17 млн грн на комунальні підприємства: у міськраді прокоментували обурення бахмутян

Семаковська Тетяна 12:39, 13 Листопада 2023
Бахмут до вторгнення росіян / Фейсбук

8 листопада редакція опублікувала матеріал про те, скільки коштів виділила міськрада на комунальні підприємства міста Бахмут. На КП “Бахмут-Вода”, Бахмутський комбінат комунальних підприємств, Опитненське сільське комунальне підприємство “Прогрес”, Бахмутську житлову управляючу компанію та “Бахмутелектротранс” спрямували з бюджету 17 мільйонів гривень.

У коментарях під дописом бахмутяни висловили свої негативні думки щодо розподілу коштів, тож редакція звернулася за коментарем до заступника міського голови Олександра Марченка.

Гроші виділили на зарплати та оренду

У 2023 році станом на 1 жовтня для бахмутських комунальних підприємств виділили близько 17 мільйонів гривень. Гроші розподілили між великими компаніями — це:

  • “Бахмут-Вода”;
  • “Бахмутелектротранс”;
  • Бахмутська житлова управляюча компанія;
  • Бахмутський комбінат комунальних підприємств;
  • Опитненське сільське комунальне підприємство “Прогрес”.

Що кажуть бахмутяни

У коментарях під новиною про витрату бахмутяни обурюються витратами. Люди незадоволені сумою, яку виділили на підприємства.

Коментарі під дописом / скриншот
Коментарі під дописом / скриншот
Коментарі під дописом / скриншот

Що кажуть у міськраді?

Заступник начальника Бахмутської МВА Олександр Марченко пояснив редакції, чому саме такі суми виділили на підприємства та як їх витрачали.

Олександр Марченко / Фейсбук

За словами Олександра Марченка, на початку року 2022 року на території Бахмутської громади ще перебували підприємства, які працювали. Він пояснює, що у їхні функції входило не тільки забезпечення комунальними послугами мешканців громади.

Наприклад, додатково працівники підприємств займалася постачанням гуманітарної допомоги: вони розвозили воду, роздавали хліб тощо. Окрім цього, проводилась евакуація архівів та майна підприємств. Спочатку перевозили вище перечислене до Костянтинівки, а згодом вже до більш безпечних регіонів.

Відбувається робота, пов’язана з функціонуванням підприємств. На сьогодні підприємства не ліквідовувались. Виконується робота, пов’язана з документацією. Тому і гроші виділялись. У нас існують програми по підтримці комунальних підприємств, роботі комунальних підприємств. У 2022 році, а також у 2023 роках вносились зміни до цих програм. І кошти вже виділялись у 2023 році,

Олександр Марченко // заступник начальника Бахмутської МВА

Олександр Марченко повідомив, що у 2023 році (кінець лютого, початок березня) влада була змушена евакуюватися з Бахмута. Своєю чергою, зменшилась кількість працівників на підприємствах.

Посадовець пояснює, що з кимось із працівників призупинили трудові відносини, хтось сам написав заявку про розрахунок, змінивши місце роботи. На підприємствах залишився штатний розпорядок.

Стосовно розрахункових. Коли людина звільняється, то згідно із законом, ми повинні виплатити кошти: заробітна плата, відпускні, які за людиною зараховувались. Не порушуючи законодавства, ці виплати були виплачені. Можливо когось шокує цифра по підприємствах, але коли на розрахунок пишуть 100-200 осіб, це також потрібно ураховувати. Також я бачив коментар, у якому писали: “Чому та на які оренди виділяються такі суми”. Я заявляю, що ні одна копійка не пішла на оплату “якихось” приміщень. Розумієте, виїжджали 5 підприємств. Виїжджали з технікою, з архівами…

Олександр Марченко // заступник начальника Бахмутської МВА

Нагадаємо, що чималу частину суми, яка виділилася на підприємства, було розподілено саме на зарплати та розрахункові. Наприклад на КП “Бахмут-Вода” виділили загалом 5,9 мільйона гривень, з них близько 5 мільйонів витратили саме на:

  • виплату заробітної плати;
  • відрахування із заробітної плати;
  • нарахування на заробітну плату;
  • розрахункові при звільненні працівників підприємства.

За словами Марченка, процес звільнення працівників з Бахмутських комунальних підприємств починався з 24 лютого 2022 року і тривав майже рік, поки не дійшли до того стану і положення по чисельності підприємств, яке є станом на зараз.

