Народний депутат – ваш представник у Верховній Раді на наступні 5 років

Семаковська Тетяна 14:04, 5 Липня 2019

6 e6ecaДіяльність народних депутатів не має нічого спільного з наданням матеріальної допомоги, організацією свят з лозунгами «Під патронатом …». Хоча кандидати часто виступають перед виборцями саме в ролі меценатів. Треба розуміти, що ефективна робота Верховної Ради залежить від того, чи буде сформована дієва коаліція, куди увійдуть однодумці, що упродовж п’яти років мають працювати над розвитком країни і добробутом виборців.

Що таке коаліція депутатських фракцій і навіщо вона потрібна?

Форма організації коаліції у Верховній Раді визначається Конституцією України.

«У Верховній Раді України за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України». Ст.83 Конституції України

В подальшому коаліція підписує Угоду, в якій визначається програма роботи у сфері внутрішньої та зовнішньої політики. Угода, що підписує парламентська більшість, до складу якої має входити не менше 226 депутатів, має визначати конкретні шляхи та  механізми  реалізації реформ. Ця угода і є планом дій парламентської більшості і коаліційного Уряду.  

Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України відповідно до цієї Конституції вносить пропозиції Президенту України щодо кандидатури Прем’єр-міністра України, а також відповідно до цієї Конституції вносить пропозиції щодо кандидатур до складу Кабінету Міністрів України. Ст.83 Конституції України

В Конституції також зазначено, що коаліція має бути утворена на протязі місяця з першого дня роботи новообраної Верховної Ради чи після розриву старої коаліційної угоди. Такі правила мають під собою важливе підґрунтя. Головний законотворчий орган країни має працювати на розвиток держави, керуючись визначеними принципами, а не інтересами окремих осіб. У разі, якщо коаліція не створюється за визначених умов, Президент має право розпустити Верховну Раду України. Саме так сталося під час інавгурації президента Володимира Зеленського. 20 травня він оголосив про дострокове припинення повноважень Верховної Ради VIII скликання. Відповідний Указ він підписав 21 травня і призначив позачергові вибори народних депутатів України на 21 липня 2019 року.   

Хто формує коаліцію? 

До складу коаліції входять депутатські фракції та групи, які створилися з партій що потрапили до Ради, а також депутатів-мажоритарників, які захотіли до них долучитись. У Раду потрапляють тільки ті партії, які перетнули 5% бар’єр на виборах. За партійними списками ми обираємо половину складу Ради – 225 осіб, другу половину складають депутати обрані по мажоритарним округам.  

«Фактично дві третини чинної Верховної Ради повторно балотуються на позачергових виборах 2019 року. Частина з них, фактично третина, йде по списках майже двох десятків різних партій. Більша частина – в одномандатних виборчих округах, переважно як самовисуванці Це є певною типовою для України практикою, коли частина політиків, які були попередньо пов’язані з певними політичними силами в парламенті, в умовах виборчого процесу уникають позиціонування себе від імені цих політичних сил й балотуються як самовисуванці», – розповів аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут.

Партії мають право висувати своїх кандидатів не лише за списками, а й по округах, для того, щоб посилити свій вплив у Верховній Раді. Наприклад, по нашому 46-му округу на позачергові вибори до Верховної Ради ЦВК зареєструвала шість кандидатів, з них троє – представники партій.  

Снимок a7ca5

2 c6798 Реєстрацію Андрія Клюєва, який теж мав балотуватись від партії, ЦВК спочатку поновила за рішенням Верховного Суду, а потім знову скасувала. 

Довідка: На позачергових парламентських виборах у єдиному багатомандатному окрузі балотується 25% безпартійних кандидатів. Також 307 кандидатів, що беруть участь у позачергових парламентських виборах, є депутатами Верховної Ради. 

Депутати, що не входять в коаліцію, формують опозицію, яка теж має створити свій узгоджений курс.  

Передвиборча благодійність та виборча агітація

 Поки кандидат офіційно не зареєструвався, він не несе відповідальність за матеріали в пресі, які замовляються про нього часто третіми особами, за подарунки, які він робить на окрузі. За виборчим законодавством, коли його зареєструє ЦВК, це буде вважатись підкупом виборців. Як говорить аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут, часто кандидати затягують з реєстрацією саме для того, щоб у рамках передвиборчої благодійності завойовувати прихильність виборців. 

В червні Громадянська мережа ОПОРА відзначила розмах діяльності потенційних кандидатів, що мала ознаки непрямого підкупу виборців. З повним звітом можна ознайомитись за посиланням

«За оцінками наших спостерігачів, ключовими викликами для дотримання демократичних стандартів виборів в одномандатних виборчих округах є прояви непрямого підкупу виборців. Кандидати в народні депутати України вже, на жаль, достатньо активно супроводжують свою агітацію наданням товарів і послуг», – зазначив аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев. 

