Життя в Лимані: як живе деокуповане місто

Семаковська Тетяна 17:49, 21 Лютого 2023

332382359 1232354521031182 7300383042481101032 n a240dЗбройні сили України звільнили Лиман, що на Донеччині на початку жовтня минулого року. Оператор-документаліст Роман Потапенко нещодавно відвідав Лиман та поділився з нашою редакцією, як зараз живе місто.

18 лютого Роман Потапенко разом з Громадською організацією “Плуритон” їздив в Лиман по програмі евакуації тварин. Там волонтери роздавали гуманітарну допомогу, забирали кішок, які залишились покинуті в місті, та залишили корм для місцевих тваринок.

Обстрілів не так багато 

Роман розповів, що найбільше його здивувало те, що в місті було тихо, лише декілька раз було чути звуки залпів:

«‎У Бахмут коли приїжджали, там вулиці розбиті, місто зруйновано, й постійні звуки вибухів. А в Лимані все теж саме, але тихо. Нам пощастило з тишею та з погодою. Йшов лапатий сніг і було дуже красиво, не дивлячись на розбиті будинки»‎.

331064968 1136781210336309 4813885802218696974 n 493a4Побут донеччан. Фото: Роман Потапенко.

За словами місцевих це випав такий тихий день, бо обстріли бувають досить часті й прилітає в місто, тому залишатись на вулицях Лимана досить небезпечно.

Життя людей 

Місто розбите, немає газу, води та опалення. Люди готують їжу біля під’їздів, а живуть у підвалах:

 «Люди живуть в підвалах, бо в квартирах немає опалення, а там вони можуть гріти буржуйками. Там у них вже повноцінне житло з хатніми улюбленцями та всім можливим комфортом. Лише декілька квартир я побачив, в яких було світло, можливо люди знайшли способи грітись там».

331939315 697557548735683 4047293097461527029 n aef46

Цей чоловік на фото з Бахмута, переїхав в Лиман до своїх батьків, зараз мешкає в підвалі будинку, в який був один з перших “прильотів”. Фото: Роман Потапенко

Люди в місті є, розповідає Роман, всі в основному знаходяться біля під’їздів. Якщо видно багато мотлоху, коробок, дрова, то це означає, що тут живуть люди:

 «Повертатись в місто не бажано, навіть коли стане тепліше. Хіба що тим, у кого приватні будинки, але й вони також понівечені. Багатоповерхівки зруйновані набагато сильніше. Й головне, обстріли не затихають досі».

Фото: Роман Потапенко

Читайте також: На окупованій території Донеччини людей змушують брати російські паспорти

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Чорнойван Аліна 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!