Сили оборони контратакують росіян біля Бахмута, щоб утримати важливу трасу T0504

Семаковська Тетяна 10:45, 23 Березня 2023

дорога b11d2

Минулої доби російські війська продовжували наступальні дії в Бахмуті та його околицях. Охопити чи оточити місто окупантам не вдалося.

Про це інформує Інститут вивчення війни.

Напередодні у Генштабі України повідомили, що Сили оборони відбили наступ росіян на півдні та півночі Бахмута; на північному заході: в Богданівці, Гриворівці та Оріхово-Василівці; та на південному заході: в Предтечиному, Іванівському, Кліщіївці та Майорську. Командувач Сухопутних військ України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська продовжують спроби просунутися до центру Бахмута з околиць.

ЗСУ проводили тактичні контратаки по північно-західній та південно-західній околицях Бахмута. Британська розвідка заявила, що українські сили розпочали контратаку на захід від Бахмута, щоб зменшити тиск на трасі T0504 (H-32) до Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 21 березня, показали українські контратаки на південь від Іванівського та на південний схід від Богданівки. російське джерело також стверджує, що українські сили спробували контратаку в районі траси Т0504.

російські блогери повідомляють, що окупанти захопили більшу частину промислової території в Бахмуті. Ймовірно, вони мали на увазі промисловий комплекс «АЗОМ», що у північній частині міста. Пропагандисти також заявляли, що «вагнерівці» продовжили наступ поблизу Оріхово-Василівки, Богданівки та південного Бахмута (в районі Маріупольського кладовища та вулиці Корсунського).

Геолокаційні кадри, опубліковані 21 березня, показали, що сили ПВК «вагнера» незначно просувалися в південному Бахмуті. Пов’язаний з кремлем блогер стверджував, що найманці відновили наступальні операції в напрямку Предтечиного. Намагаючись просунутися до Костянтинівки (приблизно 21 км на захід від Бахмута), бойовики продовжили атакувати Іванівське.

російські джерела також повідомили, що під Майорськом діють підрозділи 132-ї ОМСБр (колишньої 3-ї окремої гвардійської ОМСБр 1-го армійського корпусу «днр»).

Фото: Генштаб

Читайте також: Імпульс наступу рф в Бахмуті знижується, однак загроза оточення міста залишається, – британська розвідка

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!