Захисники Донеччини збирають на авто для евакуації поранених

Семаковська Тетяна 17:17, 23 Лютого 2023

БАХМУТ 30 7278730-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького потребує автомобіля для вивозу поранених. Детальніше про збір розповіла сестра одного з бійців, Оксана Дзюба.

Як допомогти:

Карта для грошових переказів: 5375 4141 3852 5703

Посилання на Монобанку: https://send.monobank.ua/jar/DTTDwcLaH

Ціль: 170 тисяч гривень

Отримувач коштів: Матросова Юлія, це подруга Максима.

Де шукати звіти: сторінка пані Оксани

331851671 613456577276643 1517160349433384075 n 1 0b0ba

Військовий в окопах. Фото: особистий архів героїні

Машина, яка потрібна хлопцям, коштує 170 тисяч гривень, збір на неї розпочався вчора, вдалося зібратися 1000 гривень. Автомобіль врятує життя пораненим солдатам, адже через втрату крові або несвоєчасну допомогу, життя бійця може обірватися. Рідні закликають українців долучитися до збору, навіть маленькою сумою.

“Брат вперше погодився, щоб йому та побратимам допомогли зібрати на щось, бо раніше вони самі складались і все купляли. 30-бригада, завжди на гарячих точках, тому часто потрібно оновлювати форму й необхідні знаряддя, тому вони самі собі все купують за свою заробітню плату”, — каже сестра Максима. 

Попередню машину бригади, яка вивозила поранених, знищено російськими обстрілами. 

Про збір

332312228 1388970198571926 6038394078952974569 n ebaa0

Максим брав участь в Іграх Нескорених. Фото: особистий архів героїні

Оксана Дзюба, сестра одного з бійців, 26-річного Максима Махмадалієва. Чоловік народився на Житомирщині, з 18 років він захищає країну від російських окупантів. 

“Максим завжди був у гарячих точках. Його вже було поранено, була контузія, але він відмовився від групи інвалідності й пішов далі на війну. До сьогодні він залишається у гарячих точках і, навіть, не йде на лікарняний.  Він сам не хоче йти на ротації чи лікарняні, каже: «Мої побратими там, чого я маю сидіти тут». Він був у госпіталі після поранення в обличчя й контузії, і трохи підлікувавшись, відмовився від подальшої реабілітації, бо в Бахмуті у нього загинули товариші, не вистачало хлопців, і він зібрав речі і поїхав туди”, — каже сестра Максима.

З дитинства чоловік був патріотом, Україна завжди була на першому місці для нього. Раніше Максим також брав участь в Іграх Нескорених — це міжнародні змагання для ветеранів, які отримали поранення.

331736385 975227880554924 6868008761416509910 n 2 aeec2

Військовий копає оборонні укріплення. Фото: особистий архів героїні.

Син пані Оксани після повноліття пішов підписувати контракт в армію, чоловік жінки також на війні разом із зятем.

Фото: “Бахмут. IN. UA”

Читайте також: 14 гривень до 14 лютого: як підтримати військових Бахмута?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як отримати виплати ВПО від держави: роз’яснення для нових переселенців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:40, 31 Жовтня 2024
Грошова виплата для ВПО / фото ілюстративне, Depositphotos

Переселенці, які були змушені переїхати у більш безпечні регіони країни, можуть отримувати регулярні виплати від держави. Утім, для цього потрібно оформити спеціальну довідку.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як отримати довідку ВПО та почати отримувати регулярні виплати від держави.

Як оформити статус ВПО

Внутрішньо переміщена особа — це спеціальний статус громадянина України, іноземців або людей без громадянства, які законно перебувають на території країни та мають право на постійне проживання, але змушена були покинути домівку через тимчасову окупацію території або ведення там активних бойових дій.

Отримати довідку внутрішньо переміщеної особи та розраховувати на регулярні виплати від держави можуть громадяни, які проживали в областях, які внесені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих. Цей список постійно оновлюється.

