Мешканці Донеччини можуть отримати допомогу в Черкасах

Семаковська Тетяна 13:29, 18 Січня 2023

IMG 20230118 123657 215 4b1f3У Черкасах розпочав свою роботу гуманітарний центр допомоги «З Торецьком у серці» для переселенців Торецької громади та усієї Донецької області. Як проходить робота центру та які послуги можна отримати, розповідаємо в матеріалі.

Спільними зусиллями Торецької міської військової адміністрації та КНП «ЦПМСД» міста Торецька відкрито Гуманітарний центр допомоги «З Торецьком у серці» для внутрішньо переміщених осіб, що виїхали з території Торецької громади та Донецької області і наразі мешкають на Черкащині.  

Послуги

Центр працює з кінця жовтня. Тут надають юридичну та соціальну підтримку, а також медичну та гуманітарну допомогу.

Працює кабінет сімейного лікаря, де ви маєте можливість укласти декларацію та отримати медичну допомогу. Є дитяча локація, щоб діти не сумували, поки батьки вирішують важливі питання. 

«Ви маєте можливість отримати допомогу по використанню державних електронних сервісів типу ДІЯ, реєстрації у різних Гугл формах та сервісах, отримати окремі види адміністративних послуг відповідно до чинного законодавства,  отримати первинну правову допомогу та допомогу у вирішенні соціальних питань (щодо тимчасового розміщення тощо)». 

Для забезпечення всіх гуманітарною допомогою, центр звертається до доброчинних організацій. Про це розповідає координаторка Аліна Фомкіна.

«Коли до нас звертаються люди, ми питаємо потреби — продуктові набори, гігієнічні набори, медичні препарати, психологічна або юридична допомога, а також побутові засоби. Тобто по всім цим галузям ми звертаємось до благодійних організацій і ми пишемо, кількість людей, які до нас звернулись. Коли вони до нас надійдуть, тоді ми будемо робити видачу»

Гуманітарна допомога

received 698984858559242 b12b4

Допомога. Фото: Донецька обласна державна адміністрація

Протягом останнього тижня близько 600 внутрішньо переміщених осіб з усієї Донецької області отримали гігієнічні набори та комплекти побутових речей першої необхідності.

У першу чергу допомога була надана родинам, що відносяться до соціально вразливих верств населення, у тому числі і багатодітним, які дуже довго вагалися, чи покидати рідну домівку. Але, перебуваючи зараз у безпеці, відчуваючи постійну підтримку від держави, вони можуть сказати, що варто було виїжджати набагато раніше задля родинного затишку, спокійного та безпечного існування своїх дітей.

Анкета про потреби

Зараз, триває збір нагальних потреб переселенців з Донецької області з метою подальшої співпраці з міжнародними донорами. Заповнити анкету, щоб повідомити про свої потреби центру, можна як онлайн за допомогою Гугл форми, так і безпосередньо у Центрі, звернувшись до адміністраторів.

Анкета: https://docs.google.com/forms/u/0/d/e/1FAIpQLSc5jpfklWGXRQWp_A6JGJqkrcDFvDCSpzLXt3JN-413FbnuLg/formResponse

Заповнивши анкету, чекайте на повідомлення про дату та час отримання допомоги. У разі її надання благодійними організаціями та міжнародними донорами, Вам зателефонують.

Гуманітарний центр допомоги знаходиться за адресою: Черкаська область, м. Черкаси, вул. Добровольського, 20. Працює з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 16:00. Телефон для зв’язку 380-66-952-63-60

Головне фото: Телеграм “З Торецьком у серці”

Читайте також: Бахмутська лікарня в Броварах: які безкоштовні медичні послуги можна отримати (Відео)

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!