Як припинити війну в Україні мирним шляхом? – блог Миколи Фоменко до молоді

Семаковська Тетяна 08:38, 7 Травня 2022

den ekologichnih znan 3d5cbЧому війна в україні – це війна між добром і злом, як можна вирішити питання мирним шляхом і які сили борються сьогодні у світі між собою – читайте у новому блозі письменника, художника Миколи Фоменко. Він вважає, що причини війни в Україні та інших конфліктів потрібно шукати в освіті і майбутнє нашої держави і світу загалом залежить від вибору молодих людей.

 

Молоді

Хочу звернути цей пост до молоді, хоча і розумію, що це не має сенсу, бо молодість самовпевнена і легковажна.   Я можу про це судити, бо, як ви здогадуєтесь, і сам колись був молодим. Легковажність не самий тяжкий недолік, може це, взагалі, потрібна річ, щоб життя не перетворювалося у напружену нудотну справу. Та через ту легковажність втрачаються суттєві речі, які потім обертаються недосвідченістю і життєвим кретинізмом, а це, в свою чергу, породжує соціальні негаразди, катаклізми, війни і руйнування налагодженого життя, з чим ми зіткнулися зараз. Дивна річ, але освіченість в історії, філософії, літературі впливає на буденне життя, на спосіб життя, на відношення у сім’ї, з сусідами, сприяє критичному мисленню.

Ми багато років тішили себе тим, що радянська освіта чогось варта, що вона краща за західну. Так я вам скажу, що ніяка освіта не має сенсу без самоосвіти. Без особистого бажання знати, розуміти, бути освіченим. Запитання повинні виникати не зовні, а з внутрішньої потреби знати. Треба розуміти, що людство накопило величезний досвід. Ще Аристотель сформував такий шар понять, який наша освіта не може втовкти хоч сотій частині учнів. А це біда. Біда у самому поширеному розумінні. Бо з цього витікає весь той безлад, в якому доводиться жити.

У середовищі інтелектуалів є думка, що протистояння між прошарками населення прийняло екзистенційний характер. Тобто, люди розійшлися у  життєвих принципах і звичках, які об‘єднують їх в певну спільноту.

Річ вже ні йде ні про релігійні відмінності, ні про класові, ні про національні, річ йде про етичне, культурне, моральне розмежування. І це розмежування носить глобальний характер, незважаючи на країни, раси, нації. Воно пролягає між освіченістю і неосвіченістю, між демократією і тоталітаризмом, між майбутнім і минулим, між добром і злом.

Ця протилежність не має кордонів і ми бачимо протистояння і в Америці між Трампістами і демократами, у Франції, Германії, Австрії, Італії, Угорщині, Білорусі, де воно набуло яскравих і драматичних наслідків і зовсім трагічні події спіткали нашу країну. Говорячи прямо, річ йде про культуру. У всі віка культура існувала під загрозою знищення, і те що їй завжди вдавалося вижити і поширюватись надихає на оптимізм. Але були і довгі віка занепаду, і про це не слід забувати.

У наявності століття шкідливого генетичного розвитку, коли суспільство нехтувало міжнародними зв‘язками, коли знання підмінялись ідеологією, коли звужувалися критерії освіченості, коли вища освіта перетворилася на папір. В результаті ми отримали суспільство так званих «ватників», ненормативну лексику і війну.

Підтвердженням цього висновку можуть бути події чотирнадцятого року, коли зі всіх запланованих «народних республік» вдалося створити тільки дві, з найменшою кількістю інтелігенції і студентства. Якщо говорити з певною долею відвертості і спрощення, то з одного боку ми маємо творчу інтелігенцію, науковців, естетів, людей вільних і відкритих, з іншого ‒ солдафонів (не плутати з солдатами), найманців, спец службовців, мазуриків і таке інше. Існує думка, що співіснування між ними неможливе, що ми підійшли до тієї межі, коли спільноти повинні визначитися у своєму майбутньому і застовпити за собою певну територію. Хіба не про це сьогоднішня війна?

Так от, звертаючись до молоді, я хотів сказати, яка територія буде більше залежить від вас.

М. Фоменко

ЗСУ звільнили село Сторожове

Семаковська Тетяна 10:22, 12 Червня 2023

photo 2023 06 12 08 21 46 e3bb235 окрема бригада морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського звільнила село Сторожове на Донеччині. Тепер тут знову майорить український прапор.

