також працював в редакції Інформагентство «Вчасно». Після російського вторгнення пішов на фронт і проходив службу в стрілецькому батальйоні. 

«Саша загинув, боронячи позиції на Бахмутському напрямку під час обстрілу ворога. Він був гідним воїном, який до останнього подиху захищав Україну. У Олександра залишилися батьки, брат та кохана дівчина», — пише Павло Островський.

Якщо ви хочете допомогти родині загиблого воїна, залишаємо банку для допомоги

https://send.monobank.ua/jar/2cibeV6jhG

«Ми можемо берегти пам’ять про Олександра — вірю, що на честь таких людей мають носити вулиці міст Донеччини, а не ноунеймів-комуністів. Можливо колись ми зберемось з тими, для кого дорога пам’ять про Сашка в Донецьку на вулиці Олександра Цахніва і згадаємо його», — резюмує друг полеглого.

Фото: «Вчасно»

Читайте також: «Військовослужбовців — багато, а воїнів — ні»: історія оборонця загиблого під Бахмутом

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!