Як затримка озброєння для України змінила хід війни: аналіз від Інституту вивчення війни

Семаковська Тетяна 10:29, 30 Січня 2023

326050507 929462541555076 3066292026078469601 n 615e0Затримки Заходу з наданням Україні техніки, необхідної для проведення контрнаступальних операцій, мали ефект снігової лавини на українську спроможність проводити та підтримувати контрнаступальні операції.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Не почавши створювати умови для надання Україні бронетехніки в травні і червні, коли потреба в ній стала очевидною, Захід так і не був готовий зробити це, коли почалися українські контрнаступи. 

Таким чином, українці не мали жодних гарантій того, що вони отримають заміну втраченим або пошкодженим під час нового контрнаступу системам озброєння, і тому, ймовірно, стали більш обережними у прийнятті рішення про початок і продовження контрнаступу після звільнення західних районів Херсонської області.

Неспроможність взяти на себе зобов’язання щодо забезпечення контрнаступу в повному обсязі після завершення херсонського контрнаступу призвела до затримок з ініціюванням будь-яких подальших контрнаступів. 

Наслідки цієї невдачі та обережність, яку вона, ймовірно, викликала в українських лідерів, можуть допомогти пояснити той факт, що українські офіційні особи регулярно заявляли, що мають намір продовжувати контрнаступи взимку 2022 і 2023 років, тоді як деякі західні офіційні особи натомість говорили, що очікують затишшя в бойових діях взимку і тому не бачать нагальної потреби в наданні додаткових матеріалів.

Українські війська, у будь-якому разі, не розпочали нового широкомасштабного контрнаступу після відходу росіян із західного берега Херсонської області в середині листопада.

Росіяни скористалися цими затримками і нездатністю скористатися вікнами вразливості, які створили їхні власні поразки і некомпетентність, мобілізувавши живу силу і техніку та почавши раціоналізувати власні сили. 

Вони відновили наступ на Бахмут наприкінці липня, хоча він набрав обертів лише тоді, коли сили Вагнера почали наступати на нього (хоча й без значних територіальних здобутків) у жовтні-листопаді.

Бахмутський наступ збігся з драматичною повітряною кампанією проти української цивільної інфраструктури, яка розпочалася 10 жовтня і в якій використовувалися залишки російських запасів високоточних ракет, а також безпілотники, які москва придбала в Ірані.  

Як наступ на Бахмут, так і кампанія з використанням безпілотників чинили тиск на Україну, який відволікав її від підготовки до подальших контрнаступів: наступ на Бахмут відволікав українські підкріплення на оборону міста, а атаки на інфраструктуру – відволікали увагу українського командування від поля бою. Брудний сезон у жовтні та листопаді також сповільнив операції, але не зупинив їх.

Фото: Генштаб

Читайте також: Загарбники навмисно поширюють фейки про успіхи на Донеччині

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!