Вагнерівці намагаються вийти до каналу Сіверський Донець-Донбас для оточення міста

Семаковська Тетяна 12:51, 14 Березня 2023

333205636 6008687622543501 4435719941711686354 n a7f1fРосійські війська продовжили штурмувати Бахмут та його околиці 12 і 13 березня. Станом на 13 березня їм не вдалося завершити розворот, оточити або взяти місто в кільце. Росіяни намагаються створити “штучне оточення району Бахмута”.

Про це інформує Інститут вивчення війни.

Український Генштаб повідомив, що окупанти атакували в напрямку Міньківки — це 15 км на північний захід від Бахмута 12 і 13 березня. Своєю чергою, це вказує на те загарбники просунулися вздовж траси E40 Бахмут-Слов’янськ, щоб розпочати штурм далі на північний захід від Бахмута. 

Кадри з геолокацією, опубліковані 12 березня, вказують на те, що російські сили також просунулися приблизно на 8 км на північний захід від Бахмута в районі між Дубово-Василівкою та Богданівкою. 

Кадри, які були опубліковані 13 березня свідчать, що російські сили просунулися на нові позиції на південному заході Бахмута вздовж траси Т0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут. Пропагандисти продовжують заявляти про російські успіхи в Бахмуті та його околицях. Фінансист групи “Вагнер” пригожин спростував заяви про те, що “Вагнер” взяв під контроль Оріхово-Василівку.

Один з російських блогерів зазначив, що їхні війська контролюють південну частину Оріхово-Василівки і зачищають два нещодавно захоплених опорних пункти. Джерела рф розповсюдили повідомлення про те, що 12 березня бійці “Вагнера”, начебто, почали штурм підземних секцій комплексу “АЗОМ” на північному заході Бахмута, а 13 березня зміцнили свої позиції на комплексі. 

Нагадаємо, ми аналізували, чи може стати бахмутський Цветмет другою Азовсталлю. Кілька російських джерел також обговорювали ймовірні російські атаки та здобутки в південному Бахмуті.  Російські блогери стверджували, що група Вагнера просунулася далі в напрямку Т0504 і веде позиційні бої біля Іванівського, Ступочки та Хромового.

Російські джерела попереджають, що ЗСУ зосереджуються поблизу Бахмута, готуючись до контратаки, щоб прорвати блокаду міста групою Вагнера. 13 березня російський блогер повідомив, що ЗСУ провели контратаки вздовж лінії Кліщіївка-Часів Яр на захід від Бахмута. 

Блогер, пов’язаний з групою Вагнера, зазначив, що вагнерівці намагаються розширити свій фланг на захід від Бахмута вздовж водного каналу Сіверський Донець-Донбас, щоб створити штучне оперативне оточення району Бахмута, припускаючи, що Вагнер, ймовірно, продовжить спроби просунутися на захід, щоб вийти до берегів каналу.

Журналіст Богдан Мірошников повідомив, що на півночі не вщухають бої у районі Богданівки та західніше Дубово-Василівки. 

На північний схід від Іванівського, біля траси Т0504 також тривають бої. Ворог мав певні успіхи. За словами Мірошникова, північніше Соледару продовжуються бойові, росіяни хочуть просунутися вздовж траси М03. Також ворог тисне на західному березі річки Бахмутка, намагаючись перенести бої до центра Бахмута.

Фото: Генштаб

Читайте також: «Снарядний голод»: російські війська використовують застарілі боєприпаси

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

 • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
 • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
 • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
 • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
 • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
 • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
 • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
 • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

 • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
 • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
 • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
 • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
  віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
 • вагітні жінки;
 • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
 • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
 • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
 • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
  наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
 • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
 • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
 • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

 • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
 • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
 • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
 • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!