Росіяни, ймовірно, захопили частину Соледару: що це означає для Бахмута?

Семаковська Тетяна 10:16, 13 Січня 2023

323900109 1096554067792300 1313073162040512897 n afb65Ймовірне захоплення російськими військами Соледару 11 січня не є оперативно значущою подією і навряд чи передвіщає неминуче російське оточення Бахмута. 

Про це повідомляє Інститут вивчення війни

Геолокаційні відеоматеріали, опубліковані 11 і 12 січня, вказують на те, що російські сили, ймовірно, контролюють більшу частину, якщо не весь Соледар, і, ймовірно, витіснили ЗСУ із західних околиць населеного пункту.

Російські джерела стверджували, що їхні війська все ще зачищають Соледар від залишків українських сил станом на 12 січня. Пропагандистські джерела опублікували 12 січня кадри, на яких бійці групи Вагнера вільно ходять по Соледару, і стверджували, що вони відвідали населений пункт разом з російськими військами. 

Водночас міністерство оборони рф не оголосило, що російські війська захопили Соледар, але речник Кремля дмитро пєсков привітав російські війська з успішними наступальними операціями в населеному пункті. 

Всі наявні дані вказують на те, що ЗСУ більше не тримають організовану оборону в Соледарі. Заява Президента України Володимира Зеленського від 12 січня про те, що українські війська утримують позиції в Соледарі, може стосуватися оборонних позицій поблизу Соледара, але не в самому Соледарі, вважає ISW.

Російські інформаційні операції перебільшили значення Соледару, який у кращому випадку є російською пірровою тактичною перемогою. За оцінками ISW, захоплення Соледару – населеного пункту площею менше 5,5 квадратних миль – не дозволить російським військам встановити контроль над критично важливими українськими наземними лініями зв’язку до Бахмута. 

Це також не покращить позиції російських військ для оточення міста в короткостроковій перспективі. Російські війська, ймовірно, захопили Соледар після того, як витратили значні ресурси на тактичну перемогу з високим рівнем виснаження, що прискорить ймовірну кульмінацію деградованих російських сил під Бахмутом. Окупанти можуть вирішити підтримувати стабільно високі темпи наступу в районі Бахмута, але деградована бойова міць російських військ і загальне виснаження не дозволять цим наступам досягти оперативно значущих результатів. 

Фото: Генштаб

Читайте також: У владних колах рф сперечаються через тактичні успіхи росіян в Соледарі

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!