Як оформити довідку ВПО

Оформити довідку внутрішньо переміщеної особи можна двома способами:

  • онлайн — за допомогою мобільного застосунку “Дія”;
  • офлайн — за допомогою особистого звернення до представників Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу), виконавчого органу місцевої ради або департаменту соцзахисту населення місцевої держадміністрації.

Як отримати довідку ВПО у “Дії”

Для того, щоб подати заяву на отримання довідки ВПО через застосунок “Дія” потрібно:

  • зайти у застосунок та оновити його до останньої версії;
  • обрати “Сервіс”, “Отримати статус ВПО”;
  • вказати дані про своє фактичне місце проживання та підтвердити геолокацію;
  • внести відомості про членів сім’ї;
  • обрати картку єПідтримка, щоб отримувати фінансову допомогу;
  • вказати, яка допомога ще необхідна. Наприклад, чи є потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарій допомозі.

Довідка ВПО з’явиться в мобільному застосунку “Дія” одразу після обробки заявки.

Як отримати статус переселенця офлайн

Оформлення довідки ВПО / фото ілюстративне, Unsplash

Довідку внутрішньо переміщених осіб також можна оформити офлайн. Для цього потрібно звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу), виконавчого органу місцевої ради або департаменту соціального захисту населення місцевої держадміністрації.

Вже на місці необхідно подати заявку про взяття на облік ВПО, до якої треба додати паспорт. Якщо прописка не вказана в паспорті, варто ще й підтверджувальний документ. Це може бути військовий квиток, трудова книжка та інші документи, які можуть підтвердити фактичне проживання громадянина на певній території.

Довідку переселенця з підписом і печаткою видають у день звернення.

Виплати ВПО: розмір

Для внутрішньо переміщених осіб в Україні діє програма регулярної грошової допомоги від держави. Розмір виплати наразі становить 2 000 гривень на одну особу та 3 000 гривень для осіб з інвалідністю та дітей.

Виплати допомоги переселенцям здійснюються 15 та 28 числа кожного місяця.

Умови отримання виплат

Головна умова для отримання виплат — це матеріальна спроможність домогосподарств на життя. ля нарахування допомоги береться до уваги сукупний дохід родини, який у розрахунку на одного члена сім’ї має становити не більше 9 444 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Центри підтримки ВПО з Селидового: де працюють і яку допомогу надають

Валентина Твердохліб 17:01, 31 Жовтня 2024
селидового
Видача гуманітарної допомоги для переселенців з Селидового / фото центр підтримки “Селидове.UA”

В Україні працюють центри підтримки переселенців з Селидового. Їх розгорнули за ініціативи керівництва Селидівської громади. У цих осередках переселенці можуть отримати різні види допомоги.

Редакція дізналася, як працюють осередки підтримки “Селидове.UA”.

Допомога для ВПО з Селидового

Для підтримки переселенців з Селидового в Україні працюють два центри — у місті Кам’янське Дніпропетровської області та селі Петропавлівська Борщагівка Київської області. З понеділка, 4 листопада, запрацює ще один центр — у місті Нововолинськ Волинської області.

Допомогу в центрах “Селидове.UA” можуть отримати не лише переселенці з Селидового. Сюди також можуть звертатися переселенці з Комарської та Вугледарської громад.

“Ми уклали меморандуми з двома громадами — Комарською і Вугледарською. Це дало нам можливість взяти під свій супровід переселенців із цих громад. Це і в частині видачі гуманітарної допомоги, і фінансової тощо. Все, що доступно ВПО з Селидового, є доступним і для ВПО з Комарської і Вугледарської громад”, — розповіла заступниця міського голови Селидового з інформаційної комунікаційної роботи та внутрішньої політики Тетяна Брянцева.

Центри “Селидове.UA” працюють недовго — з серпня цього року. За цей час до них за допомогою звернулися близько 600 людей.

Консультація переселенців / фото центр підтримки “Селидове.UA”

Центри “Селидове.UA”: яку допомогу надають

За два місяці роботи в центрах вже напрацьована база людей. Якщо в осередках допомоги планується видача допомоги, то людей або інформують особисто телефоном, або запрошують через офіційні канали в соцмережах.

