За минулий тиждень ЗСУ вдалося звільнити від росіян ще один квадратний кілометр на південному фланзі від міста Бахмут. Таким чином загальна цифра деокупованої території на Бахмутському напрямку вже склала 44 квадратних кілометри.
Про це повідомила в ефірі телемарафону “Єдині новини” заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр.
Звільнення Бахмута
За словами Ганни Маляр на південному фланзі Бахмута українські військові просуваються, за минулий тиждень звільнили ще один квадратний кілометр. Загалом військові деокупували вже 44 квадратних кілометри.
Епіцентром була Кліщіївка. Дійсно боротьба триває саме в цьому населеному пункті. І в районах Оріхово-Василівки ворог дуже потужно чинить опір. Але там просуваємось ми.
Ганна Маляр // Заступниця міністра Оборони
Нагадаємо, що за даними Генштабу за минулу добу росіяни штурмували Кліщіївку. Журналіст Богдан Мірошников повідомляє, що поблизу Кліщіївки бої тривають, багато позицій переходять з рук в руки. Водночас ЗСУ мають просування на 300 метрів поблизу н. п. Курдюмівка та Озарянівка.
Фото: Генштаб
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!
Валерій Залужний, перебуваючи на посаді головнокомандувача ЗСУ, виступав проти вторгнення України на територію росії. Він відкинув цю ідею, бо в керівництва держави не було чітких планів щодо подальших дій.
Про це повідомляє видання Politico, посилаючись на українських військових високопосадовців.
Наступ на курськ: ставлення Залужного
За даними видання Politico, плани щодо вторгнення в курську область Президент Володимир Зеленський представив ще на початку цього року. Тоді Валерій Залужний, будучи головнокомандувачем ЗСУ, відкинув цю ідею.
Заперечення Залужного проти вторгнення полягали в тому, що за цим планом не було чіткого другого кроку після успішного прориву кордону.
“Залужний запитав: “Коли плацдарм, то що?”. Чіткої відповіді від Зеленського він так і не отримав. Він відчував, що це азартна гра”, — каже анонімне джерело Politico.
Разом із Залужним проти вторгнення в росію виступив і командир 80-ї десантно-штурмової бригади Еміль Ішкулов. За словами двох високопоставлених українських військових, які анонімно поговорили з Politico, Ішкулов виступав проти курської операції, побоюючись, що його бригада може бути надто відкрита всередині росії і через це може стрімко зрости кількість втрат.
Politico зверталося до Валерія Залежного і Еміля Ішкулова, щоб отримати коментарі щодо курської операції. Проте вони відмовилися від розмови.
Читайте також:
Курська операція дозволила зупинити просування росіян на Покровськ — Сирський в інтерв’ю CNN
На Донеччині часто фіксують лісові пожежі. Переважна більшість із них спричинена ворожими обстрілами.
Про причини і наслідки лісових пожеж на Донеччині під час брифінгу розповів провідний інспектор відділу пожежної безпеки Управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Донецькій області Сергій Луков.
Пожежі на Донеччині: статистика
Згідно зі статистикою ГУ ДСНС України у Донецькій області, з початку року в регіоні виникло 3 663 пожежі. Внаслідок них загинули 73 людини, з яких 6 дітей, а також травмувалися 41 людина, з яких 2 дітей.
Більшість пожеж виникли на відкритих територіях.
“На відкритих територіях та у природних екосистемах виникли 2 196 пожеж, що складає 63% від загальної кількості. Внаслідок цього вогнем знищено 3 339 гектарів сухої рослинності. Значна кількість пожеж на відкритих територіях обумовлена тривалою бездощовою погодою та суховіями, що сприяло виникненню пожеж і їх поширенню на великі площі. На цих пожежах також зареєстровані факти загибелі та травмування людей”, — каже Сергій Луков.
Страждають від вогню і лісові масиви Донеччини. Основна причина пожеж у лісах — ворожі обстріли. Саме вони спричинили близько 90% лісових пожеж.
“З початку року на території лісових масивів регіону виникли 189 пожеж. 177 із них виникли внаслідок ворожих обстрілів. Основна частина лісових пожеж фіксується в північній частині області, де ведуться активні бойові дії. Загалом вогнем знищено понад 8 тисяч гектарів лісового масиву. На жаль, були і випадки підривів пожежно-рятувальної техніки на ворожих вибухонебезпечних предметах. Разом із цим фіксуються непоодинокі випадки обстрілів територій, на яких пожежно-рятувальні підрозділи гасять пожежі. На щастя, самі рятувальники в жодному випадку не постраждали”, — повідомив Сергій Луков.
Наймасштабніша цьогорічна лісова пожежа виникла 1 вересня на території Національного природного парку “Святі гори”. Внаслідок шквального вітру вогонь поширився на 6 тисяч гектарів території. Пожежа дійшла до житлової забудови Лиманської громади, а також поширилася на територію Харківської області.
На гасіння пожежі в парку “Святі гори” пішло 8 днів. Робота щодо ліквідації її наслідків триває і досі.
Нагадаємо, що зараз у Донецькій області вирує масштабна пожежа в Лиманському лісництві. Вогонь приборкують вже третю добу, але безуспішно.
Сили оборони України продовжують наступальні операції на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках. Напередодні на півдні Донецької області ЗСУ звільнили від російських окупантів населений пункт Урожайне […]
Сили оборони за минулий тиждень звільнили 3 кв. км на Бахмутському напрямку, і ЗСУ також мають певні успіхи біля населених пунктів: Урожайного та Старомайорського.
Сили оборони продовжують наступальні операції поблизу Бахмута. За минулий тиждень ЗСУ звільнили 3 км² території на Бахмутському напрямку. Водночас окупанти прагнуть відновити втрачені позиції. Ворог […]
Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках. По всій лінії фронту тривають важкі бої. ЗСУ звільнили Урожайне на півдні […]
Українські війська за минулий тиждень звільнили 3 кв. км біля Бахмута, ЗСУ продовжують просуватися вперед, маємо успіхи у напрямках Кліщіївки та Андрівки. Територія поблизу Бахмута […]