1 000 гривень кожному: як українцям отримати нову грошову допомогу від держави

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:25, 29 Жовтня 2024
Тисяча гривень / фото ілюстративне, УНІАН

У п’ятницю, 25 жовтня, президент Володимир Зеленський анонсував нову частину державної програми єПідтримка. Вона дозволить кожному громадянину, який проживає на території України, отримати 1 000 гривень.

Детальніше про те, як отримати виплату та на що її можна витратити, дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

єПідтримка у 2024 та 2025

За словами заступника міністра економіки Олексія Соболєва, нова частина програми єПідтримка реалізовуватиметься вже з 1 грудня. Кошти будуть взяті з інших бюджетних програм різних міністерств, які не можуть бути реалізованими та спрямованими на військові витрати.

Скористатися програмою зможе кожен українець, який наразі проживає на території України. Йдеться як про дорослих, так і про дітей.

Як отримати 1 000 гривень від держави

Нові виплати прив’яжуть до програми “Національного кешбеку”. Ті громадяни, які вже мають картку, яка підтримує цю ініціативу, додатково не потрібно буде робити ніяких кроків.

Тим, хто лише планує доєднатися, потрібно зробити наступні кроки:

  • відкрити спеціальний рахунок у своєму банку;
  • отримати віртуальну чи фізичну картку;
  • надати банку дозвіл на передачу інформації про перекази з обраних карток;
  • зайти в застосунок “Дія” та обрати послугу “Національний кешбек”;
  • ввести дані готової картки у застосунок.

Коли програма запуститься офіційно, у “Дії” з’явиться нова опція — “Отримати 1 000”. Її нараховуватимуть на вказаний у застосунку рахунок.

Зазначимо, що кошти — це частина державної допомоги, а тому їх оподаткування не планується.

Куди можна витратити гроші з єПідтримка

1 000 гривень, отриману в межах програми єПідтримка, можна буде використати зимою, протягом грудня, січня та лютого. Їх можна буде витратити на товари українського виробництва. Ймовірно, мова йде ті товари, які вже зареєстровані в програмі “Національний кешбек”. З їх переліком можна ознайомитись за посиланням на сайті “Зроблено в Україні”. Наразі в нього входять понад 130 тисяч найменувань. 

Кошти можна спрямувати й на оплату комунальних послуг, квитків на поїзд, книжок українських видавництв та в інших сферах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Слов’янській громаді існує загроза зникнення унікальної молоченої кераміки

Валентина Твердохліб 13:10, 27 Жовтня 2024
Слов’янська молочена кераміка / фото Слов’янська МВА

Технологія виготовлення молоченої слов’янської кераміки з червоної глини визнана нематеріальною культурною спадщиною Донеччини. Та через війну Слов’янська громада може її втратити.

Про це повідомляє Слов’янська МВА.

Слов’янська кераміка, технологія

Кераміка у Слов’янську є традиційним місцевим ремеслом. Історія її промислового виробництва налічує понад сотню років. А продукція місцевих керамістів відома та користується попитом не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу.

Виріб зі слов’янської кераміки / фото Слов’янська МВА

Молочний випал або молочення — це давній спосіб зробити керамічний виріб більш водонепроникним. Для цього кераміку після першого випалення поливають або задувають молоком і обпалюють при температурі 300-350 градусів. Саме ця технологія дозволяє закрити пори глини та надає виробу приємного коричневого кольору без використання фарб чи хімічних барвників. Відтінки можуть варіюватися від світло-коричневих до темно-шоколадних залежно від жирності молока та температури випалення.

Посуд, виготовлений за цією технологією, був презентований на керамічних симпозіумах, виставках та ярмарках в Україні і за кордоном.

Керамічний глечик / фото Слов’янська МВА

На жаль, зараз існує загроза втрати технології молочення. До повномасштабного вторгнення у Слов’янській громаді нею володіли понад тисячу керамістів. Однак війна змусила багатьох фахівців залишити свої домівки і виробництва. Зараз у Слов’янську залишилося не більше 150 майстрів-керамістів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на власну справу: як подати заявку в “Дії”

Валентина Твердохліб 11:00, 27 Жовтня 2024
Гроші в руках, виплати ВПО
Гроші на власну справу / фото з відкритих джерел

Підприємці віком до 25 років можуть отримати до 150 тисяч гривень на власну справу. Подати заявку на отримання гранту можна на порталі “Дія”.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Грант на власну справу

Молоді підприємці віком до 25 років вже можуть подавати заявки на отримання грантів до 150 тисяч гривень на відкриття власного бізнесу. Така послуга вже доступна на порталі “Дія”.

Подати заявку можна в кілька кліків. Для цього:

  • зайдіть на портал “Дія”;
  • оберіть розділ “Грант на власну справу”;
  • подайте заявку.

Грант для бізнесу молоді не має вимоги створення нових робочих місць. Після ухвалення позитивного рішення щодо виділення гранту необхідно лише відкрити ФОП.

Через три роки такі підприємці зможуть отримати ще один грант за програмою “Власна справа” на загальних умовах. На сьогодні це 250 тисяч гривень при створенні не менше двох робочих місць.

За понад два роки роботи програми “Власна справа” підприємці отримали від держави понад 20 тисяч грантів на розвиток бізнесу на майже 5 мільярдів гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Веселий експоцентр, зимовий парк та прогулянка біля видатних українців: куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися […]

11:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Дивні Дива, Венздей та Шерлок: 5 серіалів, які вийдуть у 2025

2025 рік обіцяє безліч цікавих серіалів для шанувальників найрізноманітніших жанрів: від наукової фантастики до драми та детектива — глядачі можуть чекати на продовження улюблених історій […]

10:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Ціни на газ у 2024-2025: скільки треба платити українцям

Газ — одна з регулярних категорій, яку оплачують громадяни в комунальних платежах. Наразі вона знаходиться в фіксованих межах. Утім, вже ситуація може змінитися вже у […]

16:00, 15.11.2024 Скопіч Дмитро