ЗСУ можуть бути змушені залишити Бахмут, — екскомандир роти батальйону Айдар

Семаковська Тетяна 10:38, 10 Лютого 2023

135661 447b7Євген Дикий — екскомандир роти батальйону Айдар, в інтерв’ю Radio NV розповів, що ЗСУ можуть бути змушені невдовзі залишити Бахмут, та пояснив чому.

Як повідомив, Євген Дикий наразі забезпечення Бахмутського гарнізону боєприпасами, їжею і навіть водою, а також ротація — планова та вивезення поранених — відбувається по двох трасах.

«Власне, в принципі, всі зусилля росіян і величезні жертви, які вони принесли для захоплення Соледару, вони були пов’язані саме з цим. Соледар як такий їм не цікавий, але їм треба було вийти на цю Бахмутську трасу. Це те, що, скажімо, було постійно у фокусі уваги, те, що всі бачили, назву Соледар чули всі, а чомусь назву Кліщіївка чули набагато менше. А справа в тому, що в районі села Кліщіївка ворогу вдалося прорватися до другої траси», — повідомив військовий.

За його словами, обидві траси дуже далеко одна від одної і якби повністю під українським контролем залишилась хоча б одна з них, гарнізон в Бахмуті можна було б без проблем забезпечувати всім необхідним, втім зараз дві траси під загрозою обстрілів.

«Жодна з них ще не перекрита, ворог їх не перебив і не контролює, але вони вже повністю в зоні досяжності ворожої артилерії. При тому не тільки далекобійної ствольної артилерії, але вже і в досяжності мінометної. Тобто пересуватися цими трасами стало вкрай складно і ризиковано. Це вже не тилове забезпечення, а вже фактично забезпечення переднього краю, і оце створює дуже великий ризик», — повідомив Євген Дикий.

За його словами, за умови, якщо хоча б від однієї з двох трас ворога не вдасться відсунути назад, «цілком може бути, що за якийсь час доведеться відходити на другу лінію оборони і залишати сам Бахмут».

Нагадаємо, що очільник Донецької ОВА Павло Кириленко зазначив, що влада не виключає будь-які сценарії, він наголосив, що захисників Бахмута не будуть використовувати як гарматне м’ясо.

Фото: 5 канал

Читайте також: Росіяни просунулися на околицях Бахмута — британська розвідка

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!