Мешканці Донеччини можуть отримати допомогу в Черкасах

Семаковська Тетяна 13:29, 18 Січня 2023

IMG 20230118 123657 215 4b1f3У Черкасах розпочав свою роботу гуманітарний центр допомоги «З Торецьком у серці» для переселенців Торецької громади та усієї Донецької області. Як проходить робота центру та які послуги можна отримати, розповідаємо в матеріалі.

Спільними зусиллями Торецької міської військової адміністрації та КНП «ЦПМСД» міста Торецька відкрито Гуманітарний центр допомоги «З Торецьком у серці» для внутрішньо переміщених осіб, що виїхали з території Торецької громади та Донецької області і наразі мешкають на Черкащині.  

Послуги

Центр працює з кінця жовтня. Тут надають юридичну та соціальну підтримку, а також медичну та гуманітарну допомогу.

Працює кабінет сімейного лікаря, де ви маєте можливість укласти декларацію та отримати медичну допомогу. Є дитяча локація, щоб діти не сумували, поки батьки вирішують важливі питання. 

«Ви маєте можливість отримати допомогу по використанню державних електронних сервісів типу ДІЯ, реєстрації у різних Гугл формах та сервісах, отримати окремі види адміністративних послуг відповідно до чинного законодавства,  отримати первинну правову допомогу та допомогу у вирішенні соціальних питань (щодо тимчасового розміщення тощо)». 

Для забезпечення всіх гуманітарною допомогою, центр звертається до доброчинних організацій. Про це розповідає координаторка Аліна Фомкіна.

«Коли до нас звертаються люди, ми питаємо потреби — продуктові набори, гігієнічні набори, медичні препарати, психологічна або юридична допомога, а також побутові засоби. Тобто по всім цим галузям ми звертаємось до благодійних організацій і ми пишемо, кількість людей, які до нас звернулись. Коли вони до нас надійдуть, тоді ми будемо робити видачу»

Гуманітарна допомога

received 698984858559242 b12b4

Допомога. Фото: Донецька обласна державна адміністрація

Протягом останнього тижня близько 600 внутрішньо переміщених осіб з усієї Донецької області отримали гігієнічні набори та комплекти побутових речей першої необхідності.

У першу чергу допомога була надана родинам, що відносяться до соціально вразливих верств населення, у тому числі і багатодітним, які дуже довго вагалися, чи покидати рідну домівку. Але, перебуваючи зараз у безпеці, відчуваючи постійну підтримку від держави, вони можуть сказати, що варто було виїжджати набагато раніше задля родинного затишку, спокійного та безпечного існування своїх дітей.

Анкета про потреби

Зараз, триває збір нагальних потреб переселенців з Донецької області з метою подальшої співпраці з міжнародними донорами. Заповнити анкету, щоб повідомити про свої потреби центру, можна як онлайн за допомогою Гугл форми, так і безпосередньо у Центрі, звернувшись до адміністраторів.

Анкета: https://docs.google.com/forms/u/0/d/e/1FAIpQLSc5jpfklWGXRQWp_A6JGJqkrcDFvDCSpzLXt3JN-413FbnuLg/formResponse

Заповнивши анкету, чекайте на повідомлення про дату та час отримання допомоги. У разі її надання благодійними організаціями та міжнародними донорами, Вам зателефонують.

Гуманітарний центр допомоги знаходиться за адресою: Черкаська область, м. Черкаси, вул. Добровольського, 20. Працює з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 16:00. Телефон для зв’язку 380-66-952-63-60

Головне фото: Телеграм “З Торецьком у серці”

Читайте також: Бахмутська лікарня в Броварах: які безкоштовні медичні послуги можна отримати (Відео)

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

 • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
 • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
 • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
 • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
 • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
 • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
 • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
 • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

 • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
 • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
 • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
 • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
  віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
 • вагітні жінки;
 • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
 • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
 • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
 • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
  наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
 • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
 • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
 • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

 • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
 • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
 • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
 • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!