Іран постачає росії озброєння для війни проти України

Семаковська Тетяна 11:01, 14 Лютого 2023

63cd62a388848 77183москва продовжує використовувати свої відносини з Іраном для надання військової підтримки війні в Україні. ГУР перехопило 10 лютого аудіозапис двох операторів безпілотників “Шаід”, які координували цілі, як стверджує ГУР, “курдським діалектом з вкрапленнями слів фарсі”.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

ІSW не може з високою достовірністю ідентифікувати діалект на аудіоперехопленні, але той факт, що люди в аудіозаписі є операторами “Шахід”, вказує на те, що вони можуть бути операторами з Іранського Курдистану, які, ймовірно, пов’язані з Корпусом вартових ісламської революції. 

Набагато менш імовірно, що росія змогла ідентифікувати або імпортувати окремих курдських бойовиків, які мають досвід керування безпілотниками для здійснення ударів “Шахід” по Україні. 

ISW раніше повідомляв, що пов’язані з КВІР елементи, ймовірно, підтримують використання росією безпілотників “Шахід”, виступаючи в ролі операторів і інструкторів, а оператори на перехопленні ГУР, ймовірно, є частиною тієї ж лінії зусиль.

Британське видання The Guardian 13 лютого повідомило, що Іран контрабандою переправив до росії щонайменше 18 безпілотників дальнього радіусу дії, використовуючи човни і іранські державні літаки. Guardian з’ясувала, що ці поставки включають шість безпілотників Mohajer-6 і 12 безпілотників Shahed-121 і 129, які мають можливість завдавати ударів класу “повітря-землі.

Російські мілблогери відзначили 13 лютого, що вантажні літаки Іл-76, пов’язані з КВІР, регулярно літають до росії, що свідчить про те, що Тегеран постійно постачає москві різноманітні матеріали, використовуючи літаки, пов’язані з КВІР. 

Ці дані, взяті в тандемі, свідчать про те, що росія продовжує покладатися на Іран у питанні військової і технологічної підтримки в Україні, і що, ймовірно, деякі іранські військовослужбовці перебувають в Україні, безпосередньо підтримуючи російські напади на українську цивільну інфраструктуру, про що вже повідомляв Інститут світової політики.

Фото: EPA/UPG

Читайте також: У США вважають, що ЗСУ не зможуть одночасно обороняти Бахмут й почати деокупацію українських земель

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!