росіяни прогнозують для Бахмута сценарій оборони “Азовсталі” в Маріуполі

Семаковська Тетяна 10:41, 22 Лютого 2023

бахмут 1b36bросійські війська продовжують здобувати тактичну перевагу в Бахмуті та його околицях. На відео, знятому 14 лютого і опублікованому 20 лютого, видно, як українські танки обстрілюють російську піхоту в лісосмузі вздовж траси E40 Бахмут-Слов’янськ, що підтверджує, що російським силам вдалося перерізати трасу E40 на північний захід від Бахмута. Росіяни, можуть відновити спроби оточення Бахмута найближчими днями або тижнями.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни

Той факт, що російські війська перекрили трасу E40 тиждень тому і досі не змусили ЗСУ відступити з Бахмута, свідчить про те, що ця траса не є життєво важливою для міста, як про це часто пишуть.

Крім того, геолокаційні кадри вказують на те, що російські війська здійснили невелике просування на північний схід від Бахмута біля Берестового та на південному заході Бахмута в районі Маріупольського кладовища.

Український Генштаб повідомив, що ЗСУ відбили російські атаки на сам Бахмут; на північ від Бахмута біля Васюківки і Берхівки, і на північний схід від Бахмута в районі Василівки.

Російські джерела стверджували, що їхні війська прорвали українські оборонні лінії в районі Ягідного та дійшли до залізничної станції Ступки на північній околиці Бахмута. 

Кілька джерел відзначили, що група Вагнера наближається до металургійного заводу “АЗОМ” (ред. завод по обробці кольорових металів) на півночі Бахмута. На їхню думку, бойові дії в Бахмуті можуть зосередитися на території заводу, оскільки Вагнер намагається просунутися в центр міста.  

Мілблогери порівняли завод “АЗОМ” з українськими оборонними зусиллями на заводі “Азовсталь” у Маріуполі та металургійному заводі “Азот” у Сєвєродонецьку в 2022 році. 

Російський блогер також стверджував, що війська рф все ще ведуть бої біля Іванівського, що за 5 км на захід від Бахмута. Російські війська, можливо, припинили спроби оточити Бахмут і натомість зосередилися на прориві до Бахмута з півночі. 

Ці зусилля, ймовірно, будуть надзвичайно дорогими і повільними, враховуючи щільну міську забудову та українські фортифікаційні системи в Бахмуті. Однак росіяни можуть відновити спроби оточити Бахмут найближчими днями або тижнями.

Фото: Гюндуз Мамедов / Twitter

Читайте також: Життя в Лимані: як живе деокуповане місто

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!