Про це повідомили в Об’єднаному пресцентрі Сил оборони таврійського напрямку.

«Державний прапор знову майорить над Сторожовим, і так буде з кожним населеним пунктом, поки ми не звільнимо всю українську землю.  Дякуємо 35 окрема бригада морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського», — повідомили в ЗСУ.

Днями раніше, ЗСУ також звільнили село Благодатне на Донеччині, це зробили воїни 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша, підтвердили в Сухопутних військах ЗСУ.

photo 2023 06 12 09 20 37 71cc7Звільнене село. Фото: DeepStateMAP

Що передувало? 

За минулу добу ЗСУ продовжили наземні атаки навколо Бахмута, щоб вибити окупантів. Штурми проводили й росіяни. Російські блогери стверджують, що українські сили атакували поблизу Кліщіївки, і що підрозділи російського спецназу намагаються витіснити українські сили з позицій поблизу Кліщіївки, однак безуспішно.

Тим часом у ЗСУ є успіх в районі Берхівського водосховища, там наші сили просунулись вперед на 250 м. Днями раніше пресофіцерка 93-ОМБР Холодний Яр Ірина Рибакова повідомила, що росіяни знаходяться в Бахмуті у менш зручному становищі, ніж ЗСУ.

Зазначимо, що ЗСУ досягли успіхів навколо Бахмута 8 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, вказують на те, що українські сили досягли просування поблизу Берхівки — це 6 км на північний захід від Бахмута.

Фото: Фейсбук

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

Семаковська Тетяна 15:02, 14 Квітня 2023

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

Наприкінці березня в Одесі розпочав роботу центр підтримки для жителів Бахмутської громади. На сьогодні у штабі зареєстровано 1064 людини, з яких 236 дітей.

Про це інформує Департамент соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації.

Гуманітарний хаб «З Бахмутом в серці» у м. Одеса розташований за адресою: вулиця Канатна, 71.

Співробітники штабу проводять майстер-класи та розважальні заходи для дітей, організують походи до театру та цирку. Так, нещодавно маленькі бахмутяни, які відсвяткували свої іменини у березні, взяли участь у святі День іменинника. Дітлахи танцювали, розважалися та знайшли нових друзів.

День іменинника1 ded19Подарунок до дня народження отримали маленькі бахмутяни, які наразі проживають у Одесі. Фото: Департамент соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації

Читайте також: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні

Найближчим часом фахівці центру підтримки надаватимуть бахмутянам юридичну допомогу та проводитимуть зустрічі з представниками Пенсійного фонду України. За період роботи гуманітарного центру жителі Бахмутської громади отримали 50 жіночих наборів.

Фото: Департамент соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

photo 2023 06 12 08 21 46 e3bb2

ЗСУ звільнили село Сторожове

35 окрема бригада морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського звільнила село Сторожове на Донеччині. Тепер тут знову майорить український прапор.

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

Наприкінці березня в Одесі розпочав роботу центр підтримки для жителів Бахмутської громади. На сьогодні у штабі зареєстровано 1064 людини, з яких 236 дітей.

49476372 10156325420169335 6649748034462679040 n b6eaa

«Вічний двигун, який працює на енергії любові», — Оксана Писарева про життя без світла

Бахмутянка Оксана Писарева, як й тисячі українців, навчилася жити без світла. Жінка поділилася роздумами про свій народ, який вміє адаптовуватися до будь-яких труднощів. Екстрені відключення […]

36637587 2168088466811656 3028012120466784256 n 5102c

«Йдучи литовськими вуличками, я завжди шукаю якусь схожість з Бахмутом. І знаходжу…» ‒ Євгенія Буднік про своє місто

Через обстріли Росії тисячі жителів Бахмуту змушені були покинути рідні домівки. Серед евакуйованих бахмутян ‒ вчителька української мови та літератури місцевої школи Євгенія Буднік. Жінка […]

285538720 5067165163321287 7946903981186088117 n 1bd0d

«Зараз головне зберегти життя та психологічне здоров’я!» – мешканка Бахмута про евакуацію

«Я переселенка, маю статус ВПО. Ще два місяці тому я жахалась цього статусу, не хотіла реєструватись, брати запропоновану гуманітарну допомогу. «Є люди, яким набагато важче […]