На пропагандистських пабліках Бахмута опублікували нові кадри з міста. В обʼєктив росіян потрапили різні вулиці.
Редакція публікує вибрані кадри.
Бахмут, нові фото
Росіяни зафіксували, як зараз виглядають різні райони міста. На кадрах видно значні руйнування інфраструктури і житлових будівель. Багатоповерхівки стоять побиті і обпалені, а від деяких залишилася лише груда каміння.
Не краща ситуація і у приватному секторі. Всі хати побиті снарядами, а прибудинкові території захаращені.
Примітно, що на вулицях міста зовсім немає людей. Ними ходять лише російські військові. Також на проїжджій частині і досі лежать частини знищеної військової техніки і спалені цивільні авто.
Як видно зі знімків, нова “влада” не переймається благоустроєм. Зате в місті встигли вивісити прапори росії та срср. Зокрема, один з прапорів висить біля Обеліска Слави.
Гортаючи популярну соцмережу TikTok, користувачі можуть наткнутися на акаунти, які розповідають про “довгоочікувані законопроєкти”, завдяки яким різні верстви населення України отримуватимуть матеріальну допомогу від держави. Як виглядають такі акаунти та як не попастися на цей гачок — розкаже “Бахмут IN.UA”.
Як відрізнити фейковий новинний акаунт у TikTok
Типово подібні сторінки мають назви, що обов’язково містять у собі одне, а подекуди й кілька, слів типу: news, ukr, chanel, Ukraine тощо. Як аватарку можуть використати логотипи відомих в Україні телеканалів або телепрограм, до прикладу – “ТСН”. Це робиться для того, аби підвищити рівень довіри до акаунта. Власники сторінки роблять це, сподіваючись, що користувачі соцмережі “поведуться” на популярне першоджерело, не копаючи глибоко.
Як виглядає контент подібних акаунтів? Візьмемо за приклад ось це відео. Голос на задньому фоні розповідає про підписання президентом України закону №3386. Згідно з цим “законом”, українці, які ні разу не виїхали за межі країни з початку повномасштабної війни, мають право отримати одноразову допомогу у розмірі 14 тисяч гривень. Що не так із цією інформацією? Буквально все.
Як українців намагаються обманути у TikTok
Почнемо з номера так званого “закону” – 3386. Просто ввівши у Google ці дані, бачимо, що закону під номером 3386 не існує. Натомість за цим номером зареєстровано кілька різних документів:
проєкт закону, який передбачав зміни до Цивільного процесуального кодексу України щодо строків розгляду окремих судових справ. Його було знято з розгляду у 2021 році;
проєкт закону, що мав змінити законодавство щодо повноважень президента України. Поданий у 2015 році, його відкликали у 2019 році;
проєкт закону, що передбачав зміни до законодавства стосовно статутного капіталу господарських товариств. Цей проєкт відкликали ще у 2014 році;
постанова Верховної Ради України від 21 вересня 2023 року. Вона стосувалася внесення двох законопроєктів до порядку денного десятої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання (період із вересня 2023 року до лютого 2024 року).
Друге, що впадає в очі – це ілюстрація для відеоряду, зроблена штучним інтелектом. Придивіться до зображення та знайдіть для себе мінімум 5 проблем цієї картинки.
По-третє, голос у відео переконує, що подати заявку на 14 тисяч гривень може будь-хто з рідних людини, а для цього треба перейти за посиланням у шапці профілю TikTok акаунту. Перевіривши голос через сервіс Deepware, ми отримали 99% результат того, що “дикторка” — це штучний інтелект.
Окрім того, посилання (прострочене) веде на Telegram канал, що є ще одним доказом: відео — фейкове та зроблене заради “переливу” трафіку з однієї соцмережі на іншу.
Окрім того, нам вдалося знайти відео про той самий “проєкт закону 3386”, але його старішу та “якіснішу” версію. Ще наприкінці 2023 року в Instagram “ведуча новин” розповідала про те, що кожен українець може отримати по 14 тисяч гривень за цим самим законопроєктом. Зараз, до речі, Instagram маркує це відео як фейкове.
Загально подібні акаунти постійно роблять несправжні відео про “грошові законопроєкти”. Цілі можуть бути різними. У цьому випадку — відносно безневинні: перелити трафік з однієї соцмережі в іншу. Інші випадки можуть бути більш небезпечні — дізнатися особисті дані людини та скористатися ними (ПІБ, банківські дані тощо).
Тож завжди перевіряйте інформацію, не переходьте за сумнівними посиланнями та не надавайте нікому свої особисті дані. І пам’ятайте, що єдиний спосіб отримати державну допомогу онлайн — це портал “Дія”.
