Переселенці, які проживають в Одесі, можуть отримати продуктові набори. Їх видаватимуть людям, які виїхали з Бахмута.
Про це повідомляє центр підтримки “З Бахмутом у серці. Одеса”.
Продуктові набори для ВПО в Одесі
Осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Одеса” видаватиме гуманітарну допомогу бахмутянам, які зареєстровані в місті Одеса та Одеській області. Переселенці отримають продуктові набори.
Видача гуманітарної допомоги проходитиме у пʼятницю, 1 листопада, за адресою: вул. Водопровідна, 13. Для бахмутян працюватиме окрема черга.
Зазначимо, що гуманітарна допомога надаватиметься лише за умови наявності оригіналів документів на кожного члена родини. У разі їх відсутності отримати продуктовий набір буде неможливо.
За довідковою інформацією звертайтеся за телефоном: +380 (50) 959 0814.
Читайте також:
У київському Vcentri Hub проведуть вечірку для дітей на честь Гелловіну: як записатися
Дитячі будинки сімейного типу з Донецької області отримають житло в безоплатне користування. Їм нададуть будинки в більш безпечних регіонах України.
Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.
Житло для дитячих будинків сімейного типу
Безоплатне житло в більш безпечних регіонах України отримають 20 дитячих будинків сімейного типу з Донеччини. Його нададуть родинам до кінця цього року.
Житло нададуть у:
Київській області — 5 родин;
Одеській області — 4 родини;
Дніпропетровській області — 3 родини;
Вінницькій області — 2 родини;
Івано-Франківській області — 2 родини;
Полтавській області — 1 родина;
Черкаській області — 1 родина;
Кіровоградській області — 1 родина;
Закарпатській області — 1 родина.
Наразі триває пошук житла для дев’яти дитячих будинків сімейного типу. 11 приміщень вже знайдено, зараз їх розглядають для проживання сімей з прийомними дітьми.
Родини мешкатимуть у житлі, придбаному за державні кошти. При цьому оселі не належатимуть дитячим будинкам сімейного типу. Воно перебуватиме у власності громад, де ті проживають, а сім’ї отримають його в безоплатне користування.
Інклюзивно-ресурсний центр міста Бахмут продовжує роботу в евакуації. Фахівці центру продовжують супровід і навчання дітей з особливими освітніми потребами. Заняття проходять у дистанційному і очному форматі.
Про це редації “Бахмут IN.UA” розповіла директорка Бахмутського ІРЦ Оксана Коляденко.
Бахмутський ІРЦ: як проходить навчання
Наразі Бахмутський ІРЦ проводить навчання для дітей з особливими освітніми потребами у двох форматах. Переважна більшість вихованців навчаються дистанційно, заняття проходять онлайн.
Також бахмутяни мають можливість відвідувати очні заняття. Вони проходять у Дніпрі, в хабі “З Бахмутом у серці”. Фахівець-консультантка Світлана Жизневська проводить очні заняття для дітей і консультації для батьків, які проживають у Дніпрі.
Цього навчального року на супроводі в Бахмутському ІРЦ перебувають 361 дитина з особливими освітніми потребами. Це діти дошкільного і шкільного віку.
Директорка ІРЦ каже, що на початку дистанційного навчання були виклики, але їх успішно подолали.
“Наші діти забезпечені технікою, тому в цьому не було труднощів. Та все ж перелаштуватися на дистанційну форму було складно, адже для дітей з особливими освітніми потребами важливий контакт з фахівцями. Раніше вони ходили до нас на проходження комплексної оцінки, відвідували корекційно-розвиткові заняття. Тепер же все це переважно в дистанційному форматі. Поступово робота налагодилася і ми надаємо ті ж самі послуги, що і в Бахмуті, але онлайн. Також ми пропонуємо очні заняття з фахівцем-консультантом у Дніпрі”, — зазначила Оксана Коляденко.
Заняття в Бахмутському ІРЦ відвідують і діти, які вимушено евакуювалися за кордон.
“Є діти, які відвідують заняття з-за кордону, таких дітей не мало. В основному це діти з інвалідністю, які навчаються на педагогічному патронажі. А діти , які навчаються на інклюзивному навчанні, отримують послуги в закладах освіти. Все ж більша частина вихованців — це ті, які знаходяться в Україні”, — каже Оксана Коляденко.
Кожного навчального року Бахмутський ІРЦ набирає нових вихованців.
“Кожного року ми набираємо на інклюзивне навчання дітей дошкільного і шкільного віку. Також ми набираємо спеціальні групи дітей дошкільного віку, які потребують занять з логопедом. Одні діти випускаються по досягненню відповідного віку, а інші починають навчання. Заняття ми проводимо лише для бахмутян, але за консультацією до нас звертаються й батьки з інших міст. Наприклад, пішли до свого ІРЦ в місті, але потім звернулися до нашого закладу за допомогою. Ми маємо багато позитивних відгуків від батьків щодо нашої роботи і щодо роботи наших фахівців, тому щороку маємо нових вихованців”, — зазначила Оксана Коляденко.
Дитячі будинки сімейного типу з Донецької області отримають житло в безоплатне користування. Їм нададуть будинки в більш безпечних регіонах України. Про це повідомив голова Донецької […]
Інклюзивно-ресурсний центр міста Бахмут продовжує роботу в евакуації. Фахівці центру продовжують супровід і навчання дітей з особливими освітніми потребами. Заняття проходять у дистанційному і очному […]
ЮНІСЕФ видаватиме грошову допомогу на Харківщині. Її можуть отримати жителі Новгород-Сіверської громади та переселенці, які туди переїхали. Про це повідомляє Новгород-Сіверська міська громада. Допомога від […]
8 листопада, у четвер, для бахмутян, які проживають у місті Жовті Води на Дніпропетровщині працюватиме фахівець ЦНАПу Бахмутської міськради. Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян […]
Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово окупованих територій. Наразі російські військові активно вивозять людей з нещодавно захопленого Селидового. Лише за минулу добу з […]