Вагнерівці намагаються вийти до каналу Сіверський Донець-Донбас для оточення міста

Семаковська Тетяна 12:51, 14 Березня 2023

333205636 6008687622543501 4435719941711686354 n a7f1fРосійські війська продовжили штурмувати Бахмут та його околиці 12 і 13 березня. Станом на 13 березня їм не вдалося завершити розворот, оточити або взяти місто в кільце. Росіяни намагаються створити “штучне оточення району Бахмута”.

Про це інформує Інститут вивчення війни.

Український Генштаб повідомив, що окупанти атакували в напрямку Міньківки — це 15 км на північний захід від Бахмута 12 і 13 березня. Своєю чергою, це вказує на те загарбники просунулися вздовж траси E40 Бахмут-Слов’янськ, щоб розпочати штурм далі на північний захід від Бахмута. 

Кадри з геолокацією, опубліковані 12 березня, вказують на те, що російські сили також просунулися приблизно на 8 км на північний захід від Бахмута в районі між Дубово-Василівкою та Богданівкою. 

Кадри, які були опубліковані 13 березня свідчать, що російські сили просунулися на нові позиції на південному заході Бахмута вздовж траси Т0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут. Пропагандисти продовжують заявляти про російські успіхи в Бахмуті та його околицях. Фінансист групи “Вагнер” пригожин спростував заяви про те, що “Вагнер” взяв під контроль Оріхово-Василівку.

Один з російських блогерів зазначив, що їхні війська контролюють південну частину Оріхово-Василівки і зачищають два нещодавно захоплених опорних пункти. Джерела рф розповсюдили повідомлення про те, що 12 березня бійці “Вагнера”, начебто, почали штурм підземних секцій комплексу “АЗОМ” на північному заході Бахмута, а 13 березня зміцнили свої позиції на комплексі. 

Нагадаємо, ми аналізували, чи може стати бахмутський Цветмет другою Азовсталлю. Кілька російських джерел також обговорювали ймовірні російські атаки та здобутки в південному Бахмуті.  Російські блогери стверджували, що група Вагнера просунулася далі в напрямку Т0504 і веде позиційні бої біля Іванівського, Ступочки та Хромового.

Російські джерела попереджають, що ЗСУ зосереджуються поблизу Бахмута, готуючись до контратаки, щоб прорвати блокаду міста групою Вагнера. 13 березня російський блогер повідомив, що ЗСУ провели контратаки вздовж лінії Кліщіївка-Часів Яр на захід від Бахмута. 

Блогер, пов’язаний з групою Вагнера, зазначив, що вагнерівці намагаються розширити свій фланг на захід від Бахмута вздовж водного каналу Сіверський Донець-Донбас, щоб створити штучне оперативне оточення району Бахмута, припускаючи, що Вагнер, ймовірно, продовжить спроби просунутися на захід, щоб вийти до берегів каналу.

Журналіст Богдан Мірошников повідомив, що на півночі не вщухають бої у районі Богданівки та західніше Дубово-Василівки. 

На північний схід від Іванівського, біля траси Т0504 також тривають бої. Ворог мав певні успіхи. За словами Мірошникова, північніше Соледару продовжуються бойові, росіяни хочуть просунутися вздовж траси М03. Також ворог тисне на західному березі річки Бахмутка, намагаючись перенести бої до центра Бахмута.

Фото: Генштаб

Читайте також: «Снарядний голод»: російські війська використовують застарілі боєприпаси

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!