Окрім цікавих фільмів та серіалів, 2025 рік підготував непоганий подарунок і для поціновувачів мультиплікаційної анімації. Серед них і продовження популярних франшиз, і нові авторські роботи.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає про п’ять мультфільмів, які варто чекати у 2025 році.
Мультфільми, які вийдуть 2025 року
Новий 2025 рік — це рік справжнього ренесансу кіноіндустрії, який подарує багато цікавих новинок. Серед них і нові проєкти, і продовження відомих мультфільмів, і навіть них роботи по відомим франшизам.
Майнкрафт
Повнометражний мультфільм з реальними акторами, який бере за основу всесвітньо відому гру. Це справжня формула хіта, яка вже занесла “Майнкрафт” у список “Очікуваних мультфільмів 2025 року”.
Історія розповість про чотирьох людей, які мимоволі опиняються в незвичайному світі, де все має кубічну форму. Гаррет (Джейсон Момоа), Генрі (Себастьян Хансен), Наталі (Емма Майєрс) та Дон (Даніель Брукс) мріють про повернення додому, але спершу їм доведеться дізнатися місцеві правила та вижити. В цій нелегкій задачі їм допоможе… творчість.
Шрек 5
Продовження відомої комедійної франшизи про казковий світ, у якому проживає сімейство веселого людожера Шрека та його друзі.
Цей мультфільм має складну історію, адже компанія DreamWorks Animation відмовилась від роботи над мультфільмом після виходу четвертої частини. Проте, згодом вони змінили власну позицію та розпочали у 2023 виробництво “Шреку 5”. Наразі анімаційний фільм знаходиться в активній розробці, що дозволяє випустити його у світ у 2025 чи 2026 роках.
Сюжет поки тримається у таємниці. Проте, можна припустити, що мультфільм стане прямим продовженням історії, розказаної в четвертій частині франшизи.
Губка Боб
На початку 2022 року Paramount+ і Netflix зробили досить гучний анонс — вони разом займаються створенням чотирьох повнометражних мультфільмів про добре знайомого усім мешканця морських глибин Губка Боба. Один з них, який отримав назву “Губка Боб: у пошуках Квадратних Штанів” вже знаходиться на фінальному етапі роботи та має вийти у травні 2025 року.
Сюжет поки тримається в таємниці. Утім, за створенням фільмів стоять люди, які працювали над оригінальним серіалом.
Еліо
Еліо — це майбутній мультфільм відомої анімаційної студії Pixar за підтримки Walt Disney Pictures.
Стрічка розповість історію 11-річного хлопчика на ім’я Еліо, мати якого працює у таємній організації, що вивчає можливі способи встановлення контакту з позаземними формами життя. Якось науковці знайшли зв’язок з інопланетними расами, які попросили відправити до них правителя планети. Саме у цей момент до спантеличеної мами зателефонував її маленький син, якого прибульці тепер сприйматимуть, як правителя Землі.
Очікується, що мультфільм вийде у червні 2025 року.
Зоотрополіс 2
Випущений у 2016 році “Зоотрополіс” став критичним і комерційним хітом, який вже став частиною історії кінематографа. Такі результати дозволили говорити про потенційне продовження, роботу над яким підтвердили у лютому 2023 року.
Сюжет мультфільму знаходиться в таємниці. Утім, відомо, що головні герої минулої частини Джуді Хоппс і Нік Вайлд повернуться з новою історією. Продовження, ймовірно, продовжить історію пари, розповідаючи про партнерство Джуді та Ніка у вирішенні різноманітних проблемних справ у місті.
Гортаючи популярну соцмережу TikTok, користувачі можуть наткнутися на акаунти, які розповідають про “довгоочікувані законопроєкти”, завдяки яким різні верстви населення України отримуватимуть матеріальну допомогу від держави. […]
Окрім цікавих фільмів та серіалів, 2025 рік підготував непоганий подарунок і для поціновувачів мультиплікаційної анімації. Серед них і продовження популярних франшиз, і нові авторські роботи. […]
Мандарини — це невіддільна частина новорічних свят, яка вважається їх смаком та ароматом. Цей маленький, але соковитий, цитрус приносить в кожну домівку святковий настрій. Його […]
У тимчасово окупованому Донецьку засудили захисника Маріуполя Олега Абдюкова. Йому призначили 24 роки ув’язнення за сфабрикованою справою. Про це повідомляє Маріупольська міськрада. Суд над захисником Маріуполя У […]
У Кривому Розі проведуть безоплатні психологічні тренінги для переселенців з Бахмута. Це будуть групові зустрічі, на яких обговорюватимуть різноманітні теми для покращення емоційного стану. Головна […]