Захоплення Бахмута не стане переломним моментом у війні, — генсек НАТО

Семаковська Тетяна 10:49, 9 Березня 2023

yens stoltenberg 84813Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив 8 березня, що захоплення росією Бахмута “не обов’язково відображатиме якийсь переломний момент у війні”. За словами Столнберга, не можна виключати можливість, що “Бахмут може впасти найближчими днями”.

Про це з посиланням на генсека повідомляє журналістка “Радіо Свобода”.

Якщо росії вдасться захопити Бахмут, то це відкриє шлях окупантам до інших населених пунктів Донбасу. Насамперед мова йде про Слов’янськ та Краматорськ, про це раніше повідомляли українські високопосадовці.

Водночас, Інститут війни запевняє, що навіть за умови захоплення Бахмута — у росіян не вистачить сил, щоб просуватися далі.

Після захоплення Бахмута російським військам доведеться обирати між двома напрямками наступу, що розходяться. Загарбники можуть спробувати просунутися на захід вздовж траси Т0504 в напрямку Костянтинівки або на північний захід вздовж траси Е40 в напрямку Слов’янська-Краматорська.

Українські військові запевняють, що на деяких позиціях їм вдалося зупинити російські штурмові групи. Як нещодавно повідомляв Інститут вивчення війни, російські війська все більше покладаються на “штурмові загони” — це  підрозділи розміром з батальйон, оптимізовані для фронтальних атак на укріплені райони, а не для маневреної війни.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни не оточили Бахмут, але намагаються просувати наратив про оточення ЗСУ

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!