Захоплення Бахмута змусить росіян опинитися перед складним вибором

Семаковська Тетяна 10:16, 8 Березня 2023

334797515 1842352276127425 1036263957291614983 n ca66bПрезидент України Володимир Зеленський заявив 7 березня, що гіпотетичне захоплення росією Бахмута забезпечить російським військам “відкритий шлях” до Краматорська, Слов’янська та інших важливих населених пунктів Донецької області.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

За оцінками Інституту російські війська не мають достатньої спроможності використати тактичне захоплення Бахмута для отримання оперативного ефекту, і, швидше за все, після захоплення Бахмута війна швидко досягне своєї кульмінації. 

Після захоплення Бахмута російським військам доведеться обирати між двома напрямками наступу, що розходяться. Загарбники можуть спробувати просунутися на захід вздовж траси Т0504 в напрямку Костянтинівки або на північний захід вздовж траси Е40 в напрямку Слов’янська-Краматорська.

Ці два потенційні напрямки наступу не підтримують один одного, і деградовані російські війська, швидше за все, будуть змушені надавати пріоритет лише одному з них, щоб мати хоч якийсь шанс на успіх. Хоча російське командування неодноразово розпорошувало свої сили на кількох напрямках наступу впродовж усього вторгнення в Україну. 

Українські війська сильно укріпили ці маршрути, які забезпечуються численними наземними лініями зв’язку, що проходять глибоко в українському тилу, і будь-яка спроба російських військ просунутися цими дорогами, швидше за все, буде дуже дорого коштувати.

Крім того, російським військам не вистачає механізованих сил, необхідних для просування за межі Бахмута, а тактичні “штурмові загони”, які використовувалися для штурму Бахмута, не здатні вести маневрені бойові дії. 

Фото: Генштаб

Читайте також: На Донеччині вперше за понад рік повномасштабної війни не постраждав жодний цивільний

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!