“10 українських родин із Київщини та Донеччини отримали компенсації за знищене житло”, — Кубраков

Микола Ситник 14:48, 10 Січня 2024
Сертифікат єВідновлення
Реалізація житлових сертифікатів / фото Олександр Кубраков

Перші 10 українських сімей отримали компенсації за знищене російськими окупантами житло. Нові квартири та будинки вже придбали родини з Київщини та Донеччини. Водночас українці забронювали кошти на понад 500 житлових сертифікатів.

Про це на сторінці в Facebook повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Сертифікати єВідновлення на нове житло

За словами високопосадовця, кількість поданих та опрацьованих заявок на компенсації за знищене житло збільшується щодня. Також щоденно укладаються нові угоди купівлі-продажу нерухомості за програмою єВідновлення.

Перші 10 житлових сертифікатів реалізовано! Це означає, що перші 10 українських родин отримали компенсації за знищене росіянами житло і вже придбали собі нерухомість. Серед них — родини з Київщини та Донеччини, які обирали як квартири, так і житлові будинки,

зазначив // Олександр Кубраков

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури нагадали, що житлові сертифікати надають компенсацію на придбання нової квартири чи будинку, якщо майно було повністю зруйноване. Для того, аби отримати житловий сертифікат, необхідно:

  • подати заяву в Дії про зруйноване майно;
  • зачекати, поки комісія органу місцевого самоврядування визначить суму компенсації;
  • отримати житловий сертифікат у застосунку.

Після цих 3 кроків наступний — вибір нового житла та бронювання коштів у Дії. Протягом 5 робочих днів у застосунку надійде підтвердження.

Далі — припинення права власності на знищене житло та оформлення угоди купівлі-продажу. Упродовж 5 днів кошти надійдуть продавцю.

Інструкція
Інструкція, як забронювати кошти / інфографіка Мінрозвитку громад

За інформацією відомства, станом на 10 січня українці подали понад 8 тисяч заяв про зруйноване майно у Дії. З них понад 2 тисячі людей вже мають згенеровані сертифікати на понад 3,6 мільярда гривень. Загалом заброньовано вже більш як 1,1 мільярд гривень.

Новий етап програми єВідновлення

Олександр Кубраков зауважив, що тривають виплати державної грошової допомоги на термінові та капітальні ремонти. Більше ніж 35 тисяч родин вже отримали понад 3 мільярди гривень. Міністр переконує, що ці гроші витратили виключно для придбання будівельних матеріалів або послуг.

За його словами, через 2 місяці планується початок відновлення будинків на приватних земельних ділянках. Окрім того, згодом зʼявляться перші результати обстеження знищеного житла на ТОТ методом дистанційного зондування.

“Наступний етап програми єВідновлення — виплати тим, хто бажає відновити будинок на власній земельній ділянці. Очікуємо запуск у найближчі 2 місяці. Також у лютому зʼявляться перші результати експериментального обстеження знищеного житла на тимчасово окупованих територіях”, — резюмував Олександр Кубраков.

Раніше ми писали, що родина з Гостомеля, чиє житло зруйнували росіяни, першою придбала собі будинок за програмою єВідновлення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

Семаковська Тетяна 16:51, 3 Липня 2024
Коппенсація для фермерських угідь розпочнеться із запуску реєстру / фото Pexels

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок російської агресії.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Компенсація аграріям

Мінагрополітики планує розширити програми підтримки аграріїв у 25-кілометровій прифронтовій буферній зоні. У 2024 році планується запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих господарствам та підприємствам внаслідок російської агресії.

Крім того, аграрії будуть автоматично звільнятися від сплати податків, йдеться про ті сільськогосподарські землі, які знаходяться в зоні активних бойових дій або активних бойових дій, де працюють реєстри.

Якщо угіддя розташовані в межах можливих бойових дій або заміновані, треба звернутися до місцевих органів самоврядування, які ухвалять рішення про звільнення від всіх податків у зв’язку з забрудненістю вибухонебезпечними предметами.

Ситуація в аграрному секторі Донеччини

За даними, озвученими на нараді, на Донеччині 347 агропідприємств зазнали пошкоджень,
а сума збитків перевищила 5 мільярдів гривень. Посівна площа у 2024 році склала понад 300 тис. га
прогнозована врожайність зернових складає 24 ц/га. Також у регіоні працює 18 тваринницьких підприємств, до повномасштабного вторгнення їх було 67.

У Міністерстві планують надавати допомогу аграріям, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, вони зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар.

Також фермери, що утримують від 3 до 100 корів, можуть отримати 7 тисяч гривень на одну голову та 2 тисячі ті, хто вирощує від 5 до 500 голів кіз та овець.

Також планують надавати компенсацію до 80% вартості проведення робіт з розмінування, знижку до 30% на залізничні перевезення сільгосппродукції для подальшого експорту та компенсацію вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки – до 25%. Це стосується техніки, яка куплена з квітня 2024 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків відкритий у Дії: як мешканцям ТОТ занеси дані

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:30, 27 Червня 2024
Часів Яр
Зруйновані рф будинки в Часів Ярі / фото Головне управління Нацполіції в Донецькій області

Українців запрошують взяти участь у бета-тестуванні оновленого сервісу подання заяв до міжнародного Реєстру збитків у застосунку “Дія”. Новий етап дозволяє подавати інформацію про пошкоджене або знищене майно, розташоване на окупованих територіях або в зонах бойових дій.

Про це повідомляє Дія.

Бета-тест Реєстру збитків

Міністерство цифрової трансформації України оголосило про запуск бета-тестування нового етапу Реєстру збитків у застосунку “Дія”. 

Це допоможе українцям, житло яких розташоване на ТОТ або в зонах активних бойових дій подавати заяви.

Основна мета цієї ініціативи – створити всеосяжну базу даних про збитки, завдані російською агресією, яка стане основою для майбутніх репарацій та відновлення країни. 

Новий етап дозволяє подавати заяви навіть у випадках, коли:

  • право власності на майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • відсутній акт про пошкодження майна і власник не подавався на програму єВідновлення;
  • майно розташоване на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

Для участі в бета-тестуванні запрошуються громадяни України, які є повнолітніми та мають картку платника податків. Зареєструватися на тестування можна за спеціальним посиланням у Telegram.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок […]

Часів Яр

Міжнародний Реєстр збитків відкритий у Дії: як мешканцям ТОТ занеси дані

Українців запрошують взяти участь у бета-тестуванні оновленого сервісу подання заяв до міжнародного Реєстру збитків у застосунку “Дія”. Новий етап дозволяє подавати інформацію про пошкоджене або […]

1000 гривень у руках

Сертифікат на придбання житла є, але купити його не можна: з чим стикаються українці, які отримали компенсацію

Програма “єВідновлення” дозволила близько 70 тисячам українських родин отримати компенсацію за зруйноване внаслідок російської агресії житло. Однак переселенці з Високопілля, це Херсонська область, які отримали […]

Бахмут теж: ОВА зобов’язали дати оцінку про зруйноване та пошкоджене житло

Обласні військові адміністрації, які мають окуповані території зобов’язані організувати збір, оцінку та узагальнення інформації про зруйноване та пошкоджене житло та орієнтовні розміри завданих збитків. Таке […]

Пріоритет для ВПО на компенсацію за житло: у ТСК назвали 6 категорій

Верховній Раді рекомендують підтримати та прийняти у першому читанні законопроект під номером 11028 про пріоритетне право окремих категорій ВПО на отримання компенсації за зруйноване майно […]