Також у коментарі нам повідомили, що під час евакуації з міста працівники займалися вивезенням техніки, архівів. Крім того, окремі працівники готували техніку, щоб вона могла рухатись, адже попередньо її пошкодили окупанти обстрілами. Заступник начальника Бахмутської МВА розказав, що ні один з керівників комунальних підприємств, які займалися роботою у сфері ЖКГ, не покинув місто до того моменту, поки було можливо там перебувати й працювати.

Ми зробили майже все для того, щоб забезпечити життєдіяльність міста, зробити евакуацію належним чином і уникнути таких величезних проблем в громаді на момент активних бойових дій,

Олександр Марченко // про Бахмут

Оренда приміщень

Окремою статтею витрат у бюджеті на КП стала графа “Оренда приміщень”. Олександр Марченко пояснює, що зараз орендують приміщення, в яких зберігається комунальна техніка. Йдеться про складські простори, на яких зберігається обладнання з підприємств, комп’ютерна техніка, прилади, архіви тощо.

Також відомо, що з підприємств, які займалися, вулично-дорожньою галуззю, залишалося обладнання, яке евакуювали разом з технікою.

Виїхали майже в голе поле. У Костянтинівці нас прийняло одне з комунальних підприємств, куди ми змогли доїхати та залишити цю техніку там. Потім, ще декілька місяців доводилось давати техніку, щоб її могли перегнати. Після того, як почалися обстріли Костянтинівки, вимушені були рухатись далі. Шукали приміщення, шукали майданчики. Не чекає ніхто нас по країні з 35-40 одиницями техніки і готовністю безплатно надавати приміщення, в якому все буде зберігатися, охоронятися техніка комунальної власності Бахмутської громади,

Пояснює у коментарі // Олександр Марченко

Також посадовець додає, що на орендованих майданчиках проводять роботи з відновлення техніки. Зокрема, цим займається “Бахмут Вода” та комбінат комунальних послуг.

Як пояснив Олександр Марченко, станом на сьогодні є попит на техніку для перевезення гуманітарних вантажів. Відновлення техніки також буде важливим елементом при деокупації громади та міста, пояснює посадовець. Адже техніка, яка є на балансі у КП, повинна бути на ходу.

Марченко пояснив, що є й підприємства, які на 100% втратили всю свою техніку. Йдеться, зокрема, про тролейбусне управління. Втрачено кілька сміттєвозів, але чотири одиниці вдалося вивести на безпечну територію, на склади.

Техніку, яку врятували з-під російських обстрілів, можуть здавати в оренду, аби таким чином заробляти кошти в бюджет. Це реальний варіант, який розглядає міськрада, каже Олександр Марченко.

Додамо, що евакуйована техніка з Бахмута, яка належала місцевим підприємствам, вже була залучена для доставки гуманітарних перевезень для бахмутян. Машини використовували для транспортування гумвантажу між Дніпром та Жовтими Водами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:15, 21 Листопада 2024
Грошова допомога за народження дитини / фото ілюстративне, pexels

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.

Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога при народженні дитини у 2024 році

Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.

Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як оформити виплату за народження дитини 

Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.

Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати  заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.

Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти на портал “Дія”;
  • перейти у розділ “єМалятко”;
  • вказати дату народження дитини;
  • вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
  • після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
  • обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).

Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 20 Листопада 2024
Cтудент за навчанням / фото ілюстративне, pixabay

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.

Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Гранти на навчання для студентів

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.

Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.

Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати

Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:

  • вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.

Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.

Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.

Як отримати гранти

Аби отримати грантову допомогу потрібно:

  • визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
  • після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
  • після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як в Києві перейменовують вулиці розповів Павло Островський

Без Жукова та Леніна. Активіст Павло Островський розповів про перейменування вулиць в Києві

15 вересня світ відзначає День Демократії. За цим політичним устроєм — джерелом влади є народ, який формує цінності держави. Активіст Павло Островський родом з Дружківки, […]

Screenshot 279 70921

Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

В межах декомунізації та дерусифікації чимало українських міст позбулося вулиць, які носили назви російських діячів. Відтак, в Києві більше немає вулиці Волгоградської, тепер вона має […]

Пам'ятник Артему Святогірськ

Пам’ятник Артему, який перейменували у Святогірську, хочуть включити у спадщину ЮНЕСКО

Нещодавно, експертна комісія перейменувала пам’ятник радянському партійному і державному діячеві Артему у Святогірську на «Пам’ятник авторства видатного скульптора І.П. Кавалерідзе». Місцеві були незадоволені такою декомунізацією […]