“Центри мають напрацьовану базу людей, які звертаються до нас. Ми вносимо їх контактні дані в базу і потім, коли в нас є якась допомога, то ми з ними контактуємо. Також ми публікуємо анонси про надання допомоги на офіційних сторінках військової адміністрації та цих центрів у Instagram та Telegram. Таким чином ми тримаємо зв’язок з мешканцями, які оселилися в Дніпропетровській і Київській областях”, — каже Тетяна Брянцева.

Основний вид допомоги переселенцям з Селидового — гуманітарний. Людям видають продуктові і гігієнічні набори та побутові речі.

“Звичайно, найбільша кількість — це продуктові набори. Також видавали засоби гігієни, постільну білизну, матраци, ковдри, подушки, посуд. Декому ще й розкладачки видавали, які залишилися з нашого резерву. Також у наших центрах проходила реєстрація на грошову допомогу. До нас приїжджали благодійники з “Право на захист” і “Карітас”, вони реєстрували людей на отримання фінансової допомоги”, — розповіла Тетяна Брянцева.

Переселенці з гуманітарною допомогою / фото центр підтримки “Селидове.UA”

У центрах “Селидове.UA” також проводять різноманітні заходи: тренінги, культурно-розважальні події. Є багато занять і для дітей.

“У Кам’янському працює спортивна секція і тренажерний зал, де з дітками безоплатно займається тренер. Також у цьому центрі надаються освітні послуги. Вчителі наших освітніх закладів, які переїхали до Кам’янського, проводять безоплатні заняття для школярів з різних предметів: математики, української, англійської мов”, — розповіла заступниця міського голови Селидового з інформаційної комунікаційної роботи та внутрішньої політики Тетяна Брянцева.

Заняття для дітей / фото центр підтримки “Селидове.UA”

“Селидове.UA”: як звернутися за допомогою

Для конультації з отримання допомоги в центрах “Селидове.UA” звертайтеся за міським контакт-центром Селидового: 0800 336 454. Дзвінки приймають з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 17:00.

Анонси заходів і видачі гуманітарної допомоги можна знайти в Telegram-каналі центру “Селидове.UA”.

Також переселенці можуть особисто прийти в центри підтримки за адресами:

  • село Петропавлівська Борщагівка, вул. Волинська, 1. Графік роботи: з 09:00 до 17:15.
  • м. Камʼянське, вул. Василя Стуса, 15 б. Графік роботи: з 08:00 до 17:00 (обідня перерва з 12:00 до 13:00).

Новий центр “Селидове.UA” в Нововолинську працюватиме за графіком центру Петропавлівської Борщагівки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати виплати ВПО від держави: роз’яснення для нових переселенців

Переселенці, які були змушені переїхати у більш безпечні регіони країни, можуть отримувати регулярні виплати від держави. Утім, для цього потрібно оформити спеціальну довідку. Редакція Бахмут […]

17:40, 31.10.2024 Скопіч Дмитро
селидового

Центри підтримки ВПО з Селидового: де працюють і яку допомогу надають

В Україні працюють центри підтримки переселенців з Селидового. Їх розгорнули за ініціативи керівництва Селидівської громади. У цих осередках переселенці можуть отримати різні види допомоги. Редакція […]

Страшно захопливі: сім фільмів та мультфільмів для сімейного перегляду на Хелловін

Хелловін — це не тільки свято жахів, але й гарна можливість провести час із власною сім’єю. А що може бути краще за сімейний перегляд фільмів […]

16:00, 31.10.2024 Скопіч Дмитро

Підвищена стипендія 2024: що це та як отримати

Деякі категорії студентів, які навчаються коштом державного бюджету, мають право на отримання підвищених стипендій. Це стосується і майбутніх  бакалаврів, і майбутніх магістрів, і навіть тих, […]

15:00, 31.10.2024 Скопіч Дмитро

Як ВПО отримати 14 300 за місяць: умови програми для переселенців

У Львівській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Одеській та Дніпропетровській областях стартував новий проєкт від “Карітас”, який отримав назву REMARKET “Відновлення та розширення можливостей через доступ до ринку […]

14:10, 31.10.2024 Скопіч Дмитро