Щоб не проводити гроші через виборчі фонди кандидати часто реалізують передвиборчу агітацію через благодійні фонди та громадські організації. 

В Бахмуті передвиборча благодійність також спостерігається, ось декілька прикладів.

img4009 5d1a1ca60210d 3f7f9

На День Молоді дискотека проходила під патронатом Бахмутської міської ради та засновника Благодійного фонду «ДАР», кандидата в народні депутати Дмитра Реви. 

Пенная вечеринка 50155 adf15В Сіверську та Часів Ярі кандидат Федір Христенко теж влаштував дискотеку до Дня молоді.

5 ee128Кандидат в народні депутати Костянтин Матейченко дарує ноутбук.

4 7d715Кандидат в народні депутати – Олександр Шинкаренко, зареєстрований ЦВК 18 червня, 22 червня виступає як голова Громадського руху.     

Попереду майже три тижні виборчих перегонів, будьте уважні до програм кандидатів, їх діяльності поза виборчим процесом, відрізняйте передвиборчу благодійність. Обирайте виважено і будьте відповідальними громадянами!

Читайте також:

Проект «Прозорі вибори в Бахмуті» впроваджується за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 13:00, 30 Квітня 2024
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

Завтра, 1 травня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр Підтримки бахмутян в Києві.

Бахмутський ЦНАП: послуги

Прийом запланований на 1 травня (середа) з 10:00 до 14:00.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

  • +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206 (представники ЦНАПу); 
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як влаштувати дитину ВПО до нового закладу освіти: пояснення експертів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:35, 29 Квітня 2024
Школа / фото ілюстративне

Через початок війни, чимало українських сімей були змушені покинути власний дім та стати внутрішніми переселенцями. Це дозволило їм бути у безпеці. Однак, вже на місці потрібно розв’язувати нагальні питання, зокрема ті, що стосується освіти дитини.

Про те, як влаштувати дитину, що зазнала вимушеного переміщення, до державного або комунального закладу освіти, розповіли експерти Юридичного порадника для ВПО у Facebook.

Як влаштувати дитину ВПО у місцеву школу

За словами експертів, держава гарантує кожній дитині, у тому числі й ВПО, доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти в державних і комунальних закладах освіти. Це прописано у частині 2 статті 19 Закону України “Про охорону дитинства”.

Як ВПО здобути дошкільну освіту

Діти з-поміж ВПО чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, мають першочергове право на зарахування до державних або комунальних закладів дошкільної освіти.

Для того, щоб дитина здобула дошкільну освіту, потрібно надати заявку про зарахування до того чи іншого навчального закладу. Це повинен зробити особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини. До заяви також потрібно додати наступні документи:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, встановленої законом форми разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;
  • копія документа про право на пільгове зарахування (довідка ВПО або документ, що підтверджує статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів).

Прийом заяв про зарахування дітей може організовуватися, зокрема, з використанням системи електронної реєстрації чи через ЦНАП.

Як ВПО отримати загальну середню освіту

Для того, щоб дитину ВПО зарахували до закладу середньої освіти, одному з батьків, опікуну чи іншому законному представнику потрібно звернутися до адміністрації закладу з відповідною заявою. До неї потрібно додати наступні документи:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, встановленої законом форми;
  • копія довідки ВПО або документа, що підтверджує статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Як ВПО отримати професійну, фахову та вищу освіту

Діти ВПО мають право на здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти на загальних підставах. 

Одночасно з цим, діти ВПО, які проживали на нині тимчасово окупованій  території (ТОТ), мають право на здобуття або продовження здобуття освіти певного рівня освіти в інших регіонах України коштом держави або місцевого бюджету. Їм також надається місце в гуртожитку на час навчання.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 1 травня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

Як влаштувати дитину ВПО до нового закладу освіти: пояснення експертів

Через початок війни, чимало українських сімей були змушені покинути власний дім та стати внутрішніми переселенцями. Це дозволило їм бути у безпеці. Однак, вже на місці […]

15:35, 29.04.2024 Скопіч Дмитро

“Можна купити нову тумбу, але зробити цікавіше”: майстриня з Бахмута про переробку меблів

Майже в кожного вдома, в тому числі у тимчасовому житлі, можна знайти старий стільчик, стіл чи шафу. Зазвичай на вигляд ці речі через свій вік […]

children g589d22510 1920 19355

Як батькам жити в постійній тривозі за своїх дітей: поради психологині Ганни Сердюкової

Майже рік Україна страждає від повномасштабної війни, через що багато українців постійно перебувають у стані гострого стресу. Багато хто відчуває втому, апатію, ступор. І це […]

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]